reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

sylwia532 pisze:
TEST OBCIAZENIA GLUKOZA,zeby byl wiarygodny to musz byc 2 pobrania-na czczo i po wypiciu,inaczej badanie nie ma sensu(uczylam sie tego w szkole.............medycznej)
Na 100% tak jest. Tez sie tego uczylam,zreszta sama pobieralam ludziom nie raz.
 
reklama
karolla, jeżeli po śniadaniu wyszedł ci niski poziom - to test jest wiarygodny, sniadaie mogło tylko niepotrezbnie podwyższyć wynik badania - i zasugerować że masz cukrzycę ciazową.

tak samo na wpływ badania ma nasza kolacja dnia poprzedniego - nie obzerajmy się słodyczami i innymi prodyktami zawierającymi weglowodany i cukry.
najlepiej lekka kolacja o 20 i spać. ;)

nie wiem co mówł ci lekarz, karolla, ale ja naprawde nalezałam się w poprzedniej ciazy w szpitalu, problemy z metabolizmem mam od x lat, w poradni cukrzycowaej byłam co 2 tygodnie...
teraz już tez jestem po teście, i czekam na następny...
lekarz dużymi literami powiedziała mi: niewolno nic jeść, a w trakcie badania najlepiej nie chodzić.
znaczy sie uszłyszałam to od około 10 lekarzy i kilkunastu pielęgniarek - zabiegowych w całej historii ;)
 
Dziewczynki ja też byłam pewna że trzeba iść na takie badanie bez śniadania, dopiero mi lekarz powiedziała
ze nie ma takiej konieczności, potem kiedy dzwoniłam do dwóch laboratoriów w Gdańsku to samo mi babki mówiły
co do chodzenia to pielegniarka mowiła ze powinno sie siedziec przez godzinę po pierwsze żeby nie zrobiło się
niedobrze a po drugie właśnie by nie spalac cukru co może zmienić wynik
Powiem tak że wynik 90 jest dobry gin mówiła że gdyby wyszedł za wysoki to wtedy daje 75gram glukozy
i wtedy na czczo biorą dwa razy krew przed i godzine po!! Dobrze że u mnie nie było takiej potrzeby!! :)

Trzymajcie się ciepło mamuśki miłego weekendu!!
 
karolla - nie wiem gdzie sa tacy liberalni lekarze i labolatroia - ale u mnie (w Szczecinie) nie ma miejsca gdzie powiedza że cukier można robić po jedzenieu -cukier, cholesterol - zawsze na czczo - bo sa to wyniki które zalezą od tego co jemy...

w godzinę po sniadanku cukier ma praco dojść (bez glukozy) do 130
na czczo do 90/100 (w zalezności od normy) więc to chyba istotna róznica...

kłułam sie przez 4 miesiace 4 razy dziennie badając poziom cukru...
 
Poszłam się zapytać jak to badanie u mnie wygląda i szczerze powiem...jestem załamana. Na czczo, godzina siedzenia w laboratorium, zero pica...nie wiem jak to wytrzymam.brrrrrrrrrrrrr
 
reklama
Kiedyś kobiety nie miały robionych tych badań (siostra nie miała, fakt, że 10 lat temu...ale). A z tego co słyszę teraz to norma. Więc ... osinka przygotuj się do tego...też będziesz się słodzić ;D
 
Do góry