reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak zachęcić niemowlaka do jedzenia?

Suprise87

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2019
Postów
2 443
Dziewczyny, syn aktualnie 7,5 miesiąca, od 1,5 rozszerzamy dietę. Ze względu na to, że ma liczne alergie, wprowadzam wszystko ostrożnie, przeważnie przez 3 dni z rzędu to samo, aby wiedzieć, jak zareaguje. Początkowo szło całkiem nieźle, chętnie otwierał buzię... jakieś 3 tygodnie temu przyszedł pierwszy kryzys. Przez tydzień bardzo mało jadł, prawie nic, był niechętny do jedzenia. Przeszło. Tydzień było w miarę ok... Ale teraz znowu to samo. Od 3 dni je niechętnie, a mnie to strofuje... Nie wiem z jak sobie z tym poradzić. Boję się, że będzie miał anemię. Może podawać profilaktycznie żelazo?
Poza tym... Kiedy zaczełyście podawać jedzenie w kawałkach? Jak niemowlaki sobie radzą? Z jednej strony chciałabym już podawać jedzenie w kawałkach, z drugiej boję się zadławienia... Syn nie siedzi, karmiony piersią. Pierś je cały czas tak samo, chętnie.
 
reklama
Rozwiązanie
E
Dziewczyny, syn aktualnie 7,5 miesiąca, od 1,5 rozszerzamy dietę. Ze względu na to, że ma liczne alergie, wprowadzam wszystko ostrożnie, przeważnie przez 3 dni z rzędu to samo, aby wiedzieć, jak zareaguje. Początkowo szło całkiem nieźle, chętnie otwierał buzię... jakieś 3 tygodnie temu przyszedł pierwszy kryzys. Przez tydzień bardzo mało jadł, prawie nic, był niechętny do jedzenia. Przeszło. Tydzień było w miarę ok... Ale teraz znowu to samo. Od 3 dni je niechętnie, a mnie to strofuje... Nie wiem z jak sobie z tym poradzić. Boję się, że będzie miał anemię. Może podawać profilaktycznie żelazo?
Poza tym... Kiedy zaczełyście podawać jedzenie w kawałkach? Jak niemowlaki sobie radzą? Z jednej strony chciałabym już podawać jedzenie w...
Z moim synem jest tak,że je wszystko i w dużych ilościach. Też ma alergię, ale staram się nie świrowac i je prawie wszystko, tylko niektóre rzeczy w mniejszych ilościach.
Ale zaczęliśmy też wcześniej rozszerzanie diety, więc mieliśmy sporo czasu na przystosowanie do nowych smaków.
W kawałkach podalabym dopiero jak stabilnie usiądzie.. Nie wiem, jak karmisz- ale dopóki mój nie usiadł to jadł w zablokowanym bujaku.. Ale po 5,5m już siedział, dostaje czasem kawałki, ale zdarza się zadlawic (ma ponad 8,5m i je bardzo lapczywie).
Myślę, że podawanie żelaza należy skonsultować z lekarzem.
Co do zachęty- jesz razem z nim..? Ja się staram np czasem coś śpiewać, jak ma gorszy nastrój, zazwyczaj zaczyna się uśmiechać i jest ok.
Późniejsze jedzenia są lepsze- więcej smaków i różnorodności, struktur, może się przekona..
Polecam książkę "Alaantkowe BLW. Od niemowlaka do starszaka", może jakieś inspiracje tam znajdziesz.
 
Dziewczyny, syn aktualnie 7,5 miesiąca, od 1,5 rozszerzamy dietę. Ze względu na to, że ma liczne alergie, wprowadzam wszystko ostrożnie, przeważnie przez 3 dni z rzędu to samo, aby wiedzieć, jak zareaguje. Początkowo szło całkiem nieźle, chętnie otwierał buzię... jakieś 3 tygodnie temu przyszedł pierwszy kryzys. Przez tydzień bardzo mało jadł, prawie nic, był niechętny do jedzenia. Przeszło. Tydzień było w miarę ok... Ale teraz znowu to samo. Od 3 dni je niechętnie, a mnie to strofuje... Nie wiem z jak sobie z tym poradzić. Boję się, że będzie miał anemię. Może podawać profilaktycznie żelazo?
Poza tym... Kiedy zaczełyście podawać jedzenie w kawałkach? Jak niemowlaki sobie radzą? Z jednej strony chciałabym już podawać jedzenie w kawałkach, z drugiej boję się zadławienia... Syn nie siedzi, karmiony piersią. Pierś je cały czas tak samo, chętnie.
Może ząbki mu wychodzą. Poza tym piszesz że karmisz piersią,widocznie to mu wystarcza i nie potrzebuje dużo ;) Moja młoda dopiero kawałki zaczęła jeść po grubo skończonym roku bo się dławiła.. ;)
 
Rozwiązanie
Do góry