reklama

Kolki/bóle/katarki itp. - leki,sposoby i sprawdzone rady

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2008' rozpoczęty przez post_ptaszyna, 8 Sierpień 2008.

1. post_ptaszyna

post_ptaszyna mamy lipcowe'08 zakręcona

No to ja wrzuce jeszcze jednen wątek.
    jesli bedziemy o tych wszystkich specyfikach pisać na jednym wątku, łatwiej będzie je odnaleść.:)
    tak myślę przynajmniej:-):-):-)

2. pabla27

pabla27 Fanka BB :)

Dobry pomysł...
    Więc co polecacie na katarek dla takiego maluszka??
    Ja na brzuszek obecnie stosuje esputicon ( 2 dzien ) i gripe water ( 1 dzień ) - zobaczymy czy będą jakieś efekty.
    wczesniejsze np debridat - u nas nie pomógł/
    A, daje jeszcze małej priobiotyk - Dicoflor 30
    Narazie kupy brak od wczoraj rana:no:
    I dzis wypróbuje te rureczki do odgazowywania.

3. reklama
  4. post_ptaszyna

u mnie po esputiconie wieczorem w nocy przyszła duża kupa i było dużo pierdzioszków:-):-):-) i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy on tak szybko działa.

5. survivor26

survivor26 Mamy lipcowe'08

Ja esputicon stosowałam doraźnie, ale od wczoraj wprowadzam dokładnie wg zaleceń lekarki czyli 3 krople 3 razy dziennie i zobaczymy; fakt faktem, że gazów po nim zdecydowanie więcej, ale na razie nie widzę, żeby to się na mniejszy ból brzucha przekladało...

6. Roni21

Roni21 Spider's Web

na katar tylko chyba teraz sterimar albo inna woda morska
    jak nie przechodzi nasivin soft

7. post_ptaszyna

Dziweczyny, a jak podajecie ten seputicon.? Bo on dosyć gęsty. Do buzi prosto próbowałam dać ale młoda akurat jak kapnie to buzię zamyka. Na łyżeczce w wodzie to taka tłusta plamka pływa.

8. survivor26

survivor26 Mamy lipcowe'08

Ja wstrząsam kilkukrotnie buteleczką, wtedy się trochę rozrzedza i czekam aż młoda dziobek otworzy. ona dość to chyba lubi, bo witaminami pluje, a to je bez problemów. Natomiast witaminy właśnie podaję na swoim małym palcu jej do buzi i zanim się zorientuje, że to nie cyc, to zliże wszystko:)

9. pabla27

pabla27 Fanka BB :)

Ja właśnie tak jak Surv podaje ten esputicon - kropelka na palec i do zlizania do buźki. Nie ma z tym problemu, tak naprawdę młoda zje wszystko co jej podam:-)

10. reklama
  11. kamu

kamu Mamy lipcowe'08

Ja na katarek disne mar,a na bóle brzuszka gripe water podaje na łyżeczce,dziś pierwszy dzień tak częściej.Bo tak to podawałam tylko raz w nocy.Witaminy wciskam do pyszczka z kapsułki na razie udaje mi się to bez większych problemów.Oczywiście staram się często masować brzuszek tak profilaktycznie.Pierdzioszki są u nas często ale popołudniu bóle brzuszka niestety też przychodzą,zazwyczaj wtedy jesteśmy na spacerku i mały raczej śpi ale prężyć się pręży i robi cały czerwony.Kupki na razie robi często

12. kaja1978

kaja1978 Fanka BB :)

Fajnie macie z tymi witaminami! Ja mam przepisane 5 i muszę podawać osobno! Masakra! Zwłaszcza witamina C - małą aż zatyka od kwasu:-) Jakby miała bezdech, czy coś... Nie dziwię się! A witamina A jest o smaku anyżowym (bardzo intensywnym). No i mam rozpuszczać w mleku A,D,K co jest problematyczne, bo póki nie ciagnie, mleko nie leci... Więc przerywam karmienie, daję kroplę na łyżeczkę i faszeruję ją witaminami... Nie wiem, po co takie utrudnienie, skoro są preparaty multiwitaminowe...

Poleć forum