reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie piersią

Zboża jasne,że powinny sie znalezc!Kazdy rodzaj pieczywa mozna jesc(tylko nie taki super swiezy chlebek czy bulki) i platki,kasze.Ja juz jem coraz wiecej.Mase rzeczy nie mozna jesc ze wzgledu na alergie.Jestem dosyc odwazna bo oboje z mezusiem nie jestesmy alergikami.

Juz z obu piersi?! :szok: No chyba zartujecie...Moja malutka jest niby glodomorkiem ale ja mam tyle pokarmu,ze wydaje mi sie,ze nie dojada nawet jednej piersi!Tzn od wczoraj mam juz mieciutkie piersi(po miesiacu!)Poza tym najada sie w kilka-kilkanascie minut.Dluzej czekam az sie jej odbije :happy2:

Ooo...Wlasnie byla polozna.Przyniosla mi ksiazeczki o karmieniu piersia i karmieniu przy alergii.I tam jest napisane zeby z pokarmu matki niczego nie eliminowac zanim u dziecka nie zaobserwuje sie reakcji alergicznej!Wobec tego dobrze,ze coraz smielej jem :happy2:
 
reklama
Mleko początkowe wydziela się w ciągu pierwszych 5-10 minut, pełni rolę zupy zaspokajając dziecka pragnienie
Mleko środkowe 5-8 minut, które zawiera duże ilości białka, cenne dla rozwoju kości i mózgu
Mleko końcowe zaczyna się wydzielać po 15-18 minutach, jest gęste i ma konsystencję śmietany.Zawiera bardzo cenne dla org dziecka tłuszcze jest więc "deserem", dzięki któremu niemowlę przybiera na wadze
 
M syncia tez zaczelam przystawiac do drugiej piersi i :szok: prawie oproznia obie. Dzis sie dowiedzialam ze przy jego wadze powinien zjadac od 90 do 120 ml, co jest zgodne z tym co wczesniej odciagalam.
Moje piersi wreszcie zrobily sie normalne;-) W koncu to juz 12 tydzien sie z nimi mecze! Nie sa juz twarde i bolesne, rzadko reaguja bolem na zimno. Jedynie gdy maly sie zaciagnie to czuje jak kapie mi mleko z drugiej piersi i to tak dziwnie boli jakby mnie kluto tysiacem szpilek w sutek. Mija po kilku minutach.
 
Ja w szpitalu karmiłam tylko na leżąco... O tyle wygodne było, że młoda przy cycu przysypiała i już tak ją zostawiałam na łóżku ;-) Od powrotu do domu karmię głównie na siedząco, ale ona podczas przenoszenia do łóżeczka się przebudza i dupa blada, trzeba kombinować :-) Sutki mnie znowu zaczęły boleć, ale może to przez zmianę pozycji karmienia? :eek: Szczególnie lewy... Ale tylko na początku, potem jak już się porządnie przyssie, to już nie boli... Z jednego cyca je ok 20 minut.
 
A Oliwierek się zwiesił i nie chce piersi:-:)-:)-(odkąd muszę mu dawać najpierw Nutramigen przed cycą z butli to nie chce ciągnąć i muszę ściągać i z butli dawać.....
Staram sie chociaż 3, 4 razy na dobę przystawiać żeby zachować laktację bo na samym laktatorze długo nie pociągnę, ale jest tyle wrzasku............:-(
Od tego laktatora to już sutki mnie bolą i są czerwone i skóra zaczyna złazić..............:baffled:może jakieś sposoby macie na to.A i po ściąganiu mnie bolą i mam trakie uczucie rwania:baffled:
 
Mi też wrócił ból brodawek, ale położna powiedziała że to błąd przytsawiania - za płytko. Poradziła pozycję futbolową czyli spod pachy. I potem po ściaganiu też mnie bolą. Zaleciła ściąganie ręczne i maść maltan - stosowałam tylko bepanthen. Więc na przemian - przystawiam - ściągam laktatorem - ściagam ręcznie. Zobaczymy.:baffled:
 
Ja po odciaganiu smaruje sutki mlekiem i je przez chwile wietrze i kłade zmrożony żel i to pmaga.
Na laktacje pije często ciepłą wode i działa znakomicie.
 
reklama
:-)ja karmie tylko piersia.w szpitalu karmilam na lezaco bo na siedzaco niechcial mi lapac piesi dopiero w domu polozna nauczyla mnie jak go karmic na siedzaco .moj maluszek juz je z obu piesi jedna mu niewystarcza.je co dwie godziny i w dzien i w nocy.ja niejem wszystkiego bo maly ma kolke.niejem cytrusow , potraw smazonym ,wzdymajacych,slodyczyitd.


 
Do góry