reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Intymne rozmowy listopadówek.

Tak, mirena jest hormonalna i zwykle z założeniem kosztuje powyżej 1000 PLN. Niehormonalne od 150 do 500 pln. Ale to oczywiście taka "średnia" - ceny zależą i od lekarza i od regionu kraju...
 
reklama
no u nas wkładki robia do 400zł z założeniem pewnie ponko własnie to zalezy jaka czy z hormonalna czy bez ja bez tez chce...

no leika tak pewnie jest tez tak myslalam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja właśnie tylko o hormonalnej myślę, bo ona zmniejsza ryzyko infekcji, zmniejsza też intensywność okresu (czasem daje się ją jako lek na obfite @) a u mnie obie rzeczy są baaardzo dużym problemem. Ale wiadomo, że będę jeszcze z ginem o tym rozmawiać.

Ech. u mnie ta @ skubana przyszła, mam ochotę na przytulanki a nie mogę i nie wiem kiedy ta wstręciucha minie :sorry2:
 
Gdybym mogła, to też bym brała Mirenę :tak: ale ja mam przeciwskazanie bezwzględne do wszelkich hormonalnych form antykoncepcji.
Pewnie wkładka miedziana będzie się wiązać z bolesnymi i mega obfitymi miesiączkami, ale trudno, coś za coś. Anemia mnie nie zabije, w przeciwieństwie do zakrzepu...:-(
 
A orientuje się któraś jak to jet z zastrzykami i czy w ogóel są dostepne w Polsce?

Ssabrinko jak już przestaniesz karmić to ja polecam implant podskórny zakładany na 3 lata.W UK jest za free,a w Pl chyba niedostępny,a szkoda,bo znó bym się zdecydowała.

Póki co myśle o spirali bezhormonalnej.

Anna ja miałam implanon,chyba innych z resztą nie ma Implanon ® 68mg Subdérmico | Hormonalne środki antykoncepcyjne
To jest wielkości wsuwki do włosów i wszczepia się to pod skóre,oczywiście ze znieczuleniem ;-) jak dla mnie bardzo wygodne i skuteczne. Działa 3 lata. Wiadomo,ze jak przy wszystkich hormonach moga być szopki z okresem,czyli raz jest raz nie są plamienia,ale to zalezy od organizmu.

Ja się jeszcze nie orientowałam w tych wkładkach,wiem,ze chciałabym bezhormonalną.A Mirena jest chyba z hormonami tak?
Dziekuje kochana za rade ;-) i ciekawa jest ta metoda,bo nie widzi mi sie branie tabletek pozniej :tak:
 
No my wczoraj dostaliśmy od lekarza zielone światełko:-) Chciałam tabletki, wiec dostałam rezeptę, od razu zaczęłam łykać, ale tydzień jeszcze trzeba poczekać na działanie.
A jesli chodzi o przytulanki to chciałabym bardzo, ale się trochę boję:sorry2:
 
Wczoraj bylam u gina. Recepta na Cerazette jest i zalecenie cytologi za 2 msc...
No wiec moznaby cos dzialac w sypialni tylko czasu i sil brak :-p
 
laski, do gina idę 20 stycznia, nie tuliliśmy się jeszcze w ogóle, a sexa ostatni raz mielismy chyba z 7 m-cy temy , 6? Masakra jakaś, ja nie wiem czy jeszcze umiem ;-):-D:-D hehe:tak:
 
reklama
Gola ja Ci powiem tak umiesz umiesz;) Ale stwierdzam, że pierwszy raz po tak długiej przerwie to jest normalnie jak drugi pierwszy raz tylko ze zdwojoną siłą bo na mnie mąż się rzucił jak nigdy aż się śmiałam;)
 
Do góry