reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kąpiel = tortury

ja Kubę kąpię od początku w cieplejszej wodzie tak 38-38,5 Niższa temperatura powoduje protesty A w wannie pływa z tatą:laugh2: Zaczeliśmy jak skończył 1,5 miesiąca Naprawdę polecam to wspaniała zabawa :tak:
 
reklama
A co zrobić gdy dziecko zaczyna sie zanosic płaczem po kapieli?W wodzie moja Hania jest nawet zadowolona jak zaczyna marudzic na chwilę daje jej smoczek,ale po wyjeciu zaczyna się wycie a ma juz 7 tyg. i zaczęło sie to dopiero z tydzień temu.Stosuję juz suszarkę żeby ogrzała pokój ale mało daję.Ma ktos jakis sposób?:-(
 
Ja biore w takim wypadku mała na ręce otuloną w ręczniku uspokaja się wtedy.albo nakręcam jej domek
29pya2e.jpg

Jak te misie kręcą się do okoła i leci ładna melodyjka to odrazu się uspokaja. To jest jej ulubiona zabawka. Ma ją od 2 tygodnia życia:-)
 
moja mloda też strasznie płakała w trakcie kąpieli, a z wyczytaliśmy, żeby nie wsadzać jej na golasa, ale zostawić koszulkę lub body i od razu się uspokoiła. a drugi sposób to wziąć malucha ze sobą do wanny, przytulony niczego się nie boi, a potem powoli będzie go można samego kąpać :)
 
A co zrobić gdy dziecko zaczyna sie zanosic płaczem po kapieli?W wodzie moja Hania jest nawet zadowolona jak zaczyna marudzic na chwilę daje jej smoczek,ale po wyjeciu zaczyna się wycie a ma juz 7 tyg. i zaczęło sie to dopiero z tydzień temu.Stosuję juz suszarkę żeby ogrzała pokój ale mało daję.Ma ktos jakis sposób?:-(

Może jej zimno Może warto mieć ciepły ręcznik przeprasować albo zawinąć termofor
 
Ja też miałam taki problem. I znalazłam sposób na moją Julkę.

Wzięłam ją ze sobą do kąpieli do dużej, wanny, mówiłam do niej, zanurzałam pomalutku i siedząc w wodzie razem ze mną przełamała swój strach :tak:
 
Moj synek od poczatku uwielbial sie pluskac i zostalo mu juz tak... jednak byl taki moment ze zaczynal plakac w wanience...wtedy pomysl z piluszka tetrowa zadzialal...maczlam pieluszke w wodzie i kladlam mu na brzusio....i poprzyklejalam naklejki na wanienke jakies autka kaczuchy lubil na nie patrzec...:-)
 
reklama
Sama kapiel nie jest zła,nawet się mojej Hani podoba,ale zaraz po jest wycie.Suszarka i karuzela nie działa,muszę ja szybko zawinąć w kocyk i nosić,to momaga.Ale mąż się zniechęca bo mysli że to przez niego.Co robić
 
Do góry