reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak najlepiej zabezpieczać sie karmiąc piersią???

Podobny problem miałam w maju zeszłego roku.Nie chciałam brać hormonów w żadnej postaci,karmiłam piersią i nie chciałam truć ani dziecka ani siebie(bo nie ma środków,bez efektów ubocznych wbrew temu co się mówi) .Długo szukałam,sprawdzałam..i kupiłam LadyComp.Jest to dla mnie inwestycja na całe życie i działa w 99,3%.Ja jestem przekonana,że w 100%!!!Można o nim poczytać na stronie LadyComp-ja jestem bardzo zadowolona

No własnie i potem tyle nieplanowanych ciąż. Troche wprowadzasz w błąd bo te 99.3% to wg mnie jest niby skuteczność pomiaru temperatury...czytaj dokładnośc. Ja jakoś w te elektroniczne termometry nie wierze...przynajmniej te ktore miałem to dziwnie podawaly pomiary a tu jest potrzena bardzo duza dokładność (zawssze najlepszy sie okazywał rtęciowy).

Metodę jaka podałaś jest to metoda termiczno objawowa tzw komputer cyklu. Skuteczność wskazań tych urządzeń wyrażona współczynnikiem Pearla wynosi 0,7.
Dla całej metody wskaźnik wynosi jak podają do 0.7

Ale powiem mysmy z żona tą metodę uzywali jako..."koncepcyjną" czyli gdy staralismy sie o dziecko :tak:
 
reklama
najgorsze w tych hormonach jest i tak to ze nie ma cudow i skutki uboczne daja sie we znaki i nie sa obojetne dla organizmu kobiety dlatego ciagle sie waham ...
iwa1
czytalam o tym ladycomp no i brzmi zachecajaco, choc jego cena wrecz odpychajaco... mozesz napisac jak to bylo z jego stosowaniem w czasie laktacji, z pierwsza owulacja... i czy wiesz moze czym sie ronzi od ladycomp ta tansza mniejsza wersja pearly?? no oprocz ceny i wielkosci ;)
 
dopiero doczytalam ostatnia wiadomosc kyniola :|
no jakbym mojego meza slyszala...
narazie mu powiedzialam o tym ze to komputer i sie zachwycil z racji zawodu ;), ale cos czuje ze jak doczyta dokladnie to uslysze powyzsze...
zaluje ze nie wiedzialam o tym przed drugim dzieckiem, wtedy bysmy mogli sprawdzic jak to dziala jakby co to i tak chcielismy drugie, jednak teraz na trzecie to ja sie juz nie pisze niee
 
Zajrzyjcie na www.ladycomp.pl -ZASTOSOWANIE-FAQ
tu maleńki fragmencik:
"Czy mogę używać Lady-Comp, Baby-Comp lub pearly jako urządzenie do nowoczesnej antykoncepcji?
Tak, oba urządzenia są polecane jako metody nowoczesnej antykoncepcji. Skuteczność ich działania jest wyrażona w wartości indeksu Pearl'a i wynosi 0,7, co oznacza, że jest w 99,3 % pewna. Dane te są dowiedzione przez ekspertów z dziedziny medycyny i technologii komputerowych."

 
najgorsze w tych hormonach jest i tak to ze nie ma cudow i skutki uboczne daja sie we znaki i nie sa obojetne dla organizmu kobiety dlatego ciagle sie waham ...
iwa1 czytalam o tym ladycomp no i brzmi zachecajaco, choc jego cena wrecz odpychajaco... mozesz napisac jak to bylo z jego stosowaniem w czasie laktacji, z pierwsza owulacja... i czy wiesz moze czym sie ronzi od ladycomp ta tansza mniejsza wersja pearly?? no oprocz ceny i wielkosci ;)[/quote

Jak wejdziesz na www.ladycomp.pl -ZASTOSOWANIE-PORÓWNAJ ,babycomp,ladycomp,pearly
Tam masz wszystko napisane
Ja przed zakupem jeszcze dzwoniłam do firmy i wszystkie wątpliwości rozwiałam.
 
Zajrzyjcie na www.ladycomp.pl -ZASTOSOWANIE-FAQ
tu maleńki fragmencik:
"Czy mogę używać Lady-Comp, Baby-Comp lub pearly jako urządzenie do nowoczesnej antykoncepcji?
Tak, oba urządzenia są polecane jako metody nowoczesnej antykoncepcji. Skuteczność ich działania jest wyrażona w wartości indeksu Pearl'a i wynosi 0,7, co oznacza, że jest w 99,3 % pewna. Dane te są dowiedzione przez ekspertów z dziedziny medycyny i technologii komputerowych."
Zawsze bazujesz na FAQ i opini producenta?? A co jeżeli producent koloryzuje...wiesz jak łatwo "odpowiednio" interpretować wyniki statystyczne?. Problem ze to jest nowość i niewiele osób moze sie wypowiedzieć o skutecznosci. Problem z tym komputerkiem i metoda moze być taki ze bazuje tylko i wyłacznie na temperaturze. A co jezeli przez 3 dni bedziesz przeziębiona i skoczy ci temperatura o 0.2...komp zinterpretuje jako owulacje co bedzie nieprawdą. Metoda sie nadaje tez dla kobiet prowadzacych dosyć..."spokojny" tryb...gorzej jak sie imprezuje, wraca o 4 nad ranem na bani do domu itp :). Nie przekreslam tej metody ale nie bazowałbym na informacjach reklamowych producenta bo mozna sie przejechać...
A propo metody naturalnej cytat:

"Aby ustalić okres płodności, należy mierzyć temperaturę przynajmniej przez 6 cykli. Wynika to z konieczności statystycznego wyliczenia najbardziej prawdopodobnej długości trwania tej fazy (płodnej).Niby ten komputer ma statystyke tysiecy pomiarów w sobie ale i tak musi sie uczyć. Z powodów medycznych można je polecać tylko kobietom, które nie mogą stosować innych środków. Na świecie uważa się, że te metody mają zastosowanie tylko u kobiet, które mają regularne cykle i prowadzą uregulowany tryb życia. Najważniejszą wadą metod naturalnych jest ich niska skuteczność, ponieważ wyznaczenie terminu jajeczkowania nie jest proste. PI niepłodności względnej wynosi 7, a bezwzględnej 1,2. Na skuteczność metod naturalnych nie mogą liczyć kobiety o nieregularnych cyklach oraz te, które prowadzą nieregularny tryb życia, tak samo kobiety bardzo młode i w wieku przekwitania. W obu grupach cykle bywają nieregularne, stąd precyzyjne wyznaczanie faz jest właściwie niemożliwe. Także okres poporodowy i karmienia piersią nie sprzyja skuteczności metod naturalnych. W tym czasie nie należy ich stosować."
 
Ostatnia edycja:
no i dlatego jednak wzielam od lekarza recepte na cerazette...
niestety moj tryb zycia tez nie nalezy do regularnych i tez obawiam sie jak to moze byc z choroba, wstawaniem do dzieci, a i zabalowac sie zdarzy, w koncu jeszcze nie taka stara jestem ;)
niezbyt szczesliwa jestem z tych hormonow, ale jednak stawaim na skutecznosc
tak na marginesie liczylam wlasnie na jakies osobiste wnioski Iwy1 bo producent nie bedzie przeciez krytykowal wlasnego produktu...
 
No dobrze,niech Wam będzie...-napiszę o sobie...
Przez wiele lat(12)stosowałam mirenę-spiralę hormonalną,która niby działa tylko w okolicach macicy.Przez ten okres miałam 3 spirale,mimo,że okres bezpieczeństwa wyn.5-6 lat.Jak się okazało rozchwiało to moje hormony do tego stopnia,że przez rok nie mogłam zajść w ciążę...
Na twarzy wyskakiwały mi różne "cuda".Na seks rzadko miałam ochotę-mimo,że zawsze "mogłam"...:
Jeśli chodzi o mnie i ladycomp:
przez pierwsze trzy m-ce-komp.uczył się mojego organizmu i w tym czasie miałam sporo pomarańczowych światełek-póżniej i tak jest do dzisiaj przy cyklu 30 dniowym nie mogę współżyć przez 8 dni + 3 dni miesiączki.Ale to jest mój organizm a jest to sprawa indywidualna.Również wstawałam w nocy do dziecka i chodziłam spać o różnych porach.(Jak postępować w takich przypadkach,mówi instrukcja obsługi,także jak ktoś pracuje na zmiany)
W pozostałe dni śmiało mogę współżyć i mam na to ochotę.

Ja wolę takie rozwiąznie-ale to też INDYWIDUALNA SPRAWA.

Nadmienię,że mój mąż miał wiele wątpliwości (podobnie jak KYNIOL 73) i bardzo nie podobała mu się cena.Teraz nie ma żadnych i wszystkim wokół opowiada jakie wspaniałe urządzenie znalazł i jak jest super.
 
Witam.Ja przy pierwszym dziecku wzięłam zastrzyk,już nie pamiętam nazwy.Byłam niezadowolona bo miałam plamienia cały czas /co często się zdarza przy tym leku/.A że było lato to jeszcze bardziaej dokuczały mi plamienia,że na końcu jak szłam na plaże to musiałam użyć tampona/bo jak z wkładką się kąpać/.Teraz jak mam już drugie dziecko biorę cerazette i wszystko jest ok,.
 
reklama
lekarz tez mi przepisac cerrazete ale po tym tabletkach mialam wysoki wspolczynnik watrobowy o maly wlos nie dostalabym zoltaczki.
Ale jedyne co mnie zdziwilo to ze nie zrobil mi badan.
 
Do góry