reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koronawirus a wczesna ciąża

Ihavehope

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Lipiec 2020
Postów
393
U mnie w firmie stwierdzono covida u jednego z pracowników. Co prawda na innej zmianie ale wiem, że tam znajomi maja to w d... i się widują i mieszaja zmiany, a z tej zmiany na której jestem jedna z osób będzie miała testy. Wizytę mam u lekarza 29.12 a nie chciałabym być na kwarantannie. Mam opcje pracować zdalnie, oraz cały tydzień w grafiku poprawić ze byłam zdalnie by mnie w razie czego kwarantanna nie złapała ale musiałabym powiedzieć pracodawcy, że jestem w ciąży :/ zły nie będzie, bo firma jest naprawdę pro w tym temacie, ale nie wiem co robić. To dopiero początek i nie chciałam nikomu jeszcze mówić :/
Dużo osób mnie nastraszylo, że to za wcześnie by mówić itp. Doradźcie proszę :(


Jestem 4t+4
 
reklama
Ja bym nie patrzyła na to, kto i co może powiedzieć. Twoje zdrowie i Twojego dziecka jest najważniejsze, a przyszło nam żyć w tak trudnym czasie, że chyba pracodawca i współpracownicy powinni zrozumieć Twoją decyzję. Tak naprawdę nie ma jeszcze wystarczających badań na temat wpływu koronawirusa na płód, dlatego lepiej, by go nie przechorować w tym czasie ;)
 
Ja bym raczej spróbowała poprosić o zdalną pracę lub pozwolenie na kilka dni urlopu - do 29.12 - to bez dzisiejszego dnia jest łącznie 5 dni pracujących. Możesz spróbować powiedzieć, że to delikatna sprawa i na razie nie chcesz nic mówić, by nie zapeszyć. Pracodawca powinien się domyślić - i jeśli są faktycznie pro w temacie, to podejdzie ze zrozumieniem.
 
Do góry