reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak odstawic dziecko od piersi?

kimi90

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Grudzień 2016
Postów
225
Czesc dziewczyny. Jak skutecznie oduczyc dziecko od piersi. Corka ma 16 miesiecy i o ile w dzien juz sie nauczyla, ze piersi nie ma, to usypiajac na noc i w nocy misi byc piers.w przeciwnym razie jest histeria. :( macie jakies sposoby?
 
reklama
odstawiałam w podobnym wieku syna i udało się dość szybko i bezproblemowo przy pomocy męża. mąż kładł spać i był z młodym w nocy, a ja zniknęłam z pola widzenia, spałam w drugiej sypialni. trwało to ok. tydzień. likwidowaliśmy najpierw karmienie w nocy, potem po kilku dniach jako ostatnie to przed snem.

przy likwidacji karmienia w nocy - pierwszej i drugiej nocy jak się synek obudził to dostał do picia wodę, potem się już nie budził na jedzenie/ picie. byłam zdziwiona, że tak to poszło, bo nastawiałam się na histerię i wrzaski, a okazało się, że syn się budził w nocy z przyzwyczajenia.

przy likwidacji karmienia przed snem - sprawdziła się porządna kolacja+ tata znalazł własną metodę usypiania. włączał szumisia, synek do łóżeczka, chwilę z nim siedział i potem wychodził. też zadziałało :)
wydaje mi się, że synek po prostu był na to gotowy, dlatego tak sprawnie to poszło.
 
Dziekuje Ci za odpowiedz. Mam wrazenie, ze moja corka nigdy nie bedzie na to sama gotowa. Dzisiaj podjelismy probe. Poszlam uspac starsza a maz usypial mlodsza i byl taki krzyk, placz, histeria, ze sama sie poplakalam :( starsza przeszla plynnie na mm, kiedy miala 11 miesiecy a tutaj z mlodsza chyba przegapilismy ten moment i w chwili obecnej jest juz na tyle swiadoma, ze sama odciaga mi bluzke, jak pytam co by chciala to odpowiada "cyc" no i nie jest latwo :( juz myslalam, zeby posmarowac czyms piers. Np musztarda?!
 
Ja smarowalam ale nic to nie dało, gdzieś przeczytałam żeby zakleić plasterkiem i powiedzieć że cycki są chore/zepsute itd itp syn był w tym samym wieku co Twoja córka i o dziwo poskutkowało a też był taki "cycek" jak Twoja coreczka. Może też spróbuj :)
 
Zakleilam piers plasterkiem podczas popoludniowej histerii, bo chciala spac a a mama nie chciala dac piersi i powiem szczerze,.ze patrzyla zaciekawiona. Zobaczyny, pewnie wieczorem bedzie powtorka z rozrywki. Jak wasze dzieci zasypialy bez piersi?
 
Do góry