reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak się pozbyć rozstępów???

reklama
kochana chyba tylko operacyjnie mozna pozbyc sie rozstepow.ja mam kompleks przez nie juz 9 lat.zadne kremy ,zele itp nic nie pomogly.;(
 
Prawda jest taka, ze jesli rozstepy sie pojawily to juz pozamiatane, zadnymi masciami i kremami sie ich nie usunie. Jeszcze jesli sa zabliznione to jakos to wyglada a najgorsze sa fioletowe. Znajoma polozna polecila mi masc na blizny ale po niej tez nie ma super rezultatow a do tego masc smierdzi niemilosiernie.
Jak ktos to kiedys powiedzial - rozstepy po ciazy sa niczym rany poniesione na wojnie.
:-(
 
Leczenie:

Fraxel laser To najnowszej generacji system laserowy do regeneracji i odmładzania skóry. Fraxel laser nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry ale „dziurkuje” ja tysiącami mikroskopijnych laserowych „igieł”. Powstają fragmentaryczne (fractional- stad nazwa metody), mikroskopowe uszkodzenia (MTZ- microthermal treatment zones) skóry, spowodowane podgrzaniem tkanek. Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji.
Peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego Kwas glikolowy, w niskich koncentracjach zmniejsza kohezję korneocytów, zmniejszając grubość warsty rogowej. W dużych stężeniach natomiast powoduje oderwanie się keratynocytów i epidermolizę, stymuluje produkcję nowych komórek naskórka i syntezę włókien kolagenowych w warstwie powierzchniowej skóry właściwej. Dlatego w powtarzanych terapiach powoduje zgrubienie skóry właściwej i naskórka.
Mikrodermabrazja Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który ściera i wysysa starte komórki. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym lub TCA.
Mezoterapia Wstrzykiwanie do uszkodzonych tkanek specjalnie opracowanych koktajli z różnych substancji w celu indukowania odpowiedzi fibroblastycznej w skórze właściwej z regeneracją kolagenu. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym.
 
A co zrobić, żeby sie nie zrobiły?

Z tego co ja rozmawiałam z ginem, to niewiele od nas zależy, a więcej od predyspozycji genetycznych i ilosci kolagenu w skórze. Można używać preparatów zapobiegających kremów, balsamów itd. Ważne jest też to żeby przyrost wagi nie byl duży i proporcjonalny do wieku,wzrostu itd. Wtedy skóra nie rozciągnie się za dużo i nie będzie rozstępów. Ja mam na udach i dzięki temu,ze stosuje kremy są mniej widoczne i bledsze. Moim większym problemem jest cellulit:baffled:
 
też jestem zdania , że jest to uwarunkowane genetycznie , ja cala ciąże używałam niby dobrego kremu (pharmaceris) i rozstępy pojawiły się jak mi wody odeszły :-( teraz walczę z nimi :-) smaruje żelem cotractubex i powiem ,że pomaga :-) to jest żel ogólnie na blizny ale lekarz mi podpowiedział , że na rozstępy również pomaga
z tym , że trzeba sie uzbroić w cierpliwość , smarować systematycznie i czekać na rezultaty :-)
zem3i09kl8nuw0cq.png



a%3E
 
reklama
Leczenie:

Fraxel laser To najnowszej generacji system laserowy do regeneracji i odmładzania skóry. Fraxel laser nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry ale „dziurkuje” ja tysiącami mikroskopijnych laserowych „igieł”. Powstają fragmentaryczne (fractional- stad nazwa metody), mikroskopowe uszkodzenia (MTZ- microthermal treatment zones) skóry, spowodowane podgrzaniem tkanek. Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji.
Peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego Kwas glikolowy, w niskich koncentracjach zmniejsza kohezję korneocytów, zmniejszając grubość warsty rogowej. W dużych stężeniach natomiast powoduje oderwanie się keratynocytów i epidermolizę, stymuluje produkcję nowych komórek naskórka i syntezę włókien kolagenowych w warstwie powierzchniowej skóry właściwej. Dlatego w powtarzanych terapiach powoduje zgrubienie skóry właściwej i naskórka.
Mikrodermabrazja Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który ściera i wysysa starte komórki. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym lub TCA.
Mezoterapia Wstrzykiwanie do uszkodzonych tkanek specjalnie opracowanych koktajli z różnych substancji w celu indukowania odpowiedzi fibroblastycznej w skórze właściwej z regeneracją kolagenu. Można łączyć z peelingiem kwasem glikolowym.
TYlko trzeba kasy na to wszystko...
 
Do góry