reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak wspomóc owulację?

Dołączył(a)
17 Grudzień 2021
Postów
12
Cześć dziewczyny,
Staramy się od dłuższego czasu, ostatnio spóźniał mi się okres ponad tydzień (pierwszy raz od x lat), ale po wizycie u lekarza błyskawicznie przyszedł 😂
Chodzę na monitoring owulacji już 5 miesiąc , mimo ze do owulacji dochodzi czasami słyszę ze „słabe jajeczko”... wcześniej przez ok rok monitorowałam sporadycznie- raz na 2miesiące po prostu z ciekawości żeby zobaczyć czy wszystko ok zanim zaczniemy się starać. Wtedy na 5 monitoringów 3 były cykle bezowulacyjne.
Oczywiście konsultowałam to z lekarzem, ale powiedział że faktycznie staramy się poniżej roku i jeśli po roku nadal nic nie wyjdzie to zaczniemy stymulację owulacji...
Chciałabym was zapytać czy mogę jakoś do tego czasu wspomóc owulację? Może macie jakieś swoje sposób żeby jej dopomóc? Wiem ze wiesiołek pomaga, ale głównie w przypadku produkcji śluzu, a nie braku owulacji :/
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Staramy się od dłuższego czasu, ostatnio spóźniał mi się okres ponad tydzień (pierwszy raz od x lat), ale po wizycie u lekarza błyskawicznie przyszedł 😂
Chodzę na monitoring owulacji już 5 miesiąc , mimo ze do owulacji dochodzi czasami słyszę ze „słabe jajeczko”... wcześniej przez ok rok monitorowałam sporadycznie- raz na 2miesiące po prostu z ciekawości żeby zobaczyć czy wszystko ok zanim zaczniemy się starać. Wtedy na 5 monitoringów 3 były cykle bezowulacyjne.
Oczywiście konsultowałam to z lekarzem, ale powiedział że faktycznie staramy się poniżej roku i jeśli po roku nadal nic nie wyjdzie to zaczniemy stymulację owulacji...
Chciałabym was zapytać czy mogę jakoś do tego czasu wspomóc owulację? Może macie jakieś swoje sposób żeby jej dopomóc? Wiem ze wiesiołek pomaga, ale głównie w przypadku produkcji śluzu, a nie braku owulacji :/
Mi pomógł niepokalanek mnisi. Poczytaj i nim.
 
Ja ze swojej strony polecam zioła ojca sroki nr 3 na płodność i owulację. Staraliśmy się z mężem prawie 2 lata o drugą dzidzię. Skorzystaliśmy z ziół i w 3 cyklu się udało. Sama do końca nie wiem czy zioła akurat miały na to wpływ ale na pewno warto spróbować! Nam się udało😊
 
Długo się nie starałam, bo od września, ale na początku trzeciego cyklu zaczęłam pić miositogyn gt i zaskoczyłam. Nie mam pojęcia, czy to przypadek czy też nie ;)
 
Ja slyszalam ze mio-inozytol I D-chiro-inozytol wspomagają owulacje, podobno stosuje się to tez przy PCOS. Suplementuje jakos od połowy zeszłego cyklu, zobaczymy...
 
reklama
Do góry