reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Intymne rozmowy listopadówek.

Oj tak sobie mysle ze nic nie daje 100% zabezpieczenia przed zajsciem w ciaze. Przeciez i przy tabletkach zdarzaja sie zajscia w ciąze, prawda? ;-) Przynajmniej ja pamietam co najmniej jeden taki przypadek wlasnie tutaj z listopadowek:tak:



A i poznalam na forum dziewczyne ktora już czwarte dziecko miala, no a po drugim dziecku stosowala antykoncepcje - ktora poprostu dwa razy zawiodla... i bądz tu madrym :confused2:



Jednak ja stawiam na tabletki, no bo nie podoba mi sie pomysl spirali, no a prezerwatywy, czy globulki to w ogole wykluczam. Slyszalam o jakiejs metodzie antykoncepcji "raz w miesiacu" ale nie wiem na jakiej zasadzie to sie stosuje, trzebaby zapytac gina.
Mąz sie mnie już zapytal czy zamierzam brac tabletki do konca zycia,:shocked2: a ja nie wiem.... Moze w miedzyczasie wymysla jeszcze inne metody anty...
 
reklama
A orientuje się któraś jak to jet z zastrzykami i czy w ogóel są dostepne w Polsce?

Ssabrinko jak już przestaniesz karmić to ja polecam implant podskórny zakładany na 3 lata.W UK jest za free,a w Pl chyba niedostępny,a szkoda,bo znó bym się zdecydowała.

Póki co myśle o spirali bezhormonalnej.
 
Na wątku dla wielodzietnych właśnie dołączyła dziewczyna w ciąży po cerazette, karmiła piesią 7 miesięczną córkę... także wiecie. Ja się zaczynam "bać"... Chyba najlepiej łączyć kilka metod antykoncepcyjnych na raz... :-(

My na razie łączymy metody, w końcu niby przed Filipkiem też byłam na tabletkach :sorry: Mam nadzieję, że wkładka okaże się skuteczna ale na razie boję się założyć bo miałam masę infekcji w ciąży i wolę poczekać i zobaczyć, czy na pewno ich już nie ma.
 
Kurcze, jak mam przekonam męża do tabletek??? Inny by się cieszył, że chce brać a mój się boi, bo mam trochę problemów zdrowotnych i on sie nie godzi, nawet jak lekarz zezwoli:szok: A ja mam dość gumek:zawstydzona/y:
 
Ja z wkładką poczekam pewnie aż mi okres wróci, więc z 10 miesięcy jeszcze pewnie... ale dziewczyny, które zdecydujecie się na wkładkę, napiszcie jaką wybrałyście i dlaczego akurat właśnie tą.
 
Ja właśnie już mam okres i niby bym mogła, ale to kosztuje tyle kasy, że przed świętami nie jesteśmy w stanie na jednorazowy wydatek w takiej kwocie no i lepiej 3mce poczekać ze względu na zdrowie. Ja chciałam wziąć mirenę, ale jeszcze wszystko zobaczymy, co mi lekarz podpowie. Jest to duża kasa, ale w sumie cerazette kosztuje 45zł za op. więc wkładka się opłaca o wiele bardziej.
 
Madzia737- zastrzyki sa dostepne w polsce np wiem,ze w wrocławiu koleżanka brała jest zadowolona bo nie zachodzi tylko straszne problemy z okresem, albo jest albo wcale...

Ponko to ile ta wkładka kosztuję ciotka miała za 350zł chyba na ponad 2 lata... ja też dopiero w styczniu, bo kasy nie ma...

Przy każdym zabezpieczeniu nie ma 100% pewności ciotka miała właśnie wkładke, ale jej się nie nadawała ponieważ wypadała jej i to nie zależało od zakładanego lekarza po prostu jej się obniżała i mogła zajść w ciąże ale ja i tak zdecydowałam się na wkładke czytałam o antykoncepcji na pierwszym miejscu właśnie jest niby najlepsza wkłada później zastrzyki i tabletki a gumki na końcu pisano, że przy tych pierwszych dwóch zabezp. prawdopodobieństwo ciąży jest 1 kobieta na 1000 a przy dalszych 1 na 100 wierzyć pismą chyba trzeba w końcu niby średnią zbierali...
 
Z tego co wiem to Mirena to ok 600-700zł + założenie a moja kumpela musiała jeszcze za założenie zapłacić 400zł bo to niby nie leży w kompetencjach lekarza...
 
reklama
Anna ja miałam implanon,chyba innych z resztą nie ma http://www.anticonceptivas.org/implanon-implante?lang=pl
To jest wielkości wsuwki do włosów i wszczepia się to pod skóre,oczywiście ze znieczuleniem ;-) jak dla mnie bardzo wygodne i skuteczne. Działa 3 lata. Wiadomo,ze jak przy wszystkich hormonach moga być szopki z okresem,czyli raz jest raz nie są plamienia,ale to zalezy od organizmu.

Ja się jeszcze nie orientowałam w tych wkładkach,wiem,ze chciałabym bezhormonalną.A Mirena jest chyba z hormonami tak?
 
Ostatnia edycja:
Do góry