reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią a ciąża bliźniacza?

Dołączył(a)
25 Lipiec 2017
Postów
1
Witam mam 15miesieczne dziecko . Dokarmiam je ciągle piersią. A obecnie jestem w 3 miesiącu ciąży bliźniaczej. Moje pytanie czy powinnam jak najszybciej odstawić dziecko od piersi czy mogę dokarmiać jeśli tak to jak długo. I jakie konsekwencję? I czy dokarmianie zaszkodzi bliźniaczką? Prossz o pomoc.
 
reklama
Zadne karm dalej a tak w ogole to dlaczego nie zapytałas lekarza ?
Tylko takiego ktory promuje kp:)
Moja znajoma w ciazy karmila i lekarz jak najbardziej za byl:)
Poczytaj Hafije:)
 
Witam mam 15miesieczne dziecko . Dokarmiam je ciągle piersią. A obecnie jestem w 3 miesiącu ciąży bliźniaczej. Moje pytanie czy powinnam jak najszybciej odstawić dziecko od piersi czy mogę dokarmiać jeśli tak to jak długo. I jakie konsekwencję? I czy dokarmianie zaszkodzi bliźniaczką? Prossz o pomoc.

To chyba pytanie bardziej do lekarza niż do mnie ;)
Odpowiem bardziej jako mama karmiąca: moim zdaniem nie ma potrzeby odstawiania malucha. Ale ta sytuacja jest trudna z punktu widzenia organizmu, bo musisz dostarczać sporo składników odżywczych (do produkcji mleka + dla rozwoju dzieciaków x 2). Jeśli czujesz, że to dla Ciebie za dużo - to wtedy rzeczywiście możesz przestać dokarmiać.
 
reklama
Teoretycznie, jeśli ciąża rozwija się prawidłowo nie ma konieczności odstawienia dziecka od piersi. W praktyce jest jednak tak, że dzieci same się odstawiają, ponieważ smak mleka się zmienia, lub sama mama ma nieprzyjemne odczucia związane z karmieniem i decyduje się by to zakończyć.

Ciąża bliźniacza jest również ciążą podwyższonego ryzyka, nie jest to ciąża fizjologiczna. Decyzję o odstawieniu proszę skonsultować z lekarzem.
 
Do góry