reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla bobasów

U mnie też hipp a ostatnio pojawiło się troszkę wysypki I polecono mi eloderm - jestem w trakcie testowania
 
reklama
Oczywiście to Twój wybór czego używasz, ale to właśnie przecież skład jest najważniejszy.
Używasz kosmetyków, które mają detergenty w składzie i dla mnie to już odpada przy alergicznych dzieciach. Może nie uczulać, ale wpływać na coś zupełnie innego.
Przy atopiku to nie jest takie proste, bo do pielęgnacji sprawdzają się głównie emolienty, a i tu jest problem. Co do babydream ma rumianek, a ten często działa alergizująco u małych dzieci. Ja np. nie moge go u siebie i dzieci stosowac. Skład nie jest najistotniejszy. Gdyby tak było, to wiele leków byłoby zabronionych. Jeśli mam wybierać i dawać dziecku "bezpieczny" kosmetyk i podawać sterydy, by jakoś funkcjonować to wolę La Roche. A jak by dobrze poczytać polecany blog, to Pani go prowadząca też popełnia błędy.
 
Przy atopiku to nie jest takie proste, bo do pielęgnacji sprawdzają się głównie emolienty, a i tu jest problem. Co do babydream ma rumianek, a ten często działa alergizująco u małych dzieci. Ja np. nie moge go u siebie i dzieci stosowac. Skład nie jest najistotniejszy. Gdyby tak było, to wiele leków byłoby zabronionych. Jeśli mam wybierać i dawać dziecku "bezpieczny" kosmetyk i podawać sterydy, by jakoś funkcjonować to wolę La Roche. A jak by dobrze poczytać polecany blog, to Pani go prowadząca też popełnia błędy.
Ja od zawsze stosowałam te najgorzej detergentowe kosmetyki. Nie miałam świadomości. Jakie było moje zdziwienie kiedy przeszłam na te naturalne i moja twarz wyglądała jak pizza :p teraz staram się jakies dobrać. Im więcej używam tym bardziej moja skóra się tego domaga. Mam cały czas sucha. Kiedy nie używałam prawie nic nie było takiego problemu. Dlatego myśle, że warto startować z tych z dobrym składem, jeśli nie pasuje to szukać dalej. No i jak najmniej kiedy nie ma potrzeby. Widzę po sobie, że skóra się przyzwyczaja.
Doskonale też rozumiem, że jeśli znajdzie się coś co działa to się przy tym zostaje i tyle..
No i też kwestia atopii.. wydaje mi się, że mogę mieć z tym problem nawet teraz. Masz na ten temat wiedze, czy to zostaje w dorosłym życiu ? Czy problem można całkiem wyleczyć ? Nie jestem w temacie, ale miałam takie problemy kiedy byłam dzieckiem...tylko, że wcześniej oliwka Johnsona to był luksus...
 
Ja od zawsze stosowałam te najgorzej detergentowe kosmetyki. Nie miałam świadomości. Jakie było moje zdziwienie kiedy przeszłam na te naturalne i moja twarz wyglądała jak pizza [emoji14] teraz staram się jakies dobrać. Im więcej używam tym bardziej moja skóra się tego domaga. Mam cały czas sucha. Kiedy nie używałam prawie nic nie było takiego problemu. Dlatego myśle, że warto startować z tych z dobrym składem, jeśli nie pasuje to szukać dalej. No i jak najmniej kiedy nie ma potrzeby. Widzę po sobie, że skóra się przyzwyczaja.
Doskonale też rozumiem, że jeśli znajdzie się coś co działa to się przy tym zostaje i tyle..
No i też kwestia atopii.. wydaje mi się, że mogę mieć z tym problem nawet teraz. Masz na ten temat wiedze, czy to zostaje w dorosłym życiu ? Czy problem można całkiem wyleczyć ? Nie jestem w temacie, ale miałam takie problemy kiedy byłam dzieckiem...tylko, że wcześniej oliwka Johnsona to był luksus...
Mam uczulenie na bmk i inne wysokobiałkowe produkty. Jeśli pilnuje tego, co jem, to zmian na skórze nie mam. Jeśli przestaje kontrolować, to robi się szorstka.
Tak można wyrosnąć z atopii. Wszystko zależy od przyczyny. Natomiast moje dzieci raczej będą miały podobnie do mnie alergię i zmiany skórne na całe życie.
Syn ma 3 lata córka 2 i wciąż żadnego nabiału nie moga
 
reklama
reklama
Do góry