reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy wasze dzieci zaczęły mówić?

KarolinaDD

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Czerwiec 2022
Postów
1 191
Hejo! Kiedy wasze dzieci zaczęły mówić? Moj ma rok i 3 miesiące, i nie chce mówić 🤷🏻‍♀️ jedyne co to „tata” i to tak mam wrażenie nie świadomie, oprócz tego to takie różne swoje dziwne wyrazy. 😂 i tak się zastanawiam czy to normalne ze nawet jie mówi świadomie „mama” „tata” „niam”.
 
reklama
Czy Ty chcesz aby niespełna półtoraroczne dziecko mówiło już świadomie? Chyba żartujesz. Moja córka otworzyła się bardziej z mową jak poszła do przedszkola. U nas może to dłużej trwało bo jest dwujęzyczna.
 
Syn długo dużo nie mówił zaczął po skończeniu 2,5 roku. Córka zaczęła mając 1,5. Teraz ma 2,5 i trajkocze jak "stara". Ma lekką mowę i widzę bardzo dużą różnicę pomiędzy nimi porównując ten sam wiek. Śpiewa, mówi wierszyk, mówi zdaniami gdzie starszy mając ponad 3 lata tak płynnie opowiadal. Dzieci są różne i każde rozwija się w swoim tempie.
 
Hej mój ma teraz też rok i 3 miesiące, mówi mama, baba, dzidzia, pupa, nie, tak i gdzie ale mówi to wszystko w tak randomowych momentach że na bank nie świadomie ...I to jest ok. Ale jednocześnie kiedy zapytam gdzie jest tata albo mąż spyta gdzie jest mama to pokazuje na nas palcami.
 
Hejo! Kiedy wasze dzieci zaczęły mówić? Moj ma rok i 3 miesiące, i nie chce mówić 🤷🏻‍♀️ jedyne co to „tata” i to tak mam wrażenie nie świadomie, oprócz tego to takie różne swoje dziwne wyrazy. 😂 i tak się zastanawiam czy to normalne ze nawet jie mówi świadomie „mama” „tata” „niam”.
Mowa to język, mówienie, tekst i rozumienie😁🙂 Czy dziscko koło 6 miesiąca gaworzyło? Czy wskazuje mamę, tatę? Czy próbuje naśladować odgłosy? Jak wygląda rozwój ruchowy? Czy reaguje na odgłosy? Oceni to logopeda podczas wywiadu i diagnozy. Z mojego doświadczenia wynika, że często dzieci mówią, tylko rodzice nie rozumieją🙂 Jeśli mówi po swojemu, to najczęściej dlatego, że różne głoski pojawiają się w mowie dziecka w różnych momentach rozwoju. Roczne dziecko nie powie "paprotka" tylko "papo" albo "papa" pod warunkiem, że macie w domu dużo paprotek i codziennie używacie tego słowa🙂 Zgodnie z normą około 1 roku życia powinno pojawić się pierwsze słowo🙂 Ale... Każde dziecko jest inne, a każda porada logopedyczna przez internet i na forum tak samo mało warta jak porada lekarska.
 
Czy Ty chcesz aby niespełna półtoraroczne dziecko mówiło już świadomie? Chyba żartujesz. Moja córka otworzyła się bardziej z mową jak poszła do przedszkola. U nas może to dłużej trwało bo jest dwujęzyczna.
Wiesz, ja się z 1,5-rocznym synkiem mogłam dogadać. Mówił trochę po swojemu, trochę normalnie, ale rozumiałam co chce. Pierwsze zdanie "mama! papa tam bam!" (Mamo! czapka tam spadła!) Powiedział jak miał 16 miesięcy.
 
Ja się bardziej zastanawiam czy Twoje oczekiwania względem własnego dziecka są normalne ... Szok
nie mam oczekiwań, jestem ciekawa, moj siostrzeniec w tym wieku mówił świadomie mama, tata, niam , naśladował zwierzęta hauhau, miał miał, ko ko, naśladował pojazdy. Pytam się czy to normalne ze nic nie mówi, jestem ciekawa poprostu czy to moj siostrzeniec wyjątkowo szybko mówił, czy jest więcej takich dzieci. A szok to jest to ze jest tu tyle wrednych komentarzy.
 
reklama
nie mam oczekiwań, jestem ciekawa, moj siostrzeniec w tym wieku mówił świadomie mama, tata, niam , naśladował zwierzęta hauhau, miał miał, ko ko, naśladował pojazdy. Pytam się czy to normalne ze nic nie mówi, jestem ciekawa poprostu czy to moj siostrzeniec wyjątkowo szybko mówił, czy jest więcej takich dzieci. A szok to jest to ze jest tu tyle wrednych komentarzy.
dwa wredne komentarze*, twój i koleżanki wyżej… nie da się miłej ?
 
Do góry