reklama

krem z filtrem

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2005' rozpoczęty przez Isska, 25 Czerwiec 2005.

1. Isska

Isska Majowa mamusia 2005 :)

Mam pytanie czy uzywacie do twarzy waszych pociech kremu z filtrem? Ja tak to jak duzy jest

2. Basia80

Basia80 Gość

Hej
    Ja używam Nivea 30 - na buźkę nóżki i rączki. Z tego co wiem większość dziewczyn robi tak samo, ale niektóre twierdzą, że do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca nie powinno się niczym smarować.
    Pozdrawiamy
    Basia i Jola :)

3. reklama
  4. elwis_m

elwis_m IV/V 2005, II 2009

A jeszcze nie nabyłam kremiku z filtrem dla maluszka. Jakoś zapominam wiecznie. Staram się Kubusia nie wystawiać na słońce i tyle. A normalnie po kąpieli to mu smaruję buźkę kremem Ziajka.
    pozdro

5. avocado2

avocado2 Fanka BB :)

Ja też kupiłam Nivea faktor 30. Czytałam w poradniku, że w słoneczne dni, to nawet faktor 60 powinno się stosować, ale nie było takiego w sklepie. Ale, mimo kremu, absolutnie nie pozwalam na to, żeby na dzidzię bezpośrednio świeciło słońce. Uważam, że taką młodą i niedojrzałą skórę trzeba koniecznie chronić przed słońcem, nawet w pochmurny dzień.

6. phantas

phantas Majóweczka 2005

ja również używam nivea 30 i tak jak avokado czytałam że powinnyśmy nasze pociechy smarować 60-tką ale szukałam takiej dwa tygodnie i nie znalazłam. W ogóle jest bardzo mało kremów z wysokim filtrem, które można stosować od dnia narodzin. W aptece powiedzoano mi że jest taki jeden ale tylko na zamówienie i kosztuje około 50zł, więc na razie stosuję 30-tke i nie wystawiam Oliwii bezpośrednio na słońce.

7. Magdabial

Magdabial Fanka BB :)

witam, mi z kolei pediatra powiedziała, że najzupełniej starczy kem ochronny o najmniejszym faktorze (ja używam bambino 4) bo przecież i tak nie wystawiam synka "na patelnię" a słońce powoduje wytwarzanie się wit d3 w organizmie dziecka, a przy tak dużych faktorach wszystko się blokuje...
    poza tym coś w tym jest że nie ma kremów takich od dnia narodzin tylko co najwyżej od 3 miesiący

8. dasia

dasia Fanka BB :)

Cześć! Ja też słyszałam,ze nie powinno się używać wysokich filtrów,właśnie ze względu na wit.D3. Ja w takie słoneczne dni używam Nivea30 (bo jednak czasami słonko zajrzy nam do wózka,a Maks zazwyczaj jeździ wtedy tylko w body i nie każe się przykrywać) Natomiast jak jest więcej chmurek to używam Bambino z faktorem 4.

9. marzenka33

marzenka33 Zaciekawiona BB

10. reklama

Poleć forum