reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak to jest z tymi malinami ?

Mała.czarna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
6 860
Powiedzcie mi jak to jest z jedzeniem malin i piciem herbaty malinowej w ciąży? Jest tyle różnych opini a naczytałam się że mogą one wywołać skurcze.
 
reklama
O kurczę. Codziennie pije dwa kubki herbaty malinowej. W pierwszej ciazy tak samo i żadnych skurczów nie miałam. Gdzie takie coś wyczytałas?
Właśnie już dawno słyszałam o tym i wpisalam dziś w Google i dużo dziewczyn pisało że ponoć powoduja skurcze tylko jest też mowa o naparze z lisci malin więc nie wiem czy owoce też tak działają :)
 
Jem maliny w tej ciazy, jadłam w poprzedniej. Żadnych skurczy nie miałam. Nawet nie miałam pojęcia żeby w niewinnych malinach szukać jakichś skutków ubocznych. A Google powinno się smażyć za rozprzestrzenianie takich informacji.
 
Maliny nie powodują skurczy. Tylko liście malin mogą tak działać, dlatego pije się napar z liści malin na koniec ciąży jak chce się wywołać poród. Ale nie wiem, czy faktycznie komuś to pomogło. Ja w każdym bądź razie zawsze w ciąży unikałam herbat z tymi liśćmi w składzie, bo skurcze miałam i bez tego...
 
reklama
Powiedzcie mi jak to jest z jedzeniem malin i piciem herbaty malinowej w ciąży? Jest tyle różnych opini a naczytałam się że mogą one wywołać skurcze.
Nic nie wywołują...
Ciążowe właściwości ma napar z liści malin. I można pić całą ciąże bo wzmacnia mięśnie w tym mięśnie macicy dzięki czemu może ułatwic (nie przyspieszyć termin!) poród. Może być pomocny także w sytuacji zagrożenia przedwczesnym porodem, bo jeśli macica w ciąży kurczy się nadmiernie, to ten napar ją tonizuje.
 
Ostatnia edycja:
reklama

Podobne tematy

Do góry