reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koniec z butelką...??

Jas tez butelkoholik-szczegolnie przywiazany do malej butelki z ktorej pija soki wode i herbatke.Niekapka nie toleruje-chociaz mamy 5 roznych. Nie pozwalam mu nigdy usypiac z butelka , a w nocy daje tylko wode-tez poczekam z tym odstawianiem.
 
reklama
hmmmm ... ja nie wiem czy tu chodzi o picie z butelki czy o picie słodkich napojów na noc i w nocy ????

czym dla zębów różni się wypicie słodkiej herbatki z butelki a czym z niekapka ???????? oświećcie mnie proszę bo nie rozumiem ????

Mój Maks pije z butelki 2 razy dziennie mleko - jak jestem w pracy i raz herbatkę albo wodę z cytryną - na noc i w nocy niczego nie pije, nie zasypia z butelką (ani przy piersi:happy: - tylko z kotem;-) ) więc nie wiem w czym tu jakieś zagrożenie

ja próchnicy butelkowej nie mam - mleko piłam sobie z butli rano:happy:
 
Agacinka ja też się boję próchnicy właśnie. więc butelki staram się nie używać.Ja mam kiepskie zęby więc jest duża "szansa", że Giga też nie będzie miała dobrych, więc wolę na zimne dmuchać.
powodzenia w oduczaniu:tak:
 
Koga - chodzi o słodkie; mówią,żeby nie dawać przetrzymywać w buzi nawet butelki z wodą bo maluch się przyzwyczaja do dziamgolenia butelkowego smoczka i jak dostanie potem słodkie w butelce (czyli herbatkę,soczek czy mleko - Bebilon jest słodki) to też będzie dziamgolił
 
Zgadzam się z Iwosz :) A Kasianko - no właśnie moja dzidzia tez przecież może mieć złe ząbki - nie chciałabym żeby za 20 lat miała jakieś kanały i w ogóle - nie chce być winna :p - jeśli zaniedba to jest inna sprawa a nie żeby wyszło że to moje niedopatrzenie... siedziałoby to we mnie - zęby się ma jedne w końcu

U nas też niestety niekapek nie jest lubiany - ale trudno - mówię koniec i juz... zobaczymy... będę informować co i jak...

A można podawać z niekapka w nocy coś - ale to coś to tylko woda - no chyba że po popiciu myjmy dziecku ząbki ... w co wątpię - ja tam daje wodę i lecę dalej do łóżka... Bo ja tez śpiąca jestem :p i tez chce pospać... A z odchudzaniem... ech szkoda gadać...
 
ok. :happy:

mój synek nie lubi memlać butli ani smoka z butli, albo pije albo rzuca nią dalej niż widzi :happy: więc zagrożenia nie ma:happy:

podobnie traktuje moją pierś:dry:

taki nieprzytulalski twardziel:cool2:
 
Ja tez sie boje prochnicy i problemow z zabkami :baffled:
ale selinka zasypia po wypiciu wieczorem mleka a wipaija cala butle w ciagu kilku minut nie ssie butelki dlugo, wiec mysle ze to nie zaszkodzi az tak bardzo:-(
w nocy dostaje wode i w dzien do zasypiania /jak nie umie zasnac/ dostaje butle z woda i przy piciu usypia , ja wiem ze to niezbyt dobre przyzwyczajenie ale inaczej nie usnie :sick:
moze z wiekeim jej to przejdzie jak na razie musi sie troche poprzytulac przed spaniem i popic sobie
 
reklama
Piotrek w nocy nie ruszy buteli z samą wodą......... wymusza sok rocieńczony wodą. a potrafi wymuszać niestety
 
Do góry