reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótka kość udowa

Kamila09

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Maj 2022
Postów
29
Witam , jestem w 35 tygodniu ciąży.
Kość udowa wynosi 6.04 cm .
Waga dzieciątka 1943 g .
Jaka może być tego przyczyna?
Lekarz jeden z najlepszych. Test Sanco wykluczył wady genetyczne.
 
reklama
Może lekarzowi się tak po prostu klilnęło przy pomiarze... A na poprzedniej wizycie jaka była wartość?
 
Ta długość kości udowej jest na 5 centylu, więc mieści się w siatkach centylowych.
Waga natomiast oscyluje w granicach 10 centyla.
Może to wskazywać na hipotrofię płodu, więc należałoby kontrolować przepływy.
Może taki urok dziecka. Czy ty lub ojciec dziecka jesteście wysocy lub po prostu duzi?
 
Ta długość kości udowej jest na 5 centylu, więc mieści się w siatkach centylowych.
Waga natomiast oscyluje w granicach 10 centyla.
Może to wskazywać na hipotrofię płodu, więc należałoby kontrolować przepływy.
Może taki urok dziecka. Czy ty lub ojciec dziecka jesteście wysocy lub po prostu duzi?
Przepływy są dobre , pępowina dwunaczyniowa . Mam cukrzycę i nadciśnienie. Ja mam 165 cm , mąż 178 cm .
Lekarz jest neonatologiem, mówi że będziemy diagnozować po urodzeniu. Do tego czasu chyba nerwy mnie zjedzą.
 
W
Przepływy są dobre , pępowina dwunaczyniowa . Mam cukrzycę i nadciśnienie. Ja mam 165 cm , mąż 178 cm .
Lekarz jest neonatologiem, mówi że będziemy diagnozować po urodzeniu. Do tego czasu chyba nerwy mnie zjedzą.
iem, że to Cię nie pocieszy, ale mój synek od połówkowych (właściwie od wtedy dostawałam pomiary do ręki, zmieniłam też wtedy lekarza i został już moim prowadzącym)miał kość udową na granicy dolnej normy, przez jakiś czas nawet na 2centylu. Urodził się drobny, 2660 i 50cm (37+2) ale zdrowy. Nóżki miał rzeczywiście niezbyt długie (chociaż nie wyglądał jakoś źle czy dziwnie, taka uroda), teraz ma 10mcy i nikt by nie powiedział, ze coś z nim nie tak, rozwija się super i nadgania wagę i wzrost. Wiem, co przeżywasz,ja robiłam nifty, wykluczyło zd, ale naczytałam się o ahondroplazji itd. A synek jest teraz na 50 centylu .
Nie mam dostępu do wyników, ale jeśli będziesz chciała to mozesz mi się przypomnieć na prv w czwartek to moge Ci odszukać wyniki i napisać ile miał dokładnie w tych pomiarach, gdzies w okolicy 35tc tez byłam na wizycie,
 
W

iem, że to Cię nie pocieszy, ale mój synek od połówkowych (właściwie od wtedy dostawałam pomiary do ręki, zmieniłam też wtedy lekarza i został już moim prowadzącym)miał kość udową na granicy dolnej normy, przez jakiś czas nawet na 2centylu. Urodził się drobny, 2660 i 50cm (37+2) ale zdrowy. Nóżki miał rzeczywiście niezbyt długie (chociaż nie wyglądał jakoś źle czy dziwnie, taka uroda), teraz ma 10mcy i nikt by nie powiedział, ze coś z nim nie tak, rozwija się super i nadgania wagę i wzrost. Wiem, co przeżywasz,ja robiłam nifty, wykluczyło zd, ale naczytałam się o ahondroplazji itd. A synek jest teraz na 50 centylu .
Nie mam dostępu do wyników, ale jeśli będziesz chciała to mozesz mi się przypomnieć na prv w czwartek to moge Ci odszukać wyniki i napisać ile miał dokładnie w tych pomiarach, gdzies w okolicy 35tc tez byłam na wizycie,
Przypomnę się w czwartek , też właśnie czytalam o tych wszystkich chorobach np. karłowatości. Trochę mnie to przeraża. Jednak mam nadzieję, że jeszcze Haneczka nadrobi .
 
Hej u nas córeczka miala miec krótkie nie nogi a ręce bo kosc ramienna wychodziła dużo mniejszą tyle usg potem strachu, że po narodzinach lekarze ja w szpitalu obejrzą a urodziła się i jest wszystko ok i jak pytałam lekarzy czy wszystko ok z rączkami to mi mówili że o co chodzi przecież wszystko jest idealnie, a też na prenatalnych byłam u najlepszego lekarza w mieści... Te prenatalne po prostu więcej strachu przyniosło niż pożytku
 
reklama
Bardzo rygorystycznie stisujesz dietę cukrzycową? Masz insulinę? Ja w poprzedniej ciąży trafiłam na patologię w 37 tyg ... okazało się, że malutki ma delikatną hipotrofię. Lekarz tego nie wyłapał :/. No i oprócz diety w szpitalu, 4 jednostek insuliny. Codziennie jadłam czekoladę... i jejku ale się cieszę, bo mały nabrał troche masy i miał aż 3200 i tylko 52 cm. Zdrowy jaj rydz i wzrost bardzo ok. Ale gdybym nie grzeszyła to nie wiem czy by dobił do 3 kg. Jesli boisz się jeść słodkie zwiększ porcję jakiegoś jedzenia.
 
Do góry