reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci

Witam
oto moje wybory kosmetyczno-pielegnacyjne:
1.pieluchy: pampers, czasem uzywam tez kruidvat i etos, ale ona sa tak "z doskoku", bo tak jak napisala Hague, nie wsiakaja.
Bardzo dobra dla maluchow jest seria Pampers New Baby, z siateczka, ktora wchlania rzadka kupke.
2. chusteczki: do pupy uzywam tylko i wylacznie Kruidvat oliedoekjes, one sa nasaczone oliwka, a nie alkoholem, jak wszystkie inne chusteczki, wiec nie wysuszaja skory, ale oczyszczaja. I najwazniejsze dla mnie: sa "cieple", bo nie znosze zimnych chusteczek. Najgorsze w tym wzgledzie sa Huggies Pure w zoltym opakowaniu.
3. krem do pupy: w wypadku odparzen sudocrem albo zinkzalf np. z Etosa lub Kruidvat.
4. do kapieli: dla maluszka tylko emolienty, np. Balneum, oprocz tego nie trzeba nic innego do mycia, bo oprocz wlasciwosci pielegnacyjnych ma rowniez wlasciwosci myjace. Po kapieli lekko wysuszyc skore pieluszka tetrowa, nie wycierac, aby nie zetrzec warstwy emolientu.
5. oczyszczanie noska: zakraplam sol fizjologiczna (baby zoutoplossing, do kupienia w Etosie, Kruidvat itp.), jak sie glutki "rozrzedza", to wyciagam gruszka, pomagajac sobie tymi szerokimi wacikami dla bobasow.
6. w uszkach nie grzebie wacikami, oczyszczam rogiem pieluszki tetrowej nasaczonej w emoliencie, z zewnatrz. Wnetrze ucha oczyszcza sie samo, nie wolno tam niczym grzebac.

uzywam tez kosmetykow weledy i neutral, np. na wiatr i zimno swietny jest kremik z weledy, nazywa sie chyba wind en weer balsem, bardzo dobrze sie rozprowadza.

7. pranie ciuszkow: piore w Neutralu, osobno biale i osobno kolorowe. Jest tez wersja neutralu do ubran czarnych, ale takich moja mala nie ma :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sencilla a gdzie kupujesz Balneum? Bylam dzis w Kruidvacie i Etosie ale nie moglam znalezc :-( jaka jest tego cena?
 
Iguana a gdzie Ty się w te kosmetyki zaopatrujesz?

Weledę można dostać w Etosach, Eko-Plazie, DeTuinen (taki ziołowo-ekologiczny sklep), ale prawie w każdym Etosie widziałam, czasem w Kruidvacie.
Home Page | De Tuinen
Ekoplaza: natuurlijk, het beste voor iedereen

Baby NatureCare w Etosach widziałam i w Eko-Plazie, czasem w aptekach.

Balneum w Etosie (ok 7 Euro).

Sudocrem w Etosie, w każdym dzieciowym, w Kruidvacie, w Prenatalu.

A te inne kremy: Linomag Sun, Lipobase i Dremobaza to kupiłam w aptekach w Polsce.
 
Czyli rozumie ze plyn do kapieli Balneum zawiera olejek i nie trzeba juz po kapieli dziecka oliwic ?????

Ja uzywam serii Zwitsal, moim dzieciom odpowiada a ja uwielbiam ich zapach szczegolnie oliwki
:tak: Po kapieli zawsze smaruje malego oliwka bo latwiej mi trafic w trudno dostepne miejsca jak np. pod paszkami i wtedy wiem ze nigdzie nie zalega woda i dodatkowo robie mu maly masaz :tak:
 
Sencilla wybacz ale się nie znam. to się jakoś dodaje do wody? a te emo coś tam możecie dziewczyny nieco przybliżyć na czym to polega i co to jest i dlaczego się zdecydowalyscie na te środki? nie słyszałam jeszcze o tym. z góry dzięki
 
Slyszalam duzo pozytywnych opinii o balneum:tak:
Ja przywiozlam z pl Nivea, pieluchy z pampersa ,z etosa nie lubie ale z aldi byly ok( najmniejszy rozmiar chyba dopiero od 3):baffled:
Proszek lovela z pl:tak: pozniej neutral ,chysteczki chyba pampers :tak:
 
Ayni, tak, to sie dodaje do wody.
prosze, oto wyjasnienie:

Emolient – Wikipedia, wolna encyklopedia
ja stosowalam EMO przy kazdej z moich coreczek i osobiscie nie wyobrazam sobie stosowac czegos innego, od pierwszego dnia.

a to balneum, ktore stosuje. ale cena w PL-przerazajaca!

http://www.venavita.pl/balneum

Hague, kupuje w Etosie, jest tez w drogerii Dirx.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Iguana dzieki za przyblizenie mi kosmetykow z Weledy i tych,ktore mozna dostac w Eco-Plaza. Spedzilam tam i w De Tuinen dzisiaj sporo czasu zastanawiajac sie co wybrac dla malej i ciesze sie,ze piszesz o nich pozytywnie.

Sencilla zerkne na ten krem z Weledy, dzieki!
 
Do góry