reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak czyścić uszy dziecka?

ninawieczorem

Aktywna w BB
Dołączył(a)
25 Luty 2017
Postów
86
Kochane mamy :) Jestem ciekawa Waszego zdania na temat czyszczenia uszu u niemowlaków i małych dzieci, ale w sumie starszych też. Lekarz mi powiedział, że u noworodków nie ma takie potrzeby, ale jak już się pojawi wydzielina z ucha, to wtedy lepiej czyścić kroplami do uszu niż patyczkami, nawet takimi dla dzieci. Jakie są Wasze doświadczenia?
 
reklama
od zawsze czy małe czy duże ..nie wsadzam patyczka do dziury ..cxyszcze to co wypływa ..czyli muszle
.sama muszlę i z tyłu za uszkiem

. temu by nie wpychać wydzieliny spowrotem do środka

i nigdy dzieciom nic nie wlewalam :) czyściłam tylko to co się znalazło na zewnątrz
 
No właśnie, bo czytałam, że patyczkami tylko się to dopycha i później maluch może mieć problemy ze słuchem nawet... No i nie mówiąc już o tym, że patyczki zanieczyszczają oceany ;) A jest ktoś, kto stosuje jakieś krople?
 
Mi w aptece polecili Vaxol. Mój syn ma ogromny problem z nadmiarem woskowiny i zatykającymi się uszami, co na co dzień jest mocno uciążliwe, a w okresie szkolnym to już w ogóle. Spray stosujemy 1-2 razy w tygodniu, dobrze rozpuszcza woskowinę, nie uczula i jest bardzo wygodny w użyciu. O patyczkach nie ma mowy, patyczki jedynie do czyszczenia małżowiny z zewnątrz.
 
Do góry