reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rozpoznać, że zbliża się poród

Dołączył(a)
17 Maj 2020
Postów
2
Miasto
Maków Mazowiecki
Witam !
Może zacznę od tego ,że pisze tu z takim pytaniem , poniewaz jestem w pierwszej swojej ciąży dodatkowo jestem młodą przyszłą mamą... niedawno zaczął się u mnie 3 trymestr i od jakiegoś czasu bardzo często wyobrażam sobie jak będzie wyglądał ten moment kiedy Mój Syneczek się bedzie wybierał na świat..
Dlatego mam pytanie dotyczące porodu a dokładniej jak wygląda ten moment przed przyjściem maleństwa na świat ?. Obawiam się ,że nie wyczuje kiedy przyjdzie ten moment.. kiedy dzidziuś bedzie pchał już się na świat i zrobię maleństwu krzywdę 🥺 Ostatnio w mojej miejscowości wydarzyła się właśnie taką sytuacja ,że młoda dziewczyna również w pierwszej ciąży nie czuła żadnych bóli, skurczy i kiedy poszła skorzystać z toalety odeszły Jej wody o czym też nie miała pojęcia i maleństwo udusiło się w brzuszku 😓 Nie mam pojęcia jak to się stało ,że nie wyczuła tej chwili .. jak to możliwe..proszę pomozcie...
 
reklama
Rozwiązanie
Ja ur w 35 tyg od 31bralam 6 nosp dziennie 6 magnezow i lezalam rano ktg w szpitalu bylo ok...o 17 pokazaly sie skurcze ktorych nie odczuwalam jako skurcz..jedynie vo to bardzo mnie bolal krzyz i mialam uczucie szpilek w pochwie...34 tydz.to już dobry tydz.oszczedzaj sie ile...mozesz..jezeli cos Cie nie pokoji jedz do szpitala...:) dzidzia moz4 byc nisko nawet do 38tyg:)
U mnie wody odeszły i spokojnie poszlam pod prysznic, akcja rozpoczęła się po 2 godz.
Nie ma możliwości żeby dziecko udusiło się jak odejdą wody..... Spokojnie na pewno wyczujesz, że to to
 
Uwierz ,nie da się nie zauważyć 😉 ja tez skurczy nie miałam, nie odeszły mi wody , pojechałam do szpitala na ktg, bo tak zalecają jak minie termin porodu, jeździć i sprawdzać czy wszystko ok z dzidzia, ja już na odziale zostałam, założyli mi balonik , w ten sam dzień urodziłam, uwierz bóle porodowe są takie ,że nie da się przegapić, dasz radę
 
Ja jestem po 2 porodach cc niestety. Strasznie bałam się i pierwszego bo nie wiedziałam co i jak i drugiego bo wiedziałam co i jak. Wiadomo brzuch jest duży tu i tam uciska, sprawia ból itp. Jak zaczął się pierwszy jak i drugi poród wiadomo ten ból nie jest duży z początku, ale całe ciało daje znać. U mnie nie wiem czemu ale cały strach nagle przeszedł, mąż się śmiał, że chodzę chodze pokrzywiona i wychodzę... i wychodziłam. Całe ciało przygotowuje się do porodu począwszy od brzucha skończywszy na... biegunce.
 
Mnie zaczęły się skurcze regularne co 7min i poszłam pod prysznic, tam odeszła część wód, szczerze to nie wiem jak można tego nie zauważyć bo to takie uczucie jakby Ci pękł balon z wodą i chlusta mimowolnie. Urodziłam 20 godzin później, reszta wód (już w bardzo konkretnej ilości) odeszła jakieś 30min przez urodzeniem córki. Skurcze bolą okropnie, przy pierwszym dziecku najczęściej poród trwa dłużej. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz jechać na IP, najwyżej Cię odeślą. Lepiej jechać dwa razy za dużo niż raz za mało. Dodatkowo u części kobiet odchodzi czop śluzowy (też bardzo charakterystyczny) - mnie odchodził tydzień przez porodem. Ale pamiętaj że jak odejdą wody to spokojnie do 2 godzin jedź do szpitala, chyba że mają one zielone lub czerwone zabarwienie wtedy bardzo szybko musisz się zebrać
 
Ja jestem po 2 porodach cc niestety. Strasznie bałam się i pierwszego bo nie wiedziałam co i jak i drugiego bo wiedziałam co i jak. Wiadomo brzuch jest duży tu i tam uciska, sprawia ból itp. Jak zaczął się pierwszy jak i drugi poród wiadomo ten ból nie jest duży z początku, ale całe ciało daje znać. U mnie nie wiem czemu ale cały strach nagle przeszedł, mąż się śmiał, że chodzę chodze pokrzywiona i wychodzę... i wychodziłam. Całe ciało przygotowuje się do porodu począwszy od brzucha skończywszy na... biegunce.
O biegunkę to ja miałam przy drugim.
Dziwne, że nie robią już lewatywy
 
Mnie przez dwa dni przed porodem męczyła biegunka, bo organizm się oczyszczał. Po dwóch dniach w nocy obudziły mnie odchodzące wody, następnie pojawiły się skurcze i bóle krzyżowe, a po 3 godzinach od odejścia wód miałam już synka przy sobie.
 
reklama
U mnie skurcze były początkowo małe, przeszłości prysznicem, ale po kilku godzinach odeszły wody (nie ma możliwości pomylić je z czymkolwiek innym), a już w szpitalu zaczęły się skurcze. Każda kobieta wie, że to już to..
Nie denerwuj się i nie stresuj, dasz sobie radę!
 
reklama
Boziu jak czytam Wasze odpowiedzi dużo mniej się stresuje ale wciąż boje się o moje maleństwo ,że coś mogę zrobić źle tak poprostu nieświadomie . Codziennie odkąd dowiedziałam się ,że jestem w ciąży dużo czytałam jak dbać o maleństwo czego unikać itp i bywa tak że nic tak naprawdę się nie wydarzy a ja już panikuje..niby internet to jeden wielki śmietnik i nie ma co za dużo brać do siebie ale to Mój pierwszy dzidziuś jeszcze nie ma Go na świecie a już jest całym moim światem 💕
Nikt lepiej nie zna się na dzieciach i ciąży jak Mamusie .. więc może jakieś mamy byłyby chętne przekazać mi jakieś porady , wskazówki czego mam unikać w ostatnim trymestrze przy takich pogodach itp. ?
 
Do góry