reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie maluszków butelką

Madziolina tak mało ściągłaś bo jak nie dostawiasz często do cyca to pokarmu coraz mniej.Ja tez coraz mniej przekonana jestem do mieszanego karmienia,nigdy nie wiem ile zjada no i wyszło ze za duzo.
 
reklama
Madziolina u mnie też coraz mniej tego mleka ściągam a tylko zabawy dużo...i chyba już powoli przestanę się w to bawić :-\ a powiedzcie dziewczyny jak to jest z tym przepajaniem? Kiedy podawać tą wode i w jakich ilościach? I ta woda to zwykła przegotowana, czy taka np.z butelki niegazowana może być? o_O
 
O matko jedyna, zazdroszcze ilosci pokarmu :) Ale w szoku jestem ze ci spi po 180 ml cyckowego mleka tylko krotka chwile :szok: Mleko z piersi ponoc zawsze dostosowane jest do potrzeb dziecka, bez wzgledu na to czy matka dojada czy nie dojada. Co na ten temat mowi lekarz??

Od 4 doby Olkowego żywota nie widział nas żaden lekarz ani położna, więc nic nie mówi ;) bo i tak wiem, że byłoby pierdzielenie z serii "pokarm matki najlepszy w świecie, i niemożliwe żeby dziecko się nie najadło, ble, ble, ble.." więc darowałam sobie biadolenie i przeszłam na butlę bo dla mnie najważniejsze żeby dziecko było szczęśliwe, a mój cyc tego nie spełniał.

Madziolina u mnie też coraz mniej tego mleka ściągam a tylko zabawy dużo...i chyba już powoli przestanę się w to bawić :-\ a powiedzcie dziewczyny jak to jest z tym przepajaniem? Kiedy podawać tą wode i w jakich ilościach? I ta woda to zwykła przegotowana, czy taka np.z butelki niegazowana może być? o_O

Ja podaję zwykłą przygotowaną ciepłą wodę (akurat w temp. pokojowej mojej dziecko nie chce pić) przed karmieniem, bo po mały nie ma ochoty niczego przyswajać. A daję mu ile chce, czasem są to 4 łyczki a czasem 15ml, generalnie przyjęłam zasadę "do woli" bo woda mu nie zaszkodzi, a im więcej wypije, tym lżej mu kupy robić.
I przestrzegam przed herbatkami HIPP, takimi granulowanymi - sama glukoza i ciutka dodatku ziołowego, dzieci piją chętnie ale trzeba miec świadomość że pompuje się w nie słodkie.
 
A jaki macie patent na szybkie przygotowanie mleka, ja narazie wode trzymam w termosie

U mnie idzie ekspresowo bo ja z tych wygodnych- termos z gorącą wodą, dzbanek z przegotowaną zimną i puszka z mlekiem stoja ..uwaga...w sypialni:-D:tak: w nocy mały zaczyna sie wiercic to raz dwa mam gotowe mleko:-D
 
A co do herbatek HIPPa- ja takową miałam-rumiankową-tylko starszak mi ja wyjadł:-D:-D:-D:-D
I teraz dupa blada młody dostaje wodę-ale ile sie przy tym namarudzi:confused2:
 
Dzięki dziewczyny :-). Co do szybkości przygotowania to ja dostałam podgrzewacz, po każdym jedzeniu wlewam do butelki odpowiednia ilość wody i stoi w podgrzewaczu w odpowiedniej temperaturze a jak Kubuś się budzi to tylko wsypuję mleko, wstrzasne i gotowe :-D
 
reklama
Dzięki dziewczyny :-). Co do szybkości przygotowania to ja dostałam podgrzewacz, po każdym jedzeniu wlewam do butelki odpowiednia ilość wody i stoi w podgrzewaczu w odpowiedniej temperaturze a jak Kubuś się budzi to tylko wsypuję mleko, wstrzasne i gotowe :-D

Ty o tym nie pomyślałam....:eek: Musze przemysleć wszystkie ZA i PRZECIW i może zakupie sprzęciora-a co trzeba sobie życie ułatwiać:-D:-D
 
Do góry