reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jonatan- to imię znaczy " Bóg go dał"

Wspaniale jest to, ze czytajac takie zwyczjne, zdawac by sie moglo rzeczy, niezwyczajnie czlowiek reaguje...Łzy same leca ale chyba z radosci.....Wspanialych masz synow Kalino.I musicie byc niezwykłą, jednak rodzina :)
 
reklama

PYTANIA

daw2sb.jpg


-Mamo, a co jedza ślimaki?
- A czy ślimaki są gadożerne?
- Czy można hodować slimaki?
- A jakby były mięsożerne to co?
- Czy ślimaki atakują czy nie?
- A jakby atakowały to co?
- A co ślimak mógłby zrobic dla człowieka??
- Czy zjadłabys slimaka?
- A gdyby slimak miał skrzydła to co
- Agdyby miał cztery nogi to co???

10ud.jpg


- Mamo, a co oznacza cisza, kiedy patrzysz na mnie tak długo?
- A co tak błyszczy w oczach? Czy to sa gwiazdy?
- A dokąd odchodzi uśmiech i czemu twarze się zmieniaja a usmiechy nie?
- A dlaczego miłość sie nie mieści do buzi?
- Gdzie jestem kiedy śpię? I kiedy nie śpię?
- Dlaczego nie możesz byc ciągle moja?Czemu świat zabiera cię i oddaje?

da1pc.jpg


- Dlaczego miś nie śmieje się, kiedy ja się smieję?
- Dlaczego dorosli płaczą kiedy się uśmiecham?
- Dlaczego mleko jest mamą i odwrotnie?
- czemu nikt nie rozumie, gdy opowiadam o tym, co widziałem w niebie?


MOJE KOCHANE DZIECIAKI....
- Dlaczego nie mogę was mieć całych, na zawsze dla siebie, dlaczego musze was oddać cudownemu i okrutnemu światu, który bedzie was bolał i nauczy tak pieknie i mocno kochać ?
- Dlaczego z miłości mężczyzny i kobiety rodzi sie cos tak kruchego i bezbronnego i tak silnego jak dusza ludzka?
- Ten zapach ciepłego ciałka, którę tulę w ramionach...dlaczego za najpiekniejsze rzeczy nie da się zapłacić inaczej jak cierpieniem, tęsknotą, wiarą, siłą...tak drogo, tak drogo, tak drogo?

 
16cd1.jpg


Jonatan zauważył świat. Troche późno, świat zauważyl go dużo wcześniej...Świat jest taki...nie do pojęcia. Wielki. Kolorowy. Głośny.
Jonatan jest malutki, delikatny, nie radzi sobie z pospiechem, nadmiarem wrażeń...Patrzy rozumnie i prosząco- poczekajcie na mnie. Muszę popatrzec, zrozumieć, zapamiętać...

Jak w każdej dobrej opowieści- tej krainie światło dają oczy, które widzą światła, których nie widział nikt...

20sl.jpg


Zabawki są żywe. Mamo, nie widzisz, że zabawki są żywe? One śpiewają, grają, kwaczą, kręcą się...
Jestem taki samotny w swoim zachwycie,...Czemu nie zachwycacie się? Czemu nie śmiejecie się do nich?

Jonatanku...kochany...juz zawsze będziesz samotny w swoim zachwycie nad światem. Zachwyt tego wymaga, to zazdrosny król...


 
JONATANKU, kochany!


Masz już pięć miesięcy.... z tej wspaniałej okazji chcę ci powiedzieć, że zawsze byłes i jesteś najwspanialszym Bożym darem dla nas, tak jak twoi bracia, którzy także obdarowali nas sobą i swoją niepojętą i cudowną miłością.

flowerbaby0pp.jpg


Przyszedłeś do nas ze swoją bezbronnością i pozwoliłeś otulić się czułością, troską, nieustannym, zmęczonym czasem, ale zawsze cierpliwym czekaniem na każdy nowy uśmiech, spojrzenie, uścisk małych łapek.

kalla3ws.jpg


Dziękujemy, że dzięki tobie powróciliśmy do czasów, gdy świat był zawsze piekny, zdziwiony, radosny i pełen możliwości. Czarodziejska kraina dzieciństwa otworzyła przed nami drzwi , a codzienność stała się weselsza, pełna odwagi i nieoczekiwanych darów. To ty sprawiłeś, kochany!

roze2th.jpg


Życzę ci radości, radości, bądź takim promiennym sloneczkiem nadal, nasz drogi skarbie.

joneczek4fk.jpg
 
j34fz.jpg


Gołąbku mój
skowronku
listku oderwany
złoty deszczu...

j57hi.jpg


Promieniu pierzchliwy
Akordzie mojej duszy
Garnuszku
Brzegu moich mórz
Kamyczku na drodze moich dróg...

j70kj.jpg


...w oczach masz pocałunek. :)
 
ODKRYWANIE

Że świat jest bombonierką, darowaną nam przez dobrego Boga, Jonatan dowiedział sie bardzo wcześnie.
Że odkrywanie smaków w tej cudownej bombonierce jest piekne i ekscytujące, zobaczył dopiero teraz.

odkrywanie1oq.jpg


Wspaniałe uniesienia, zdobycze, zdziwienia i rozczarowania!
Najpierw Jonatan odkrył trawę.

29cu.jpg


Trawo, trawo, wytrwała, pokorna, moście, łączący ziemię z niebem!
Zdobyłem cię i jesteś moja.

Potem Jonatan odkrył kwiat. Co by tu z tym zrobić...Do czego by to dopasować...Byt konieczny, byt możliwy...Nawet Hegel nie wie. Kwiat. Pan Jezus mówił- patrzcie na lilie polne. Jonatan patrzy na kwiat wiśni. Już wie, że piekno może być calkowicie bezuzyteczne. Jonatan nic nie wie o owocach. Że z kwiatu wyrosnie wisienka, pojmie kiedyś. Teraz- sza! Niech cieszy się kwiatem ze zmarszczonymi brwiami!

36lb.jpg


Maciuś przyniósł kwitnącą gałązkę. Jest piekny w swojej nonszalanckiej młodości. Świat nalezy do nich- młodych, zbyt radosnych na mądrość, zbyt niefrasobliwych na cierpienie.

15yx2.jpg


Książe Dawid odwiedził pełne mleczów doliny i oto jest, z usmiechem jak z koroną dziecięctwa. Mamo, dla ciebie.

44vi1.jpg


Dziekuję, kochany!

54mx1.jpg
 
reklama
madziunia pisze:
KALINKO o swoich dzieciach piszesz tak ,ze się po prostu popłakałam  ;) chociaż do płaczliwych nie należę - pozazdrościć im takiej mamy - pewnie piekne bajki im opowiadasz  :)
-oj to tak jak ja, tez mi łezki poleciały.Kalinko wspaniała mamusia z Ciebie!

P.S.Mój młodszy synek ma na imie Natan ono tez oznacza "Bóg go dał"
Pozdrawiam Twoja rodzinke!
 
Do góry