reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie cięcia cesarskiego?

Joannaa24

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Czerwiec 2017
Postów
1 432
Witam,
Chciałabym zapytać kiedy koniecznie trzeba wykonać planowe cięcie cesarskie, jakie są wskazania?
Bardzo chciałabym tego uniknąć dlatego chcę wiedzieć kiedy mogę z czystym sumieniem odmówić, tak by nie zaszkodzić Maleństwu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

0d1yskjonm4opwwc.png
 
reklama
Takich wskazań może być bardzo dużo. To zależy np. od położenia płodu; położenie poprzeczne, czy miednicowe będzie takim skazaniem. Problemy z miednicą, duża waga dziecka- bodajże powyżej 4500, wady płodu, np. powiększony obwód głowy dziecka, wszelkie guzy na powierzchni ciała dziecka, przepuklina pępkowa, przepuklina kręgosłupa. Niedawno przeprowadzane operacje macicy, ciąża mnoga, choroby takie jak HIV, wskazania kardiologiczne, okulistyczne (duża wada wzroku u matki jest wskazaniem do cc). Tak naprawdę wskazań jest naprawdę bardzo dużo i dotyczyć one mogą zarówno stanu zdrowia matki, jak i dziecka. Każda sytuacja jest indywidualnie rozpatrywana, ale myślę, że lekarze nie traktują cc jako "pójścia na łatwiznę" oni wolą, by kobiety rodziły sn, więc nie wydaje mi się, by ktokolwiek na siłę namawiał Cię na cc, jeśli nie będzie ku temu wskazań. Nie masz się czym martwić za zapas. Jeśli jesteś pod opieką dobrego lekarza, to przedyskutuj z nim ten temat, poproś jego o ocenę Twojego przypadku i będziesz wiedziała, czy na chwilę obecną są jakiekolwiek przesłanki do cc. Oczywiście początkowy brak wskazań może się nagle zmienić- chociażby ze względu na ułożenie malucha, które do pewnego momentu może być prawidłowe, a z dnia na dzień może ulec zmianie. Mimo wszystko myślę, że u nas Kraju lekarze nie napierają na cc i jeśli nie będzie takiej konieczności, to zdecydowanie pozwolą Ci rodzić siłami natury :)
 
Dokladnie jak wyzej zależy od dziecka i matki.
Duzo tego jest.
Sa tez nagle cc :) podczas sn.
Ale nie ma czegos takiego ze będziesz musiała odmówić cc bo u nas Polsce napieraja na sn i nitk Ci nie zrobi cc jesli nie bedzie do tego wskazan:)
Cc to koszty dla szpitala
Takze jak lekarz powie cc to nie mozesz odmówić bo nie robia cc od tak.
 
Ja też miałam rodzić naturalnie i tak chciałam bo jak by nie było to jednak CC jest operacja i trochę się balAm,ale niestety gdy podali mi oxytocyne na wywołanie skurczy małemu zaczęło tętno spadać i szybko robili mi CC , ale jednak nie było aż tak źle , więc się nie martw jeśli wszystko bd dobrze to bd rodzić naturalnie a CC robią w ciężkich przypadkach dla zdrowia dziecka i matki.Powodzenia:happy:
 
Ja miałam 3 planowane cc. 1 - ułożenie miednicowe. 2 - nadciśnienie tętnicze (chociaż cc było planowane to poród się zaczął i jak dojechałam miałam już 8 cm rozwarcia i skurcze co 4 minuty, zdążyli jednak z cc). 3 - ze względu na wcześniejsze cc, zaplanowane było na 2 tygodnie wcześniej by nie rozpoczęła się akcja porodowa, bo to już zagrożenie.
 
Dziękuję za odpowiedzi.
Mi gin powiedział w 32 tyg że synek będzie duży. Potem dodatkowo położna stwierdziła, że mam zwężoną miednicę. Dlatego trochę się martwię, bo raczej nie mam szans na poród sn a jeśli już to pewnie będzie ciężki :/

0d1yskjonm4opwwc.png
 
Dziękuję za odpowiedzi.
Mi gin powiedział w 32 tyg że synek będzie duży. Potem dodatkowo położna stwierdziła, że mam zwężoną miednicę. Dlatego trochę się martwię, bo raczej nie mam szans na poród sn a jeśli już to pewnie będzie ciężki :/

0d1yskjonm4opwwc.png
Wiesz, czasem trzeba po prostu wybrać mniejsze zło. Jeśli okaże się, że poród sn może zagrozić zdrowiu Twojemu, bądź maluszka, to wiadomo- trzeba będzie podejść do sprawy rozsądnie i pogodzić się z koniecznością cc. Rozumiem, że jest to operacja i generalnie jest poważną sprawą, ale jeśli będzie to miało zbawienny wpływ na Was, to nie ma się przed czym wzbraniać.
 
Wiesz, czasem trzeba po prostu wybrać mniejsze zło. Jeśli okaże się, że poród sn może zagrozić zdrowiu Twojemu, bądź maluszka, to wiadomo- trzeba będzie podejść do sprawy rozsądnie i pogodzić się z koniecznością cc. Rozumiem, że jest to operacja i generalnie jest poważną sprawą, ale jeśli będzie to miało zbawienny wpływ na Was, to nie ma się przed czym wzbraniać.
Dziękuję za słowa otuchy. :) miło jest móc podzielić się obawami, bo to uspokaja nieco. I nie myślę o tym już tak dużo. ;)

0d1yskjonm4opwwc.png
 
reklama
Stokrotko, chciałabym napisać co innego, ale niestety, brzuch po każdej cc gorzej boli, ja tak miałam, może kto inny inaczej odczuwał, ale mam koleżankę też po 3 cc i to samo mówi, bo i samo obkurczanie macicy z każdym porodem czy sn czy cc, boli bardziej. ALE, najgorsze puszczanie znieczulenia i później pierwszy, drugi dzień po, a później już coraz lepiej. Można zawsze prosić o przeciwbólowe, ja brałam te słabsze, bo zależało mi na karmieniu. Ja i tak chyba te cc dobrze znosiłam, bo i sama się podniosłam, sama przeszłam do drugiej sali. 1 i 3 cc miał znieczulenie w kręgosłup, a 2 ogólne, bo już czasu nie było. A Ciebie Stokrotko czeka druga cc?
 
Do góry