reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci

Ja czytalajac o katarze wlasnie spotkalam sie z poleceniem uzywania wody morskiej, czy tez roztworu z soli morskiej na wysuszona sluzowke nosa. Niestety samodzielnie nie mialam okazji testowac tego specyfiku. U nas w domu w przypadku kataru robilo sie roztwor z soli kuchennej , ktorym plukalo sie nos i pomagalo lepiej niz krople.
 
reklama
chusteczki uzywam z Etosa niebieskie, Zwitsal wedlug mnie smierdzi i pampers tak samo :baffled:

sudocrem mam ale nie uzywalam - Tomek ani razu jeszcze nie mial odparzonej pupy.

pieluszki tylko Pampers, sa super!
 
Powiem szczerze, że przy starszych dzieciach używałam na początku wyłącznie kosmetyków z Johnsona. Pieluszki też tylko oryginalne z Pampers, bo inne sie nie sprawdzały.
Do noska gruszka + sól fizjologiczna, do pupci... hmmm nie pamiętam nazwy kremu, ale na pewno nie był to sudocrem. czasami korzystałam z babcinych rad i zasypywalam pupcie mąką kartoflaną - znakomicie się sprawdziła.
No i na poczatku (przed porodem i chyba tydzien/dwa po) prałóam w zalecanych płatkach mydlanych, a później w specjalnym zalecanym proszku dla dzieci. Jednak dość krótko, bo starałam się przyzwyczajać skórę dziecka do normalnych środków piorących, co udało mi się bez zbytnich problemów skórnych.

Teraz mam jak narazie oliwke po kąpieli ze zwitsala i chusteczki do pupy z tej samej firmy. Na ewentualne odparzenia mam i sudocrem i maść cynkową - wszystko z Blije Doos-ów. Aha i pampersy z Kruidvat - mala paczka, też z "paczki" dla ciężarnych.
Będę testować różne pampersy jak już dziecko się urodzi i mam nadzieję, ze trafię na te najlepsze dla mojej małej. Podobnie jak chusteczki czy środki do pielęgnacji skóry.
Podałyście tyle przykładów, że napewno z waszych rad skorzystam.
Piorę narazie w płynie do prania Neutral, mam tez płyn do płukania z tej samej serii.
 
Ja też mam tą mała paczke pieluch z kruidvata ale bede takze zakupować pampersy i bede miała okazje porównać jakość :) wiadomo że pampersy są najlepsze ale moze te drugie też nie beda najgorsza alternatywa:)

ja wybrałam balsam do smarowania bo własnie juz sie spotkałam z lekarska opinia na temat tego ze oliwki natłuszczają z wierzchu ale balsamy czy kremy wnikają w głebsze partie skóry :)
 
ja wyprobowalam pieluchy z etosa, kruidvata i z pampersa. dwie pierwsze firmy nie wsiakaja wilgoci, przez co skora jesr mokra caly czas. pampers wchlania wszystko i skora jest suchutka :tak:
 
No i ja mialam takie wrażenie naście lat temu w PL, że tylko pampers orygiunalny sprosta potrzebom dziecka.
Oczywiście nie polega to na tym, by przewijac dziecko 2-3 razy dziennie (jak robila to moja szwagierka:-D)
 
reklama
Ja z kosmetyków to się jak na razie tylko w sudocrem zaopatrzyłam, dzisiaj patrzyłam na badoil z zwistala ale taka mała dosyć buteleczka i ponad 7e;/ a chciałam neutral kupić ale widziałam zwykłe płyny a oliwki do kąpieli jakoś nie mogłam znaleśc

Iguana a gdzie Ty się w te kosmetyki zaopatrujesz?
 
Do góry