reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiry AA+ encorton in vitro

Dołączył(a)
18 Luty 2023
Postów
3
Hej dziewczyny, mam pytanie o branie accofil i encorton przed transferem blaskocysty. Już szaleje od tych dawek. Doslownie głupieje. Mam zalecenie od immunologa abym wzięła accofil 5 dni przed transferem w dawce 2/3 ampulkostrzykawki. Mówił mi że to wychodzi 0,35ml.czyli mniejsza połowa. Potem od drugiego dnia transferu (co 3 dni) pół ampulkostrzykawki.
Encorton mam brać 7,5 mg rano -5 dni przed transferem- codziennie.
Następnie gdyby się udało to od usg Acard i heparyna codziennie.
I pytanie brzmi czy ja to dobrze rozumiem:
Czyli jak transfer będę mieć w poniedziałek to pierwsza dawke accofil i encorton biorę już w środę? Czy czwartek? I od drugiego dnia po transfererze polowa. Ten drugi dzien to jest dzien po transferze?
 
reklama
Tak bym rozumiała, że w środę zacząć brać,
a drugim dniem byłby wtorek.

Mi doktor Paśnik zupełnie inaczej rozpisał zabawe z Accofilem. Pierwsza dawka 6-8 h po transferze i później przez 3 dni kolejne, po 1/4 ampułki. Następnie co drugi dzień 1/4 ampułki, i oczywiście co 4 zastrzyk kontroluje moją morfologie i tak do 11-12 tc.
Do tego 3 dni przed transferem Metypred pół tabletki codziennie do 11-12 tc.
 
Tak bym rozumiała, że w środę zacząć brać,
a drugim dniem byłby wtorek.

Mi doktor Paśnik zupełnie inaczej rozpisał zabawe z Accofilem. Pierwsza dawka 6-8 h po transferze i później przez 3 dni kolejne, po 1/4 ampułki. Następnie co drugi dzień 1/4 ampułki, i oczywiście co 4 zastrzyk kontroluje moją morfologie i tak do 11-12 tc.
Do tego 3 dni przed transferem Metypred pół tabletki codziennie do 11-12 tc.
Dziękuję za odp, czyli podsumowując transfer w poniedziałek, a we wtorek wieczorem accofil. Encorton cały czas mam brać, 5 dni przed transferem zacząć. A accofil do 3 msca. Pytam bo dziewczyny różnie liczą dni transferu, mówią że dzień transferu to dzien 0. Trochę się boję tych leków. Ale trzeba spróbować.
 
Do góry