reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak określić wiek młodej ciąży

Współczuję głównie tego,że mąż w delegacji był - :) wiesz o co chodzi, teraz sie biedak będzie zadręczał hehehe ;-)

A zupełnie serio. Przesunięcia si zdarzają... w moim wypadku rowniez prawie 2 tygodniowe i wg usg wychodzi na to, że zaszłam w ciążę 2 dni przed okresem...

A dodam jeszcze, że również mam 3 terminy.
Na 30 lipca, 9 sierpnia o 12 sierpnia... Ale lekarz wytłumaczył mi, ż 30 lipca (terin wg OM) będę doopiero w 38 tc
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przede wszystkim powiedział tak,że to on stwierdzi kiedy czas na wywołanie w razie przeterminowania i że w szpitalu muszą wziąć pod uwagę USG. Mam takie wydruki z USG i w razie czego mam pokazywać i pilnować,żeby im się nie zechciało w 38 tc wywoływać porodu.
 
Również proponowałbym przejść się do innego ginekologa, czasem warto zasięgnąć dwóch różnych opinii.
I jeszcze jedno, podczas wizyty u innego gina nie sugeruj mu absolutnie nic i nie mów o swoich wątpliwościach, po prostu spytaj o wiek ciąży i tyle:)
 
A znacie jakiegoś dobrego gin w Krakowie? Zamierzam się wybrać, ale czy przyznawać się, że już byłam u innego lekarza i mu nie dowierzam.
Mój mąż faktycznie to przeżywa, a ja sama nie wierzę, że ciąża już tak długo trwa. Krawawienie które miałam w ciąży było obfite, trwało 6 dni równo. To na pewno był normalny okres. Od tamtego czasu nie miałam żadnego krwawienia ani plamienia.

A czy Wasi lekarze brali pod uwagę długość Waszego cyklu jak ustalali termin porodu?? Według tego kalkulatora daty porodu, z którego korzystałam to ma znaczenie.
 
idz do innego lekarza albo najlepiej zrob bete tam wyjdzie Ci dokladnie ktory to tydzien i rozwieje Wasze watpliwosci albo tez zrob test ciazowy ktory wykazuje tydzien ciazy
 
Witam. Jestem tutaj nowy ale temat jest bardzo pilny. Mam problem troszke inny niz wy tutaj. Moze zle wybralem forum ale widze ze cos tutaj sie znacie. U mnie wyglada to tak. Przyjezdza do mnie moja byla dziewczyna i mowi ze jest w ciazy. Jest to 18 czerwiec 2010r. Twierdzi ze jest w 3 miesiacu ciazy. Wszystko sie zgadza jest ok. Dzisiaj bylem z nia u lekarza i GIN twierdzi ze jest to 31 tydzien ciazy. Termin przewidzial na 23 siernia 2010roku. Wychodzi z tego ze jest juz w ciazy 7,5 miesiaca. Czyli ze Zaszla w ciaze gdzies w 14-21 listopada 2009 roku. I tu zaczyna sie problem... Poniewaz bylem z nia do poczatku wrzesnia 2009 roku a zeszlismy sie ponownie 2 lutego 2010. Jest to duzy rozrzut czasu wiec raczej pomylka USG nie bedzie az tak wielka. Z dodatkowych informacji podam ze: palila ona przez caly okres ciazy, nie chce sie przyznac o romansie z pewnym facetem ktory wyjechal do Wloch ( wiem od znajomych, kilku ) wizyta u lekarza odbyla sie dopiero teraz czyli w 31 tc, mieszka ona w Kaliszu a ja na śląsku więc opcję przypadkowego seksu ze mna odpada. Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec. Nie chce zranic dziewczyny ani tez zostac wykorzystanym. Badania tez mi nie leza poniewaz jezeli po porodzie okazalo by sie ze to jednak jest moje dziecko nie umialbym tego zniesc ze nie bylem przy niej w tym okresie. Nie jestem typem osoby co boi sie odpowiedzialnosci. Naprawde sie ucieszylem jak dowiedzialem sie ze jest "ze mna" w ciazy. Prosze was o szybka i obiektywna opinie.
 
przepraszam, ale na moje zdanie ona robi Cię w balona, bo nagle z 4 dni od 18 czerwca dziecko urosło jej o 4,5 miesiąca??????? Moim zdaniem no, jeżeli jestes pewnien, że z nia w listopadzie nie spałeś to dziecko nie jest Twoje, a nie ma pewnie pomocy i nie chce byc samotna matka, tamten się nie przyznaje to chce pociągnąc do odpowiedzialności Ciebie. Moim zdaniem nie daj się jej i już, jeżeli zaszła by w ciąże we wrześniu kiedy z Tobą była to już dawno by urodziło, a jak w lutym od kiedy jesteście razem to by była na trochę wyższym etapie ciąży jak ja o kilka tygodni.

co do cyklu i stwierdzenia porodu jak najbardziej lekarz powinien brac pod uwagę. Bratowa ma cykle 24 dniowe i myślelismy, że jest w 4 tygodniu ciąży, a wyszło, że to już 6 na USG, al to zgadza się z jej krótkim cyklem.
 
Na jakiej podstawie lekarz ocenił wiek ciąży?
Ja zaszłam w ciążę na początku marca, termin od którego liczy się ciążę to 19 luty( data ostatniej miesiączki), zakładając że Twoja dziewczyna zaszłaby w ciążę o miesiąc wczesniej ode mnie to byłaby w 22 tygodniu ciąży, ja jestem w 18tc. 18 plus 4 równa się 22, nie chce być inaczej, oczywiście pomyłka o kilka dni może się pojawić, ale taka wielka pomyłka nie jest możliwa. Chyba że lekarz ocenił to na podstawie wielkości macicy a nie usg to może mogłoby się tak stać gdyby miały być blizniaki( tak przypuszczam, ale pewna nie jestem poniewaz to moja pierwsza ciąża a bede mama jednego maleństwa). Jeśli tydzien ciazy zostal oceniony na podstawie badania usg to musiało być widoczne czy jest ciąża mnoga czy tez nie, jesli jest jedno dziecko to przykro mi to mówić ale ojcem nie bedziesz:(
 
reklama
Moze i masz racje ale nie jest to latwa decyzja. Tym bardziej ze na poczatku twierdzila ze nie wie kiedy miala ostatnio okres a jak zaczela liczyc to jej wychodzilo ze na poczatku lutego. Tutaj brawa dla mojej matki bo dobrze wie ze jej okres zaczyna sie okolo 14 lutego a ja zaczolem z nia chodzic 1 lutego. Znalazla nawet dokument ktory to potwierdza bo jechalem do niej po pewny papier na ktorym pisze wyraznie ze duplikat zostal wydany 2 lutego. Po tym zaczela sie denerwowac i twierdzic ze juz sama nie wie. Do tego Gin ja dzisiaj dobil jak powiedzial ze jest to 31 tydzien ciazy i zaczela stroic fochy w samochodzie jak zaczolem sie interesowac kiedy zaszla. Nie chce o tym gadac nie ma zadnych faktow, dat niczego. Kocham ja ale naprawde nie dam z siebie robic wala.

Stwierdzil to po badaniu USG. Waga wielkosc wszystko.
 
Do góry