reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci

Madziula85

Rodzina w komplecie :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2012
Postów
2 796
Miasto
Den Haag
Nie ulega wątpliwości że każda przyszła mama staje w końcu przed takim wyborem : jakie kosmetyki dla swojego maluszka wybrać... Na rynku jest duży wybór różnego rodzaju kosmetyków jak i firm , nic więc dziwnego że stojąc w dziale dla niemowląt poprostu mamy mętlik w głowie i zadajemy sobie pytanie: co będzie najlepsze dla mojego dziecka... niestety o taką odpowiedź trudno , poniewaz każde niemowlę jest inne i każde dziecko inaczej reaguje.... to co jednym będzie odpowiadać, nie znaczy że jest to dobre dla każdego....

Sama od jakiegoś czasu zastanawiałam się, jaką serię kosmetyków wybrać dla swojego maluszka....

Tutaj w Holandii najbardziej popularne sa takie firmy jak, Zwitsal, Natusan, seria Etos, seria Kruidvat, ostatnio nawet wpadłam na serię hipoalergiczną SebaMed dla niemowląt. Nie wspomnę o takich firmach przodujacych jak Nivea i Johnson&Johnson.

Kiedy juz zdecydujemy sie na wybór firmy, zastanawiamy się dalej : co właściwie potrzeba???
szampon? oliwka czy balsam po kąpieli?? a może mydełko.... olejek do kapieli czy może pianka.... często okazuję sie że wybór kosmetyków odbywa się poprostu metodą prób i błędów , no bo skąd możemy wiedzieć czy akurat ten kosmetyk bedzie trafny dla naszego nienarodzonego dziecka?? nie znamy jego skóry, wrażliwości.... często z tego powodu mamy wybieraja produkty hipoalergiczne...

To samo dotyczy kosmetyków na odparzenia.... puder czy krem??? a może jakieś domowe sposoby??
Pieluszek i chusteczki pielęgnacyjne.... czasami te markowe sie nie sprawdzają a takie których wcześniej nawet nie braliśmy pod uwage.... w takich sklepach jak np.Aldi, osobiście słyszałam ze mamy sa zadowolne....


Ja osobiście zdecydowałam się na serie Natusan First Touch
NATUSAN® Baby First Touch - verzorgingsproducten voor uw baby seria dla noworodków o skórze wrażliwej, co do chusteczek to zapewne będę miała okazje wypróbować rózne firmy, zacznę od pampersa....

Zapraszam przyszłe mamy do dyskusji jakie wybrały kosmetyki lub jakie maja wątpliwości a obecne mamy do wyrażania opinii o wypróbowanych do tej pory i sprawdzonych kosmetykach dla swoich dzieci....
 
reklama
Ja zdecydowałam się na kąpiel mojego synka w emolientach...wypróbowałam kilka różnych firm(oilatum, oilan, emolium) i bardzo mi odpowiadają te kosmetyki.
Do tego mam balsam z tej samej serii i krem do buzi.
Szamponu na razie nie używamy gdyż Tymek bujnej czupryny nie ma;))
Do pielęgnacji pupy polecam alantan plus, jak dla mnie numer jeden, przewyższa sudocrem(który zbytnio wysusza).
Jako krem na słońce zakupiłam nivea dla niemowląt z filtrem 30, choć jak na razie mialam mało okazji do wypróbowania:rofl2:
Chusteczki tylko pampers i zakupiłam jedną paczkę w PL Dada z biedronki(naprawdę superowe).
 
AnnaJ własnie , nie pomyślałam jeszcze o tym ze buźke sie kremuje innym kremem.....:)
o widzisz, alantan plus sama używałam na gojące sie rany czy jakieś podrażnienia i pomaga w mig, ponieważ mam juz pudlo sudocremu to go zuzyję ale potem napewno o tym alantanie pomyśle ;)

Aniu skoro uzywasz chusteczek pampers to czy mozesz np opisac jaka jest roznica miedzy zwykłymi a tymi sensitive????
 
Ja też mam pudło sudocremu i czasami stosuję ale mało.
Sensitiv jest mniej w paczce i są bezzapachowe, nie mają pewnie dodatków żadnych perfum itp. żeby właśnie nie podrażnaić skóry maleństwa.Najpierw używałam sensitiv a później kupiłam jedno opakowanie tych "zielonych" i zobaczyłam że ok ze skórą więc kupiłam już duży karton...są cześto takie kartony w promocji 12 opakowań w nich jest.
 
Dziekuje za zalozenie powyzszego watku, napewno bede czytac na biezaco. Ja poki co jeszcze nie zadecydowalam jesli chodzi o kosmetyki, mimo , ze mysle nad paroma markami z Niemiec. Natomiast jestem zupelnie zielona w temacie i wszystkie informacje z tego watku beda dla mnie przydatne :) dodane do subskrypcji .
 
Ostatnio nawet poruszany był dość ciekawy temat:)
Gruszka kontra aspirator, zdania sa bardzo podzielone, ja nie mam doświadczenia ani z jednym ani z drugim ale za poleceniem dobrej kolezanki zakupiłam aspirator...... napewno doświadczone mamy maja więcej w tym temacie do powiedzenia , i jeszcze na co ostatnio zwróciłam uwagę to czyszczenie noska wodą morska.... czy to sie praktykuje??? czy sa to pradawne metody?? jedni robia drudzy nie......
 
He he Madziula mam nadzieję że nie tylko my się będziemy udzielały na tym wątku;))

Ja mam aspirator. Nie ma potrzeby czyszczenia nosa wodą morską jeśli dziecko nie ma kataru.Nos oczyszcza się sam(poprzez kichanie).Jesli zacznie się oczyszczać solą to nos się "przyzwyczai" i nie będzie potrafił sam się czyścic.
 
Ja Tomka kapie w Nivea Baby, po kapieli stosuje aksamitne mleczko rowniez z Nivea (seria z Polski). Na dwor nakladam na buzke krem rowniez z Nivea Baby - nawilzajacy.
Do prania uzywam proszek i plyn do plukania firmy Lovela (tez z Polski), oraz plyn do prania Robijn (do kupienia w kazdej drogerii).
 
Ja polecam do kąpieli emolienty, zdecydowanie. Do tej pory testowałam, więc te polecam: Oilatum oraz Balneum.

Bardzo polecam tez całą firmę Weleda (naturalne, ziołowe, delikatne kosmetyki): szampon (od 1 miesiąca) , krem do ciała, balsam do ciała (od 1 miesiąca), oliwkę do ciała (używam czasem przy usuwaniu kupki, jak się zeschnie i mocno przylega do pupki;-)).

Calendula Babyverzorging - Weleda - Weleda

Do twarzy na słońce stosuję krem Linomag Sun.
W zimie buźkę smarowałam kremem Lipobase, a jak był wielki mróż to Dermobazę (dzięki AnnJ;-)).
Do mycia ząbków stosuję lub stosowałam: Ziajka-żel od pierwszego ząbka, Elmex dla dzieci (kinderpasta) lub Weleda (kinderpasta).
Na pupkę Sudocrem (najlepszy!!!).

Polecam też linię kosmetyków Nature BabyCare (ekologiczne, bardzo delikatne, hypoalergiczne, biodegradalne):
Naty - Toiletries

A chusteczki do pupki, które się sprawdziły, to: Huggies aloesowe, Nature BabyCare, Kruidvatu (i te mokre, jak i nasączone oliwką), Etosa (zwłaszcza te w pomarańczowym opakowaniu ładnie, delikatnie pachną), Natusan (czyli holenderski Johnson&Johnson), z polskich to Belli aloesowe.

A pieluszki, tylko Pampersy, jestem im wierna już od dłuższego czasu. A polskie Belli - Happy też dają radę.

Do prania stosuję płyn Neutral.
 
Ostatnia edycja:
reklama
u nas rowniez krolowala nivea PL seria:tak: do dzisiaj ich uzywamy.
co do chusteczek to uwazam ze kazdemu moga przypodobac sie inne, warto zwrocic uwage by nie byly "za mokre" poniewaz sa one zimne a przykladajac zimna chusteczke jest to niemile uczucie dla dziecka.
osobiscie polecam aspirator:tak: wode morska uzywalismy jak mala sie tylko urodzila, byl to styczen okres grzewczy, suche powietrze i woda nam sie przydawala- choc nie pamietam juz jakiej to bylo firmy:sorry2: przy katarku rowniez sie przydawala, psiknelismy i z noska samo "sciekalo". nie uzywalismy tego w nadmiernych ilosciach aby dziecko sie nie "przyzwyczailo".
 
Do góry