reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszków butelką

MADZIOLINA mojej jak dawałam butelkę to jadła 120ml bebilonu zwykłego,potem bebilon comfort dawałam i jadła właśnie co 2-3h,ale wcześniej jeszcze z piersi ciągła,także ilości sporee.od 2dni trzymam ją tylko na cycu,bo za dużo przybiera i ulewała bardzo.
 
reklama
Dziewczyny ja mam pytanie. Ile mm powinno zjadac dziecko w wieku Kubusia na karmieniu mieszanym? Ja staram się przystawiac Malego do cyca w dzien jak najwiecej ale czasami zje z obu cycow i nadal glodny. Daje mu mm czasami w dzien i na noc bo wtedy spi po 3 4 h . Ale nie wiem czy nie za malo bo raptem max30ml. Z drugiej strony jak go przejjem to placze, nozki podkurcza i sie prezy i ma problem z brzuszkiem:( Jak niedojje zle, jak za duzo tez zle:(

No i druga sprawa to czy waszym dzieciom zawsze sie odbija? Moj ma problem po mm i czasami nawet z dobre pol godz po tym jak go poloze to mu sie odbije i uleje.
 
Moje szkraby są na mm i moim. Ściągam ostatnio coraz mniej niestety i powoli trace cierpliwość. Jest tego mniej więcej 100-120 ml z dwóch cyców a maluchy jedzą 110 i 80 wiec po dwóch ściąganiach mam dla nich porcję. Wcześniej było dużo lepiej bo byli tylko na moim plus 1 porcja mm, no a teraz dupa!
My dalej jesteśmy na mleku preNan dla wcześniaków. Zdziwiłam się że mimo przekroczenia 3kg pediatra dalej kazała tym karmić.
A i u mnie podgrzewacze zdają egzamin. Chodzą 24h na dobę :-) A karmię co 3 lub 3,5h.
 
Moj młody zjada ok 100 a ma dopiero 15 dni. Też niestety przegrywamy walkę o mleczko, ale tym razem na szczęście bez jazdy psychicznej. Widocznie tak ma byc.
Madziolina na zatrzymanie laktacji pij szałwię. Najlepszy i łagodny sposób.
 
reklama
KROCZEK karmienie mieszane to właśnie ciężko utrafić ile mleczka wypiło z cyca a ile dorobić mm,ja w ten sposób utuczyłam moją bo jadła w efekcie podwójnie bo ciągle głodna byla.Albo dawaj cyca albo butlę przy karmieniu,np.co drugie karmienie mm.Moja opróżniała 2cyce i poprawiała butla 120ml i jadła by dalej,co za dużo to nie zdrowo w takich sytuacjach to matka musi wprowadzić jakieś zasady,ja przedobrzyłam;-).Moja teoria się sprawdza na dłuższą mete mieszane karmienie szybko się kończy i nie zdaje egzaminu.
 
Do góry