reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak rozpoznać, że zbliża się poród

Dołączył(a)
17 Maj 2020
Postów
2
Miasto
Maków Mazowiecki
Witam !
Może zacznę od tego ,że pisze tu z takim pytaniem , poniewaz jestem w pierwszej swojej ciąży dodatkowo jestem młodą przyszłą mamą... niedawno zaczął się u mnie 3 trymestr i od jakiegoś czasu bardzo często wyobrażam sobie jak będzie wyglądał ten moment kiedy Mój Syneczek się bedzie wybierał na świat..
Dlatego mam pytanie dotyczące porodu a dokładniej jak wygląda ten moment przed przyjściem maleństwa na świat ?. Obawiam się ,że nie wyczuje kiedy przyjdzie ten moment.. kiedy dzidziuś bedzie pchał już się na świat i zrobię maleństwu krzywdę 🥺 Ostatnio w mojej miejscowości wydarzyła się właśnie taką sytuacja ,że młoda dziewczyna również w pierwszej ciąży nie czuła żadnych bóli, skurczy i kiedy poszła skorzystać z toalety odeszły Jej wody o czym też nie miała pojęcia i maleństwo udusiło się w brzuszku 😓 Nie mam pojęcia jak to się stało ,że nie wyczuła tej chwili .. jak to możliwe..proszę pomozcie...
 
reklama
Rozwiązanie
Ja ur w 35 tyg od 31bralam 6 nosp dziennie 6 magnezow i lezalam rano ktg w szpitalu bylo ok...o 17 pokazaly sie skurcze ktorych nie odczuwalam jako skurcz..jedynie vo to bardzo mnie bolal krzyz i mialam uczucie szpilek w pochwie...34 tydz.to już dobry tydz.oszczedzaj sie ile...mozesz..jezeli cos Cie nie pokoji jedz do szpitala...:) dzidzia moz4 byc nisko nawet do 38tyg:)
Spokojnie, na pewno zauważysz. Też się bałam że nie zauważe jak mi odejdą wody a tak się lały że to niemożliwe nie zauważyć, od odejscia wody ok 2h później pojawiaja się skurcze. Druga sprawa miesiąc przed miałam rozwolnienia A 1,5tyg przed codziennie zaczął odchodzic mi czop :) powodzenia i szczęśliwego rozwiązania
 
reklama
Boziu jak czytam Wasze odpowiedzi dużo mniej się stresuje ale wciąż boje się o moje maleństwo ,że coś mogę zrobić źle tak poprostu nieświadomie . Codziennie odkąd dowiedziałam się ,że jestem w ciąży dużo czytałam jak dbać o maleństwo czego unikać itp i bywa tak że nic tak naprawdę się nie wydarzy a ja już panikuje..niby internet to jeden wielki śmietnik i nie ma co za dużo brać do siebie ale to Mój pierwszy dzidziuś jeszcze nie ma Go na świecie a już jest całym moim światem 💕
Nikt lepiej nie zna się na dzieciach i ciąży jak Mamusie .. więc może jakieś mamy byłyby chętne przekazać mi jakieś porady , wskazówki czego mam unikać w ostatnim trymestrze przy takich pogodach itp. ?
Ja bym proponowała, żebyś uważała że spacerami w takie upały. W lato też byłam w ostatnim trymestrze ciąży i była to dla mnie katorga. Przez te wieczne upały praktycznie nie wychodziłam z domu tylko siedziałam przy wiatraku. Bałam się sama wychodzić, bo prawie za każdym razem robiło mi się słabo. Zakupy robiłam bardzo wcześnie, zanim jeszcze temperatury sięgały 25 stopni albo mąż jak wracał z pracy.
 
Ja do samego końca byłam aktywna - praca, przeprowadzka itp. Rodzilam w lipcu, w czerwcu temperatury byle wysokie.. Ale, że nic mi nie było w ciąży, to nie ograniczałam się jakoś specjalnie. Choć upałów trzeba unikać, bo może się zrobić słabo.
Wieczór przed porodem jeździłam po całym mieście autobusem (dużo miałam spraw do zalatwienia, piekłam ciasto, obcinalam męża i robiłam hybrydy na paznokciach, więc w efekcie położyłam się o 2, a wody chlusnelh 15 po:)
Nie polecam żyć tak aaktywnie. Tym bardziej,że mój syn jest high need baby - podobno częściowo ciąż a miała na to wpływ.. Nie wierzę, ale jesli będę mieć kolejne dziecko- nie będę ryzykować.
Kochasz swoje maleństwo, będziesz jego najlepsza mama na świecie! Uwierz w swoje kompetencje!
Ale też daj sobie pole do błędów- pierwszy raz będziesz ogarniać maleństwo, nie wszystko misi bym idealne.
 
Witam !
Może zacznę od tego ,że pisze tu z takim pytaniem , poniewaz jestem w pierwszej swojej ciąży dodatkowo jestem młodą przyszłą mamą... niedawno zaczął się u mnie 3 trymestr i od jakiegoś czasu bardzo często wyobrażam sobie jak będzie wyglądał ten moment kiedy Mój Syneczek się bedzie wybierał na świat..
Dlatego mam pytanie dotyczące porodu a dokładniej jak wygląda ten moment przed przyjściem maleństwa na świat ?. Obawiam się ,że nie wyczuje kiedy przyjdzie ten moment.. kiedy dzidziuś bedzie pchał już się na świat i zrobię maleństwu krzywdę 🥺 Ostatnio w mojej miejscowości wydarzyła się właśnie taką sytuacja ,że młoda dziewczyna również w pierwszej ciąży nie czuła żadnych bóli, skurczy i kiedy poszła skorzystać z toalety odeszły Jej wody o czym też nie miała pojęcia i maleństwo udusiło się w brzuszku 😓 Nie mam pojęcia jak to się stało ,że nie wyczuła tej chwili .. jak to możliwe..proszę pomozcie...
Szczerze, to też nie mam pojęcia, jak tego nie wyczula🤔 u mnie zaczęło się od odejścia wód, i niby nie wylalo się ze mnie nie wiadomo ile, ale wyraźnie czułam, że to nie siusiu. Wody odeszły rano, a skurcze zaczęły się dopiero wieczorem. Całość trwała 23 godziny i dzidzi nic się nie stało- podali mi tylko podczas porodu antybiotyk po 18h od odejścia wód. Wody produkują się nowe na bieżąco, mi odchodzily cały porod. Uzupełniają je (chyba dają kroplowke po prostu wtedy) gdy są komplikacje ale normalnie organizm produkuje wody cały czas. Sytuacja w Twojej miejscowości to na prawdę ekstremalna, nie rozmyślaj o tym. A w większości przypadków porod zaczyna się od skurczy, nie odejścia wód, a skurcze ciężko przegapić;)
 
Ja ur w 35 tyg od 31bralam 6 nosp dziennie 6 magnezow i lezalam rano ktg w szpitalu bylo ok...o 17 pokazaly sie skurcze ktorych nie odczuwalam jako skurcz..jedynie vo to bardzo mnie bolal krzyz i mialam uczucie szpilek w pochwie...34 tydz.to już dobry tydz.oszczedzaj sie ile...mozesz..jezeli cos Cie nie pokoji jedz do szpitala...:) dzidzia moz4 byc nisko nawet do 38tyg:)
 
Rozwiązanie
Do góry