reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

mmonika w każdej klinice każdy lekarz ma liczoną skuteczność na transfer a jest to najważniejszy punkt programu, żeby dobrze umiejscowić a przede wszystkim nie wywołać skurczów macicy bo to jest problem.. i wiem ze u mnie są lekarze którzy maja 30% a inni 70%, szczęście???watpie:-p poczytaj historie ja lekarze biegają do siebie nawzajem i się konsultują co zrobić z biedą Hess to jest nie do pomyślenia u mnie w klinice najlepszy moim zdaniem Niemoczynski, Kunicki i Palaszewski ale do tego pierwszego to tylko komercyjnie chyba...dlatego może warto zmienić pana mruczka bo jak bybyl taki dobry to by się pochwalił:-p


No właśnie czytałam o tym, jakie dziewczyny mają przejścia. Zgroza.

A prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk? Pytam bo on jest gin i endok. A ja mam hasiimoto, wiec do endo i tak muszę chodzić.
 
reklama
calineczkaa to ze test ma czułość 10 to nie znaczy ze za każdym razem będzie wychodził, możesz mieć taki skład moczu ze będzie trudno osiągnąć taką czułość to jest mimimalna czułość tego testu tzn. ze na pare pań on w tym zakresie działał ale to nie znaczy ze u Ciebe tez będzie może wyłapać dopiero kolo 50, poza tym testy się robi w dzień spodziewanej miesiączki i ewentualnie po niej jak są krwawienia doczesne czy inne:-p wiec chyba jednak trochę za wcześnie na test, co??? :-)
 
Gdyby tak podsumować wczystko. Rozumiem, że zasady dotczące programu rządowego są takie same w każdej klinice.

Gdyby się nie udało zakwalifikować to pozostaje zapłącić. I tu koszty pewnie się różnią. Ale, z tego co piszecie, to w jednej więcej się płaci za badania, w innej mniej, ale za to wizyty są droższe. jak rozumiem, suma sumarum, te różnice w kosztach, nie są aż tak znaczne.

a co ze skutecznością? Pewnie wszystko zależy nie tyle od kliniki ile od lekarza. A kogo byście polecały w novum? Akurat jesli chodzi o dojazd, to miałabym tam najlepszy :)
 
mmoinika nie miałam z nim styczności...:-(
czyli problem jest po twojej stronie większy to radze novum, po 1 slabe komórki będą się gorzej zapladniac, tam masz atywacje komorek, badanie oocytów pod kierunkiem wad genetycznych....po 2 bardzo dobry succes rate mrozenia swoja drogą..

natomiast Invicta to problem meski, separacja, FAMSI, no i klasyczne PGD, mrozenie oocytów im nie idzie:-p wiem po moich przejściach novum się chwali statystykami Invicta siedzi cicho..

Invimed klasyczne procedury ... no i PGD

Luize super ze wam wyszło ale są kliniki gdzie leczy się beznadziejne przypadki i z tego co widze Novum i Invicta maja możliwości i nie boją się takich pacjentow natomiast rok temu wygladalo to troszku inaczej w invimedzie a teraz to nie wiem...


calineczka jaka beta ma być?? pozytywna!!!!!:-D zrob jak wyjdzie to będziemy gadać:-p a tak serio 8dpt to chyba już powinna dwu cyfrowa czyli ok.20 na pewno ciazowa bo 2-3 dni po transferze zarodek się implantuje wiec beta już powinna być produkowana czyli powyżej 5, bo 5 oznacza ciążę :-)
 
Ostatnia edycja:
Oj, w naszym przypadku, problemy są rozliczne :)

moje torbiele, endometrioza, mięśniaki, hashimoto. u męża, też nasienie marne, przynajmniej tak bylo trzy lata temu,teraz jeszcze nie badaliśmy.
 
Calineczka ja w swoim życiu zrobiłam dużo testów, za każdym razem z 1 kreską. Jak zaszłam w ciążę po drugim transferze 7 dnia zrobiłam test o czułości 25. Wyszła druga kreska, może nie tak mocna jak kontrolna ale bardzo widoczna. Beta z tego samego dnia u mnie wynosiła 42. To był 7 dpt 5 dniowego zarodka. Zrób betę i będziesz wiedziała na czym stoisz...
 
Mysmy mieli ivf własnie przed ciążą, Starsznie szybko wszystko poszło skutecznie. dlatego teraz jestem strasznie przybita, że się nieudało, a dr nic nie wytłuamczył.

skoro novum sobie lepiej radzi z trudniejszymi przypadkami, to moze tam spróbujemy. Ale możecie polecić jaigoś lekarza? chciałabym też zapytać o kwalifikacje do rządowego programu.
 
reklama
Do góry