reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Insulina na noc

Dołączył(a)
23 Marzec 2021
Postów
3
Hej, mam pytanie do Was, bo podczas dzisiejszej wizyty u diabetologa dostalam zalecenie abym zaczęła stosować insulinę na noc insulatard. Cukry naczczo mam tylko za wysokie, w ciągu dnia wszystko jest w normie. Tak byłam przejęta tym penem i insulina ze nie dopytałam się jak mam ją stosować tzn. Czy przed posiłkiem czy po? W jakich odstępach czasowych? Po jakim czasie powinnam wtedy iść spać? Jestem ogólnie w 20 tygodniu ciąży. Pani doktor niestety dopiero za tydzień będzie dostępna a nie chce marnować tyle czasu. Dzięki z góry za odpowiedź.
 
reklama
Insulinę nocna zawsze bralam okolo 22 wczesniej zjadalam kanapke. Nikt nie mowil mi czy przed posilkiem czy po bo to jest insulina dlugo działająca i tu posiłki nie maja znaczenia.
Hej, mam pytanie do Was, bo podczas dzisiejszej wizyty u diabetologa dostalam zalecenie abym zaczęła stosować insulinę na noc insulatard. Cukry naczczo mam tylko za wysokie, w ciągu dnia wszystko jest w normie. Tak byłam przejęta tym penem i insulina ze nie dopytałam się jak mam ją stosować tzn. Czy przed posiłkiem czy po? W jakich odstępach czasowych? Po jakim czasie powinnam wtedy iść spać? Jestem ogólnie w 20 tygodniu ciąży. Pani doktor niestety dopiero za tydzień będzie dostępna a nie chce marnować tyle czasu. Dzięki z góry za odpowiedź.
 
Hej, ja brałam dlugodzialajacą. Ważne, żeby robić zastrzyk zawsze o tej samej godzinie, za każdym razem w inne miejsce. ta insulina powinna powoli się wchłaniac, ja polecam zew stronę uda :)
 
Musisz ustalić sobie godzinę np 21 po tej insulinę już się nie je I podaje się ją wyłącznie w zewnętrzną część uda raz w jedną nogę raz w drugą Ja jadłam kolację o 20 a insulinę brałam o 22 zaczęłam od 2 jednostek w 12 tygodniu I doszłam do 10 jednostek
 
ok dziękuję za odpowiedzi :) Lekarz kazał mi też dawać insulinę w zewnętrzną stronę uda, raz w prawą nogę i raz w lewą. Nie byłam właśnie pewna jak to jest z tymi posiłkami czy insulinę bierze się przed posiłkiem czy po i czy są ważne odstępy czasowe własnie związane z posiłkami ale już mi naświetliłyście temat :) czyli przed insuliną zjem sobie kolację np. o 21:00/21:30 i o stałej porze np. o 22 będę sobie podawać insulinę i do spania :) Dzięki dziewczyny :)
 
reklama
Hej, mam pytanie do Was, bo podczas dzisiejszej wizyty u diabetologa dostalam zalecenie abym zaczęła stosować insulinę na noc insulatard. Cukry naczczo mam tylko za wysokie, w ciągu dnia wszystko jest w normie. Tak byłam przejęta tym penem i insulina ze nie dopytałam się jak mam ją stosować tzn. Czy przed posiłkiem czy po? W jakich odstępach czasowych? Po jakim czasie powinnam wtedy iść spać? Jestem ogólnie w 20 tygodniu ciąży. Pani doktor niestety dopiero za tydzień będzie dostępna a nie chce marnować tyle czasu. Dzięki z góry za odpowiedź.
A już tu dziewczyny napisały. Ja miałam tak samo jak Ty. Tzn wysokie cukry na czczo. Jadłam o 21-22 i godzinę po tym brałam insulinę. Zaczynałam od 2 jednostek i docelowo skończyłam na 4 i to miesiąc przed porodem. Ja wbijałam w rękę , bo tak było mi wygodniej niż w uda, a w brzuch się nie odważyłam.
 
reklama
Do góry