reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakub 24HBD 600gram, 33cm

Kilka dni temu przeczytałam o Kubusiu i od tamtej pory pamiętam o nim w modlitwie. Tylko tyle mogę, bo nie jestem ekspertem w temacie wcześniaków.
A tak wogóle to FIGA odezwij się , co u Kubusia?
 
reklama
Witajcie Dziewczyny!
Dziękuję Wam za odpowiedzi, ciepłe słowa i modlitwę. Bardzo dużo dla mnie znaczy to że tu zaglądacie. Nie pisałam bo w niedziele byli u nas rodzice M. i jego siostry z rodzinami, przyjechali pierwszy raz po urodzeniu się Kubusia. Obejrzeć zdjęcia i popytać. Ciężko mi było, na sam koniec nie wytrzymałam. Najgorzej nie chce się słuchać mądrości tych osób które nie mają bladego pojęcia o czym mówią... ech..
17 sierpień dzień 62 Nasz Bączuś ma dwa miesiące. Respirator podaje 35% tlenu i 40 oddechów. Busio nadal ma wenflon w rączce po podawaniu krwi. Dużo popłakuje, jest niespokojny. 1725 gram
18 sierpień dzień 63 Na respiratorze nadal takie same parametry. Kubuś leżał na brzuszku, główkę miał na lewym uszku i chyba bardzo chciał zmienić pozycję bo kilka razy uniósł główkę na 2 - 3 sekundy i podpierał się łapkami i kolankami a główka była ułożona do patrzenia na wprost ( nie umiem inaczej opisać tej pozycji) bałam się że znowu się rozintubuje tak brykał. P.ułożyła Bączka na ulubionym prawym boczku i można było spać dalej. Cały dzień nie było kupki. Główka 28cm. Waga chyba jakaś przekłamana bo z dnia na dzień przybyło 105 gram jest 1830.
Kubuś dostaje mleko mieszane. Zjada 36ml a ja co 3h mam 15 - 25 ml.
19 sierpień dzień 64 Jakubek od 16.20 był na CPAP, tym razem bez maseczki, miał wprowadzoną rurkę w nosek jak przy respiratorze. Myślałam, że w tym tygodniu będą przełączali na CPAP ale nie w poniedziałek, liczyłam na środę - czwartek aż zapalenie płuc zostanie zażegnane. Wyniki gazometri były dobre z 18tej ale przy nas miał 4 bezdechy w ciągu godziny w tym jeden bardzo głęboki. Pielęgniarka musiała mocno interweniować i podać 100% tlenu. Jak wychodziliśmy z oddziału Kubuś już był szykowany do kolejnej intubacji. Moja Myszka tak się nacierpi.. Jestem zła o to przełączenie na CPAP bo Kubuś dostał tego dnia dwa nowe antybiotyki bo "coś" wyhodowało się z rurki i wiadomo z czym walczą, można było poczekać aż antybiotyk zadziała. Busio nadal zmaga się z gęstą wydzieliną, masaże ma codziennie inaczej nie dało by się odessać. Kupka zrobiła się. Po tych kilku dniach na respiratorze Kubę było już słychać jak płacze. Orientujecie się jaka jest różnica między oddechami zadanymi a tymi drugimi? Zadanych jest na CPAP 18 a tych drugich 40. Waga spadła po kupce, chyba, 1790gram
Kubiątko ma dziś okulistę, a właściwie już miał. Na czwartek uprosiłam usg główki. Według pani doktor powinno już być widać czy skrzepliny zaczęły się wchłaniać. Przyrost główki "nie jest zły" Nie wiecie ile cm w jakim czasie powinna urosnąć główka prawidłowo? Na jednym forum wyczytałam że 1cm na miesiąc, na kolejnym że 1cm na 10dni.
W niedzielę zmieniali Busiowi drogę, bo poprzednia przeciekała i tak była długo dobra bo prawie miesiąc, dlatego może był taki niespokojny. Odkleili uszko z plastrów, bo przez ten cały czas jak była droga uszko było schowane pod plastrami i bałam się że nie rośnie, miało blady kolor ale jest w porządku.
Wczoraj dowiedziałam że Jakubek ma podawany luminal, nie wiem jak długo i jakie dawki.
 
Ostatnia edycja:
Figa, doskonale rozumiem, że nie wytrzymałaś "cudownych" porad. Mnie najgorzej wkurzały słowa, że bedzie dobrze, bo niby skąd ktoś miał wiedzieć, że będzie dobrze skoro nawet lekarze nie wiedzieli. Dlatego nie przejmuj sie nikim, jak masz potrzebę zwróć uwagę albo po prostu powiedz jakie słowa Cię dobijają.
Co do luminalu, to jest to lek wyciszający, czyli z jednej strony dobrze, bo Kubuś tak nie cierpi przy respiratorze, chyba wiekszość dzieci ma podawany luminal.
Co do obwodu głowy, to nie znam się ale czytałam kiedyś że w ciagu 4 tygodni, tych pierwszych może urosnąć nawet o 4 cm, jednak wydaje mi się, że u wcześniaków może być inaczej, bo przecież dzieci rodzą się z nieproporcjonalną głową do ciała.
Tu masz linka do porad lekarzy, może Ci cos pomogą Profesjonalna porada lekarska w 1 godzinę - dziecko24.pl
udzielają porad online.
Trzymam kciuki za Kubulka &&&&&
 
figa i ja trzymam kciuki zeby usg glowki bylo ok
codziennie tu zagladam i czekam na nowe wiesci o kubusiu
dodam tylko ze moj milosz po duzych wylewach lekarze ocenili na 3-4 stopien wiec tez ogromne i tez powstalo wodoglowie pokrwotoczne na szczescie nieaktywne i niepostepujace
specjalnie zajarzalam w stary kalendarz gdzie musialam monitorowac przyrost glowki raz na tydzieni tez wychodzilo mi ze co 2-3tyg po 1 cm wiecej a w szpitalu jak pielegniarki mierzyly to co kilka dni glowka byla coraz wieksza, mysle ze powinna ierzyc glowke jedna osoba
a co najwazniejsze moj miloszek jak wspominalam po duzych wylewach od 4 dni chodzi sam milenka u ktorej neurologicznie jest wszystko wporzadku rozwija sie troche wolniej ,wiec prawdą jest to ze nie ma znaczenia jaki stopien wylewów itd wszystko zalezy od dziecka i aby jak najszybciej podjąc rehabilitacje
bardzo mocno trzymam kciuki za kubusia i obys ty miala duzo sily
naprawde twoj synus bardzo dzielnie walczy i oby tak dalej
 
reklama
Figa, ja trzymam kciuki z całego serca. Rownież zagladam tu codziennie i czekam na wieści od was! Oby były tylko pozytywne. Usciski dla Was. Bądź silna!
 
Do góry