reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krótka kość udowa

reklama
Ta długość kości udowej jest na 5 centylu, więc mieści się w siatkach centylowych.
Waga natomiast oscyluje w granicach 10 centyla.
Może to wskazywać na hipotrofię płodu, więc należałoby kontrolować przepływy.
Może taki urok dziecka. Czy ty lub ojciec dziecka jesteście wysocy lub po prostu duzi?
@witch84 Jeśli rodzice są wysocy, a płód ma długość kości udowej i ramiennej w najniższej granicy, jest się czym martwić? To pierwsze badanie prenatalne. Wg terminu miesiączki dziś 13+4, a wg USG 12+6.

Hej. Moja córka miała opóźnienie kości i udowej i ramieniowej. Nawet do 7 tyg opóźnienia. Była poniżej całej normy. Poniżej jednego percentyla. Urodziła się zdrowa, aczkolwiek ma dwa lata, jest prawie tak "duża" jak roczny brat i jest na 3 centylu. U nas na dodatek 1 USG prenatalne było z markerami
@Marcemma90 w którym tygodniu te opóźnienia wyszły u córki?
 
@paulina7891 Na tym etapie ciąży, to może być błąd pomiaru. Różnica nie jest duża, więc ja bym nie martwiła się tym teraz. Po prostu na kolejnych USG obserwuj czy dalej rośnie.
 
@paulina7891 Na tym etapie ciąży, to może być błąd pomiaru. Różnica nie jest duża, więc ja bym nie martwiła się tym teraz. Po prostu na kolejnych USG obserwuj czy dalej rośnie.
Dziękuję za odpowiedź, jestem świeżo po prenatalnych i mam straszny bałagan w głowie. No załamana jestem :( za 2 tygodnie mam wizytę u swojego lekarza i jeśli okaże się,że nie ma wzrostu to mam dostać skierowanie do Łodzi, jeśli dobrze zakodowałam, to na amniopunkcję.
 
reklama
@witch84 Jeśli rodzice są wysocy, a płód ma długość kości udowej i ramiennej w najniższej granicy, jest się czym martwić? To pierwsze badanie prenatalne. Wg terminu miesiączki dziś 13+4, a wg USG 12+6.


@Marcemma90 w którym tygodniu te opóźnienia wyszły u córki?
Myślę, że były od.piczatku. A wyszły w 17 tyg, bo dopiero wtedy ktoś je zmierzył, a był to kardiolog prenatalny.
 
Do góry