reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniejsze poronienie a ciąża

M

mikikiki

Gość
Witam kochane. Jestem kilka miesięcy po poronieniu, wczesnej ciąży. Mogłabym tu opisać całą historie, ale jest bardzo dużo tego. Po poronieniu nie dostałam miesiączki przez jakiś czas. 2 miesiące miesiączkowałam prawidłowo, miesiączka jak zawsze ten sam dzień. Niestety zatrzymała mi się i spóźnia się 2 tygodnie. Nie dostałam jej w ogóle w zeszłym miesiącu. Wizyte u ginekologa mam przed świętami. Nie chce znowu się nastawiać, ale mam podobne objawy jak wcześniej tyle że objawy dostałam po poronieniu dopiero. Organizm strasznie mi wtedy wariował i nadal jakby nie doszedł do siebie. Czuje się strasznie słaba. Ok 5 miesięcy po poronieniu wypadły mi 2 tkanki mięsiste i w kolejnym miesiącu nie dostałam właśnie miesiączki. Zauważyłam u siebie objawy, nie wiem czy mogą cokolwiek sugerować, możliwe że zbliża się ta spóźniona miesiączka. Zaobserwowałam : Jeszcze długo przed terminem miesiączki dokładnie w zeszłym miesiącu zaczęłam się czuć dziwnie, miałam zawroty głowy straszne, raz praktycznie zemdlałam. Miałam 2 dniowy ból krzyża, potworny ból, nie do wytrzymania. Chwile po terminie miesiączki zaczął się obrzęk piersi, wyczuwam każdy gruczoł w piersiach, są bardzo spuchnięte, obolałe, pieką mnie, kilka dni temu prawie płakałam z bólu. Doszły bóle żołądka, zaczęły się w zeszłym miesiącu. Chwilowe biegunki. Częste bóle głowy, kilka dni temu miałam uczucie jakby paliło mnie w jajnikach i uczucie takiego nagłego zimna i zmęczenia. Czuje też takie uczucie ciężkości w okolicach macicy i od jakiegoś czasu mam tak potworne wzdęcia, jestem szczupła. Przez ostatni czas bardzo schudłam, zauważyłam to między innymi po piersiach. Z rana jest dość spuchnięty brzuch. Jem bardzo mało, pierwszy posiłek jem późno. Mimo, że jem mało, to mam potworne wzdęcia, czuje się jak balon. Nieprzyjemne uczucie. Nie wiem, czy to faktycznie objawy ciąży, które potwierdze u lekarza pod koniec grudnia czy po prostu organizm wariuje po poronieniu, które miało miejsce ok 5 miesięcy temu. Boje się cokolwiek myśleć, bo czas od poronienia był ciężki. Miałam w tamtym czasie bardzo stresujący okres w życiu, zły tryb życia. Moje pytanie brzmi czy któraś z was miała podobne objawy i okazało się, że to ciąża/lub jej brak i dostały później miesiączke? Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Ps. Dużo wymiotowałam, biore obecnie witaminy, szereg witamin i mój organizm nie chce ich przyjmować, zwracam je za każdym razem jak je przyjmuje.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witaj ja po poronieniu dostalam jedna miesiaczke (chociaz w poblizu drugiej @ mialam plamienia i myslalam ze zaraz okres bedzie ale ustaly) a potem okazalo sie ze jestem w ciazy :) tez sie balam testowac a jak za testowalam i poszlam do lekarza to sie okazal 9tc meczyly mnie straszne mdlosci, zawroty glowy i kilka razt nawet zemdlalam :). Do tej pory czasem zwracam witaminy , wymiotowalam tez troche ale juz po wizycie.
Zrob test dla pewnosci i zobaczysz na czym stoisz. Wiem jaki to stres ale napewno bedzie dobrze. ✊✊
 
Dziewczyno, opisałaś chyba wszystkie możliwe objawy ciąży, jakie mogą wystąpić u kobiety, ALE!
Kobieta, która pragnie ciąży potrafi sobie wszystkie te objawy bardzo skutecznie wkręcić, są znane przypadki urojonej ciąży, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego po prostu nie pójdziesz na łatwiznę i nie zrobisz testu.
Wiem, boisz się, ale czy czekanie do końca grudnia jest logiczne i mądre?
Co Ci to da, że ktoś tu napisze, że miał takie objawy i właśnie tuli oseska, skoro u Ciebie może to być po prostu zafiksowanie?
 
Kochana, te objawy mam dużo dużo przed tym za nim zaczęła mi się spóźniać miesiączka. Wszystko w jakimś odstępie czasowym. Przecież czuje to wszystko, ból piersi, wzdęcia itp. :/

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiem, że forum to nie wróżbita, chciałam tylko zapytać czy któraś z was miała podobnie i podzielić się z tym. Przecież po to są takie fora, strony, żeby zapytać.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A witaminy biore tak samo, dużo dużo przed planowaną miesiączką. Już z jakiś miesiąc. Więc na prawdę nie ma mowy, że cokolwiek sobie wmówiłam. Nie próbowałam nawet niczego się doszukiwać, bo nie miałam pojęcia, że nie dostane miesiączki. Jedynie co wystąpiło po zatrzymaniu piersi to chwile po terminie bolesność piersi, wzdęcia, uczucie nagłego zimna. A tak wszystko było dużo dużo przed. Testy z apteki są dla mnie miarodajne, już była taka sytuacja u mojej znajomej, że test pokazał ciąże dopiero w 7 tyg i to nie każdy który robiła

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A witaminy biore tak samo, dużo dużo przed planowaną miesiączką. Już z jakiś miesiąc. Więc na prawdę nie ma mowy, że cokolwiek sobie wmówiłam. Nie próbowałam nawet niczego się doszukiwać, bo nie miałam pojęcia, że nie dostane miesiączki. Jedynie co wystąpiło po zatrzymaniu to chwile po terminie bolesność piersi, wzdęcia, uczucie nagłego zimna. A tak wszystko było dużo dużo przed. Testy z apteki są dla mnie miarodajne, już była taka sytuacja u mojej znajomej, że test pokazał ciąże dopiero w 7 tyg i to nie każdy który robiła.

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom



Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
No to jak nie ufasz testom, to czekaj do wizyty.
I nie pros, żeby Ci ktoś napisał, czy tak miał, bo pewnie 3/4 lasek Ci napisze, że miało takie same objawy, a to wcale nie będzie oznaczać, że i Ty jesteś w ciąży.

Napisane na EVA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry