reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

MINNI o której masz wynik ?
Dziewuszki ja dziś pół noc nie przespałam i modliłam się za nas zobaczycie już niedługo wszystkim się uda teraz w to wierzę! mój mąż nadal nie wierzy zaraz mam ochotę mu strzelić :wściekła/y: nie każe mi nikomu powiedzieć oszaleję :szok: Boże jak tu wytrwać do usg :-( teraz to znowu się martwię czy beta będzie przyrastać czy to nie ciąża biochemiczna czy puste jajo płodowe czy dziecko będzie zdrowe pa takich przejściach nie najlepszym zarodku głowa mi pęka :szok:

Blue
jak się trzymasz? co to za niesprawiedliwość, aż się nie ma siły cieszyć swoim szczęściem przy takich nieszczęściach i kolejnych porażkach! :-( tulę Cie trzymaj się i mam nadzieję, że niedługo odnajdziesz Twoje światełko w tunelu :tak:
 
reklama
martaczi - nie wiem jaka lutka Ci potrzebna ale dopochwowej coś mam - mogę wysłać, jak będzie potrzebna
Lilia - dla mnie 6 grudnia (mikołajki) to słaba data ale na mnie nie patrzcie bo mnie potem też nie pasuje także umówicie się same.
Jo.M - bardzo mocno będę trzymała kciuki za Twoje dzieciątka przez cały weekend.
 
Zula byłam w aptece zapytać czy mi wydadzą a receptę dostarczę w środę to powiedziała, że oczywiście, że nie co to w ogóle za pytanie :baffled: umówiłam się do internisty chyba mi wypisze co ???
a ile ja mogę tej nospy brać w ciągu dnia? oczywiście po dodatniej becie wszystkie objawy mam :wściekła/y: chora psychicznie jestem!
Jo.M oczywista sprawa już od dawna modły odprawiam za śliczne silne blastki a dziś przesyłam fluidki chociaż nie wiem jak się to robi bo zawsze łapałam tylko ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny,wiecie mode jak to jest z odstawieniem encortonu? W rozpisce od novum powinnam brac 1/2 tabletki co 3 dni, a jak dzwonilam na konsultacje do novum to babeczka kazala mi brac 1 tab dxiennie przez 3 dni, potem 1/2 tab przez 3 dni I odstawic. To jak to jest wkoncu? Dzis rank wzielam 1/2 tab, nie mam ich przy sobie , kolejne 1/2 moglabym wziac dopiero o 16. Co powinnam zrobic?

Aż musiałam poszukać wypisu po embriotransferze, nigdy ich nie czytałam. Po to miałam lekarza prowadzącego aby dostosował leczenie względem mnie, a nie żeby trzymać się ogólników jakie dają dla wszystkich.

W rozpisce kochana jest żeby zmniejszać dawkę encortonu co 3 dni o pól tabletki, także to samo powiedział Ci lekarz co jest na tej rozpisce. Czyli jak bierzesz 1,5 tabletki, to po dodatniej próbie odstawiasz pół tabletki i bierzesz pół rano, a pół w południe. Po kolejnych 3 dniach odstawiasz dawkę południową i bierzesz tylko pół tabletki rano. Po 3 dniach odstawiasz.

Teraz taka rada na przyszłość. - trzymaj się lekarza prowadzącego. W necie możesz sprawdzić kiedy ma dyżury telefoniczne i zadzwonić do niego. Nie skacz po lekarzach, bo każdy ma trochę inny styl i możesz tylko zaszkodzić sobie. Zawsze po dodatniej próbie oferują konsultację u lekarza prowadzącego. Dr Obuchowska zawsze kazała mi się zgłaszać obojętnie jaki miałam wynik, czasami sama przechwytywała wynik i szukała mnie po klinice. Te ogólniki po transferach są dla kobiet bez problemów zdrowotnych, czyli takich co leczą się z powodu nasienie partnera. Ja mam sporo problemów zdrowotnych i encorton brałam do 12 tc. Acard i fraxiparinę też będę brała do końca ciąży, a na rozpisce nie ma uwag względem tych leków.

Także lepiej zgłoś się na wizytę, a lekarz prowadzący dopasuje leki względem Ciebie.
 
Zula byłam w aptece zapytać czy mi wydadzą a receptę dostarczę w środę to powiedziała, że oczywiście, że nie co to w ogóle za pytanie :baffled: umówiłam się do internisty chyba mi wypisze co ???
a ile ja mogę tej nospy brać w ciągu dnia? oczywiście po dodatniej becie wszystkie objawy mam :wściekła/y: chora psychicznie jestem!
Jo.M oczywista sprawa już od dawna modły odprawiam za śliczne silne blastki a dziś przesyłam fluidki chociaż nie wiem jak się to robi bo zawsze łapałam tylko ~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Lekarz internista na pewno CI wypisze, tylko na 100%. Jeżeli jakimś cudem by nie wypisał to daj mi znać, podzielę się tylko dostałabyś lek po weekendzie,bo wiadomo że nawet kurier w weekend nie kursuje.
Nospę możesz brać spokojnie do 3 tabletek dziennie. Ja przy stanach zapalnych pęcherza miałam pozwolenie nawet do 6 tabl dziennie. Jak widać mimo długiego brania nospy synuś nie narzeka. Ja też byłam dzieckiem nospy, moja mama brała ją do 7 mc bo cały czas krwawiła ze względu na zły rozwój mojego brata bliźniaka.

Martaczi - słońce mniej stresu życzę bo widzę że z lekka zaczynasz się zamęczać.
 
martaczi , zula - Nie dziękuję dziewczyny , żeby nie zapeszyć. To od jutra będzie mega stres tym bardziej , że chyba po południu mi zadzwonią z kliniki czy wszystko ok z zarodkami a w niedzielę nie będą dzwonić , bo powiedzieli , że z racji niedzieli to nie dzwonią ale ja myślę że chyba raczej embriologa nie będzie w niedziele . Nie wiem ale chyba sama w niedzielę zadzwonię , żeby mi powiedzieli bo jeżeli dotrwają zarodki do 4 doby to już będzie połowa sukcesu.

Dziewczyny jeżeli chodzi o nasze spotkanie to mi niestety 6 nie odpowiada bo muszę do 2 chrześniaków z prezentami się wybrać. Boże kiedy ja dla swoich dzieci w końcu prezenty będę kupowała ?????????? Ale każdy inny dzień jest dla mnie ok.

Martaczi - A miałam Ci powiedzieć , że jak się nie uspokoisz to nie wiem co Ci zrobię. Kobieto dziecko stresujesz. Pomyśl był niby słaby zarodek a przetrwał i rośnie sobie więc taki słaby to on nie by i ma się dobrze. Wszystko jest ok :tak::tak::tak:
 
Siaga - Witaj :)

Dobrze tutaj z Wami być - NAPRAWDĘ - dodajecie wiary i trzymacie na duchu. Wyszłam z dołka porannego czytając Wasze opinie i wskazówki.
Niepotrzebnie jednak zrobiłam dzisiejszy test, sama na siebie jestem zła, bo wprowadziło mnie to w taki nastrój, że podróżując pociągiem do pracy ludzie dziwnie na mnie spoglądali, nie mogłam się opamiętać, były chwile, że łezki same ciekły.
Jutro ostatecznie się dowiem, czy moje bąbelki są we mnie, czy nie, idę z rana na betę to będzie już 10dpt, jeśli beta nie przyrosła to nie będzie już szansy na moje dwa zarodeczki, które w środę tydzień temu znalazły się w moim brzuszku.

Martaczi - dzieki Kochana za słowa :). A Ty ani trochę się nie irytaj i nie stresuj, masz bąbelka w sobie, wszystko będzie dobrze!!:tak:

Jo - trzymam kciuki!
 
oj oj nie krzyczy się na ciężarną:-D

dostałam od pani w labo takie info
planujesz zostać mamą? wykonaj badania:

badanie ogólne moczu
morfologia krwi z rozmazem
badanie CRP
kwas foliowy
badanie poziomu glukozy w surowicy krwi
badanie poziomu elektrolitów we krwi (sód potas magnez wapń)
badania wątrobowe AST, ALT, bilirubina, GGTP, ALP,
badanie poziomu kreatyniny w surowicy krwi
badanie poziomu żelaza oraz ferrytyny w surowicy krwi
poziom hormonów TSH, prolaktyna
przeciwciała anty-HBs , anty-HCV
badanie WR(odczyn Wassermanna)
toksoplazmoza IgG, IgM
różyczka IgG, IgM
CMV IgG, IgM
witamina B12
 
reklama
Wpadlam na chwilke do was bo mam chwile wolnego, jednym slowem cyrk na kolkach i dom wariatow!! :-)

Lilia
ja wiesz poszlam spac po 24, nawet zasnelam, ale obudzilam sie po 4 i do 5 spac nie moglam.... nie wiem co sie dzieje.... chyba stres przeze mnie przemawia.... czasami tez mi sie zdarzyło kłaść sie popoludniu albo wieczorem.... nie raz tez jem poznym wieczorem a w pracy jak ma nocke to nawet o 24 :-)

Agitek przykro mi, ale moze nie wszystko jednak stracone jest?

Martaczi w miesiacu mam ok 6-7-8 nocek w zaleznosci jaki miesiac itd :-) no akurat w tym mam 8 nocek, az bylam w szoku ze az tyle mam ... no ale spoko.... z reguly ja lubie nocki ale potem jestem jakas nie do zycia jestem :tak:no ale bywaja tez ze sa bardzo pracujace.... no ale jak to w szpitalu
"Szczęściaro proszę Cię teraz o fluidy dla moich zarodeczków , jeśli możesz to poproszę podwójną dawkę"... tez o to prosze, jak najwiecej !!

Jo.M no skoro ja mam transfer w sobote to w sobote beda rozmrazac a ty w poniedzialek i tez w sobote? Mowili mi z kliniki ze dzis do mnie zadzwonia, ale to moze tylko by poinformowac mnie o ktorej bedzie transfer tak? a nie wiem czy gdzies nie czytalam ze sie rozmraza wieczorem jak ma byc transfer na nanastepny dzien.... hmmmm
 
Do góry