reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak określić wiek młodej ciąży

Na kasę chorych, ale znajome chwalili tą przychodnię, więc już sama nie wiem.
A badanie krwi teraz po co? Przepraszam ale nie mam żadnego doświadczenia w byciu w ciąży ;-)

Badanie krwi określi czy jesteś w ciąży i na jakim etapie.

Na kasę chorych robią chyba tylko 3 USG w ciąży, więc pierwsze pewnie będziesz miała jak już będzie widać serduszko.

A badanie krwi to chyba bardziej ogólnie badanie krwi i moczu, betę można zrobić dla siebie
 
reklama
Witam!
Na samym początku chciałabym się przywitać, pierwszy raz jestem na forum, ale myślę, że będę tu częstą bywalczynią,gdyż prawdopodobnie jestem w ciąży :-)
No i właśnie o te prawdopodobieństwo chodzi. Otóż zacznę od początku. Okres miałam 7 grudnia, 6 stycznia miałam mieć następny ale się opóźniał więc w niedzielę 10 stycznia zrobiłam test i wyszedł pozytywny, dzisiaj byłam u ginekologa przebadała mnie (bez USG) i stwierdziła, że jest za wcześnie na to żeby stwierdzić czy jestem w ciąży i żebym przyszła za 10 dni. Czy to normalne?
Poza tym martwi mnie, że wysłała mnie na rozmaz bezpośredni, co to oznacza?
Dziękuję z góry za pomoc i POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Witaj i się nie martw,poczekaj,a dla samej siebie zrób może drugi test z porannego moczu-może być innej firmy-tak dla sprawdzenia:tak:
Poza tym nie dziw się,że lekarka jeszcze nie potwierdziła ciązy,nie robiąc usg,bo cięzko palpacyjnie stwierdzić tak wczesną ciążę,mało tego,nawet na usg nie zawsze odrazu widać:tak:,sama tak miałam będąc na wizycie jeszcze później niż Ty i lek.na isg nie był w stanie powiedzieć mi na 100%,a ja i tak wiedziałam i czułam,że to ciaża i dwa testy ciążowe to potwierdziły:-)Powodzenia:-D
 
A u mnie było nieco inaczej. Zrobiłam dwa testy i wyszły, że nie jestem w ciąży. A miesiączki jak nie było tak nie było. Mineło 3 tygodnie wiec poszłam do doktora. Od razu zrobił mi USG. Usłyszałam tylko: "Wyglada na to, że jest pani w ciązy" I tak: choć test ciązowy wyszedł negatywnie i nie miałam objawów to dziecko rosło w moim brzuszku.
Teraz jestem w drugiej ciązy. Test wyszedł od razu. Objawy też pojawiły się natychmiast.
Wiec: Różnie bywa.
 
kasiulla86, tak jak ktoś wcześniej podpowiedział-jesli chcesz szybko miec pewnośc zrób próbę ciążową z krwi-tu juz nie ma mowy o pomyłce. Dodatkowo wynik ustali mniej więcej wiek ciązy.
Spróbuj tez zrobic jeszcze raz test,z porannego moczu.A co do lekarki-nawet dobry lekarz może "nie zobaczyc" wczesnej ciąży. aczkolwiek teraz juz zwykły test powinien ciążę wykryć (chociaz róznie to bywa).
 
Jesli ciaza przebiega prawidlowo to powinno sie wlasnie wykonac tylko 3 usg(zaleza tak who) ale nie ma jakis limitów usg na nfz.To jest bzdura!(wiem bo jestem blisko sluzby zdrowia-studiowalam poloznictwo)
 
Nie kłóćcie się o ilość usg, pewnie w każdej przychodni robią po swojemu, a do pacjentów mówią tak żeby nie mogli ich się czepiać.

Kasiulla, dziewczyny mówią o teście z krwi, tak zwanym poziomie Beta HCG. To nazwa hormonu, w ciąży jego poziom w krwi bardzo szybko wzrasta. Na tym badaniu mierzą Ci poziom hormonu w 1 dzień i w następny lub za parę dni, zależy od labolatorium. Musisz się sama zorientować jak to jest u Ciebie w mieście.
Więcej informacji tu:
http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.ebrzuszek.pl%2Findex.php%3Foption%3Dcom_content%26task%3Dview%26id%3D303%26Itemid%3D103&rct=j&q=beta+hcg&ei=zZFVS8DPOpbumgOmstmVCg&usg=AFQjCNGPs1qcx2ikI2nB-v1wePNYWXF6tA
Znajdziesz tu również dobre rady od położników i ginekologów, a także opis ciąży miesiącami od samego początku.

Co do głównego pytania wątku - obecnie tygodniowy wiek ciąży określa się wg OM - czyli pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Tym sposobem przez pierwszy tydzień lub dwa ciąży jeszcze tak naprawdę w niej nie jesteś, a całość trwa 40 tygodni. Tym sposobem jeśli ciąża się potwierdzi to jesteś dziś w 6 tygodniu i 1 dniu ciąży :-)
Życzę powodzenia i zdrowego maluszka!
 
Ostatnia edycja:
No moje drogie! Jestem w ciąży :-):tak::-D Pani ginekolog potwierdziła, i wskazała na 6-7 tydzień :-)
Zważyła, zbadała ciśnienie ( miałam wysokie strasznie bo 138/104 ale nie powiedziała nic więc nie wiem, co o tym myślicie?) Poza tym skierowała mnie na morfologię, mocz i WR. Powiedziała też, że na początku marca będzie USG ;) Już nie mogę się doczekać. BUZIACZKI ;*
 
reklama
:-)Moje gratulacje!!:-) Witaj w gronie przyszłych mam.:-):-)
Co do ciśnienia to nie musisz się póki co tym przejmować, bo to może być jednorazowe podwyższenie-wkońcu niecodziennie się dowiadujemy,że jesteśmy w ciąży.;-) Ja też na pierwszej wizycie miałam troszkę za wysokie. A byłam w 5 tc i lekarz też mi nie potwierdził,że to ciąża,bo to zbyt wcześnie.Zbadał i dał skierowanie na badania. Ale robiłam test i wcześniej nigdy mi się okres nie spóźniał więc i tak już wiedziałam :-)
A co do USG to pierwsze miałam w 13 tc, a drugie mam planowane na 22tc. I chodzę prywatnie. Lekarz uznał,że nie ma potrzeby póki co robić częściej USG. A ja mu ufam i skoro nie trzeba to nie trzeba :tak:
Pozdrawiam i powodzenia życzę!
Dbaj o siebie i swoje maleństwo! :tak::-D
 
Do góry