reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Karmienie sztuczne

reklama
my użwywamy butelek z canpolu, bo Zuzia nie chciała pić z Aventu taka wybredna, za to smoczki tylko z nuka i jestesmy bardzo zadowoleni. Jeślni chodzi o chusteczki to też uważam że te z cleanic są totalnie do d..... jakieś suche i nie fajnie pachną, uważam że każde inne sa świetne. My używamy różnie bambino, johnson, zależy na jakie jest promocja w marketach:-)
Jeśli chodzi o przygotowanie mleczka to używamy kranówki,i podgrzewam wodę w podgrzewaczu i jak malutka zaczyna marudzić to szybko wsypuje mleczko shake i juz gotowe
 
Ja używam tylko dlatego mineralnej że mam bardzo twardą wodę i kanien się bardzo osadza. Wode mam zawsze przegotowana, potem tylko podgrzewam, sprawdzam palcem czy nie za goraca ( wiem ze nie higieniczne ) wsypuje proszek i gotowe. Jak nie zje całej butelki to resztę potem mu odgrzewam, jak narazie nic złego sie nie stało.
Ja mogę sie podzielić wrażeniami z pieluch, używałam i z biedronki i heppy i pampersów i teraz huginsów.
Dla nas heppy były rewelacyjne, nawet lepsze od pampersów, no i sa troszeczke wieksze ( ten sam rozmiar ). Z biedronki szybko nasiąkaja wiec musiałam je czesto zmieniac, ale nic nie przenakało. Natoniast huginsy na mojego smyka nie pasuja - mam te od 4 kg i jak mały zrobi kupe to z boku troche nasiakaja.
Na poczatku szuka sie i troche eksperymentuje bo jest tyle tego na rynku.
Ale husteczki z biedronki polecam!
 
Czy wy gotujecie butelki? Bo ja ostatnio przez przypadek wziełam butelkę nie wygotowaną, na szczęscie Maciowi nic nie było.
 
Ja tylko od czasu do czasu wygotowuję, tzn. tak z 2-3 razy w tygodniu. A tak to tylko myje w goracej wodzie. Tak robiłam już w szpitalu, bo tam nie było warunków do gotowania po każdym użyciu.
 
Ja jednak za każdym razem sterylizuję butelki i smoczki, ale że mam ten sterylizator mikrofalowy z Aventu więc 10 minutek i po sprawie. Zawsze czekam aż mi się nazbierają ze 3 butelki i dopiero potem je sterylizuję.
A myjecie butelki w wodzie z płynem?
A co do pieluszek to Huggisy zostały już tylko na noc (są chłonniejsze) a w dzień używamy Dada 4-9kg i jest ok.
 
Ja butelki i smoczki gotuję tylko raz na jakiś czas, ale po kazdym uzyciu( bądź przed) wyparzam... myję bez płynu, ciepłą wodą i szczoteczką :)
 
reklama
Ja nie używam płynu myje pod bierzącą gorącą wodą, kupiłam nawet szczoteczkę do mycia butelek i musze przyznać ze dobrze zrobiłam bo truno czasami dokladnie wymyć butelkę. Ja wygotowuję butle ale mam ich kilka więc czekam jak zbiorę 4 i bach do garka.
 
Do góry