reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jaki proszek dla noworodka?

Jakiego proszku uzywałyście dla noworodka?

  • Lovela

    Głosów: 2 40,0%
  • Dzidziuś

    Głosów: 1 20,0%
  • Jelp

    Głosów: 1 20,0%
  • Zwykłe proszki dla dorosłych

    Głosów: 1 20,0%
  • Płyn Bebi

    Głosów: 0 0,0%
  • Płatki mydlane

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Urodziłam w Niemczech,gdzie nie ma specjalnych proszków dla niemowląt, więc od początku piorę w zwykłym, dodaję tylko płyn sensitive.
Pierwsze pranie było osobno, potem już z naszymi.
 
reklama
Witajcie :-)!
Mój synek ma prawie 7 miesięcy i odkąd się urodził używam proszku do prania Jelp oraz płynu zmiękczającego do płukania tkanin Jelp. I zawsze włączam program z dodatkowym płukaniem :tak:.
 
Witam skorka kazdego dzidziusia jest inna :-)Ubranka dzieci pierze sie do 1 roku zycia w proszkach dla dzieci:tak:Mozna do zyklego proszku dospypac proszku dla dzieci zeby skorka powoli przyzwyczaila sie;-)mozna prac odrazu w zwyklych a plukac w sensitive albo jezeli dla kogos to za duzy wydatwek mozna kupwac te dla doroslych tylko sensitive i bedzie po problemie;-):tak:A jak ktos sie boi to poprstu prac w dzieciech;-)didam jeszcze ze po tych dla dzieci pieknie pachna ubranka takim dzidziusiem:-):tak:
 
:-)Ubranka dzieci pierze sie do 1 roku zycia w proszkach dla dzieci
Warto dodać wg. kogo ;)
mieszkałam w kraju, gdzie proszku dla dzieci nie ma mozliwosci kupic, a pediatra twierdzi, że nie jest to konieczne.
Skóra dziecka może być wrażliwsza bardziej lub mniej a i zdania na temat proszków podzielone. Np. moja córka nie należy do wrażliwców, a kosmetyki serii sensitive potrafią podrażniac:confused:
 
Monia u was nie ma proszków dla dzieci:szok::confused:dlaczego??:confused:tak zgadza,m sie z Tobą wszystko moze uczulic nawet te tzn sensitive:tak:
 
Jeżeli u dziecka nie widać żadnej alergii na tzw zwykły proszek dla dorosłych to po co stwarzać sobie dodatkowe koszty(woda,prąd,specjalny proszek który zazwyczaj jest drogi) które przy dziecku i tak już są wysokie???:baffled:

Ja ubranka mojej córci od jej urodzenia piorę w PERSILU, nie zauważyłam zadnej reakcji alergicznej i przy nim zostałam. Od samego początku piore jej ubranka razem z naszymi i płuczę w płynie LENOR lub SILAN SENSITIVE

Tak więc jeżeli Wasze maleństwo nie jest alergikiem polecam zdecydowanie zwykły proszek!!!:-D
Zresztą spróbujcie doprać rzeczy dziecka ubrudzone np zupka ze słoiczka proszkiem dla dzieci-niewykonalne niestety:-( a przecież ubranka nie sa tanie, prawda?!
Poza tym niech mówi kto co chce ale proszki dla dzieci są strasznie perfumowane!-większość noworodków nie znosi takich
intensywnych zapachów-mnie osobiście ubranka wyprane w takim proszku "śmierdzą" i wydają się niedoprane:baffled::-(
 
Ostatnia edycja:
Zresztą spróbujcie doprać rzeczy dziecka ubrudzone np zupka ze słoiczka proszkiem dla dzieci-niewykonalne niestety:-( a przecież ubranka nie sa tanie, prawda?!

Dlatego ja, jak mój smyk ubrudzi ubranko np. zupką, najpierw piorę je razem z naszymi w zwykłym proszku, a potem osobno w Jelpie :tak:.
Ja jestem alergiczką i dlatego na razie nie chcę eksperymentować z wprowadzaniem zwykłego proszku (nawet sensitive) :tak:.
 
reklama
Do góry