reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak przekonać 5-latka do kąpieli?

Witaj Sakunia
Zrobiłem tak samo jak góralka. To było jeszcze wtedy jak młody chodził do żłobka. Nie powiedział więc o co chodzi ale z dna na dzień dostał wodowstrętu. Nie kupowałem zabawek, ale sam wchodziłem do wanny. Robiłem pianę po sufit. Wygłupiałem się tam, skakałem i rzucałem pianą na wszystkie strony. Nie zachęcałem młodego by wszedł do mnie. To trwało jakiś miesiąc. Po dwóch tygodniach nabrał zaufania i zaczął ze mną rzucać pianą. Po miesiącu był w wannie razem ze mną.
Nie kupowałem więc gadżetów jak góralka, ale koszty były większe :) - po miesiącu łazienka wyglądała jak po wojnie ....
Pozdrawiam.
 
reklama
farbki,tabletki barwiące.U nas nigdy problemu nie było i nie ma,raczej z wyjściem z kapieli jest problem :-D jak syn ma za dużo wody to robi "nura" :-D
ale jeśli dziecko boi się wody a dokładniej mycia głowy to przed kąpielą warto powiedzieć,że "myć głowy nie będziemy" i trzymać się przy tym,dziecko powinno nabrać zaufania,następnym razem można spróbować powiedzieć,że się je tylko zmoczy aż dojdzie potem szampon,są takie kapelusze kąpielowe-zasłaniające oczy...dobry gadżet,słyszałam,że pomocny przy tego tytu problemie i oczywiscie zero nerwów ;-)

widziałam w Tesco literki do kąpieli-polecam poczekać do promocji bo w promocji są za 12,99 a po niej ponad 30zł :-D można coś układać,"pisać"
Albo zrobić dużo piany wrzucić jakieś zabawki i przy zabawie czasami zmoczyć tu i tu,potem trochę szamponu i poinformować dziecko że już po i też może stwierdzić,że nie było tak źle.
Pamiętacie może odcinek superniani ? w którym dziewczynka nie chciała się kąpać,superniania pierwszego dnia dała ten kapelusz kąpielowy i problemu już nie było,chodziło o lecącą wodę do oczu i odrazu dziecko chętnie chodziło się kąpać,dziewczynka miała jakieś 4-5 lat
 
Zacząłem myśleć czego nie lubiłem kąpieli i chyba najbardziej tych szczypiących szamponów. A dzieci są wrażliwe więc i szczypiące oczy mogą kogoś zniechęcić. Albo zachłyśnięcie się wodą i bolący od tego nos.
Ja mam ja to uniewersalną radę- nie przejmować się trochę tym problemem. Nie robić jakiś psychoanaliz "jak się czujesz gdy masz iść się kąpać" tylko raczej mówię. Zaraz do kąpieli a później oglądamy bajke/czytamy książkę. Czyli raczej takie przeskoczenie problemu. {Podałem przykład kąpieli żeby pasowało do tematu bo my akurat takiego problemu nie mamy. Jak pisali ludzie wyżej- raczej trzeba wyganiać z wanny albo chociaż pilnować żeby nie siedziało w zimnej wodzie.
 
kolorowa woda w kąpieli to bajer i na pewno mu się spodoba do tego jakiś płyn do mycia o zapachu coli albo landrynek, ziaja takie ma w swojej ofercie. a do mycia może być pacynka zamiast zwykłej myjki :) spraw by mycie było zabawą i powinno się udać :)
 
Chyba nie powiem nic nowego - zabawki w wannie, cała ceremonia kąpieli w formie zabawy, poleciłbym również wspólne wypady na basen - mogą dziecko też odblokować, u nas poskutkowało :)
 
Ja mam podobny problem, syn strasznie nie lubi się kąpać. Ale ostatnio widziałam program super nania, gdzie właśnie przekonywała chłopca jaką świetną zabawą jest kąpiel. I tak za namową, kupiłam właśnie płyn barwiący wodę, kupiłam okulary do pływania, rurkę i nawet to syna zachęciło. Dziś będziemy robić zdjęcia, a żeby jeszcze bardziej urozmaicić to spróbuje przebrać synka za misia, bo chcemy wysłać fotki do konkursu. Nie wiem czy miś w kąpieli to dobry pomysł ale spróbujemy i połączymy zabawy.
 
reklama
U facetów pewne opory przed myciem się są chyba naturalne... :) A tak serio: kąpiel powinna być dla dziecka super sprawą, przygodą, coś na co czeka sie caaaaały dłuuugi dzień, jeśli tak nie jest, to znaczy że średnio siębawi podczas kąpieli i ja poszła bym w tę stronę. Wystarczy porobić z nim coś fajnego, a powinien się przekonać ;)
 
Do góry