reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Komórka na prezent dla 8-latka?

A czy widziałyście ostatni reportaż w Teleekspresie albo w Wiadomościach, co jest teraz modne jako prezent na komunię??? Ja aż usiadłam: SKUTERY, LAPTOPY ALBO WYCIECZKI ZAGRANICZNE.............. Niech mnie ktoś uszczypnie....!!!!
 
reklama
cóż, wynik nieprawdopodobnej głupoty rodziców. właściwie wszystkich dorosłych. ale że musiałabym tu wkroczyc w tematy religijne to sobie daruję i poprzestanę na tej opinii;-)

a oszczędności chyba można nauczyć w inny sposób, niekoniecznie dając pieniądze na doładowanie telefonu. co jak co, ale do ten argument do mnie nie przemawia:no: w tej dyskusji trzymam stronę dziewczyn myślących jak anaklim:tak:
 
odniose sie do pytania
moja odpowiedz jest taka ze w zyciu zadne moje dziecko nie ebdzie mialo komorki w tym wieku :no:

telefon jest dla doroslych,juz 15letniej corce na dzien dzisiejszy bym kupila,ale wczesniej nie bo nie widze potrzeby

ale 8latek?? fale magnetyczne sa niezdrowe dla nas,ogladalam o tym program ostatnio,a komorka je imituje,a najczesciej dzieciaki nosza komorki przy sobie wiec...nie zdrowe raz a dwa uwazam ze dla dziecka jest to nie odpowiedni wiek na posiadanie komorki
ja sobie komorke kupilam w wieku 18lat jak zaczelam pracowac i sama ponosilam koszty jej utrzymania
 
Czesc Dziewczyny niestety dozylysmy takich czasow ze wlos sie jezy na glowie co te nasze dzieci wymagaja.Wyobrazcie sobie takie zabawki i takie prezenty w naszym dziecinstwie......???raczej to niemozliwe?ale tak idzie do przodu wszystko ze i nasze dzieci tez ja sobie nie wyobrazam aby moje mialo zostac w tyle tak jak nasze rodzice sie starali tak i my musimy aby jedno dziecko od drugiego nie czulo sie gorsze.Przeraza mnie jednak fakt co bedzie za pare lat jak moje najmlodsze slonce dorosnie do 8 lat a ma dopiero 3 miesiace.Pozdrawiam
 
Ja natomiast jestem zdania, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie. Tak jak pisała aniay uważam, że zapuk komórki ma sens jeśli dziecko nie zawsze jest pod naszym okiem..Ja zdecydowałam się na zakup dopiero w tym roku, moja córka ma 10 lat. Kasia pierwszy raz wyjechała na obóz sportowy i wolałam mieć z nią niezależny od ośrodka kontakt. Osobiście nie jestem zwolennikiem kupowania telefonu dla samego posiadania.
 
Trochę przeraża mnie co piszecie...targowisko próżności...
U mnie w rodzinie i u znajomych jakoś nie ma ciśnienia na prezenty materialne... na Komunię dostaje się Biblię dla dzieci, łańcuszek. Wycieczkę gdzieś na cały dzień, rozmowę o tym co ważne w uroczystości...

Ja jakoś nie dostałam na komunię roweru ani zegarka (wtedy taka była moda) i w życiu nie wpadłam na to że jestem gorsza z tego powodu.

Kompletnie nie dociera do mnie argument, że jak nie kupię mojemu dziecku komórki to jest gorsze. Że jak nie ma telewizora u nas w domu i czytam mu książki a nie puszczam bajki to się nie odnajdzie wśród rówieśników i będzie się czuć gorsze. :no:
 
Mamy takie czasy ze komorka to teraz zadna rewelacja!!!! Ta ja tez nie mialam komorki jak bylam w wieku 8 lat bo nie bylo takich rzeczy-poprostu ,a jak juz wyszly na rynek to byly wielkosci prawie budki telefonicznej...trzeba bylo takie cos w walizce nosic..Ja mojemu dziecku jesli bedzie chcialo miec nie odmowie...I tak jak jedna z przedmowczyc napisala ze wprowadzili pewne reguly i tego ma sie dziecko trzymac...Jak uslysze ze bawi sie komorka na lekcji to zabieram i koniec...Tu w De bardzo duzo dzieci ma tel.komorkowe...bo tez duzo rodzicow pracuje i nie moze miec na oku dziecka...taki 8 latek sam jezdzi autobsem do szkoly itd...wiec rodzic chce miec z dzieckiem kontakt i to normalne..a jak bateria sie wylaczy...no coz-taka natura rzeczy martwych...jak by mi sie dziecko spoznialo i nie moglabym siez nim skontaktowac to znowu bym sobie plula w twarz, ze nie ma komorki...

No i nie dziwi mnie fakt ,ze teraz dzieci chca to czy tamto...W koncu jest taki wybor na rynku,ze zwariowac mozna...a kiedys nie bylo w czym wybierac to i dzieciaki miejsze wymagania mieli...
Wszystko jest kwestia wychowania i dogadania sie...
 
Ostatnia edycja:
ja też myślę, że telefon dla tak małego dziecka to jeszcze troszkę za wcześnie w szkole pełno jest teraz telefonów komórkowych, dzieci zamiast bawić się ze sobą na przerwie wolą grać na telefonach u was też tak jest??
 
dla mnie nienormalne jest,zeby 8latek mial komorke a dzis kolezanka mi opowiedziala,ze byla na urodzinach swojego bratanka,ktory konczyl 4 latka i dziadzio wnuczkowi dal w prezencie...komorke:szok::szok:
nie pojete dla mnie....:no: dla niej tez
a rodzice dziecka mega zadowoleni :baffled:
 
reklama
Jak narazie komórka dla dziecka dla mnie jest na NIE.ale niewiem co będzie za 5 lat.Wkońcu technologia idzie na przód.
Ja dostałam na komunie marne sprawy...3 pary kolczyków których nie moglam nosic i 70 zł( w przeliczeniu na dzisiejsze) które mi rodzice zabrali na poczet szynki w konserwie.:rofl2:Tak więc nie miałam zegarka i pieniążków:sorry2:;-)
W sumie nic mi nie zostało po komuni i było mi bardzo żal :baffled::-(
 
Do góry