reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Które mleko modyfikowane jest najbardziej kaloryczne?

Jarzynka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2019
Postów
395
Mój maluch bardzo słabo przybiera na wadze. Pediatra rozkłada ręce (muszę się wybrać do innego).
Na ten moment wpadłam na pomysł zmiany mleka na jakies bardziej kaloryczne. Co sądzicie?
Jest takie mleko? Czy wszystkie podobne?
 
reklama
Rozwiązanie
A ta metoda blw to jak konkretnie?
Kawałek marchewki do ręki?
Raz mu dalam chrupka kukurydzianego to zamiast do buzi to go rączkami rozkruszył w drobny mak :)
Spróbuj ugotować warzywa i dać kilka żeby dziecko miało wybór np marchewke w paskach, kalafior w różyczkach, możesz zrobić jakieś placuszki warzywne, owocowe (sporo przepisów znajdziesz w internecie) albo makaron np z pesto brokulowym, szpinakowym. Jakieś pulpeciki mięsne, mięsno warzywne.
I niech sam próbuje jeść, najlepiej w tym samym czasie co reszta domowników [emoji6]
Mój maluch bardzo słabo przybiera na wadze. Pediatra rozkłada ręce (muszę się wybrać do innego).
Na ten moment wpadłam na pomysł zmiany mleka na jakies bardziej kaloryczne. Co sądzicie?
Jest takie mleko? Czy wszystkie podobne?
Mają po taką samą ilosc kj. Różnica jest max 1-2 a taka zmiana nic nie da. Może warto zrobić morfologie? Dziecko nie ma alergii ?
 
Morfologia w porządku.
A co do alergi nie mam pojęcia. Są jakies badania, tak?
Dzieci które mają alergie podobno wolniej przybierają na masie. Są badania - nie zawsze wychodzą - ważna też jest obserwacja dziecka.
Ważne żeby dziecko nie spadało w siatce centylowej. Cały czas jest na tym samym centylu ? W ogóle ile ma maluszek miesięcy?
 
Mój maluch bardzo słabo przybiera na wadze. Pediatra rozkłada ręce (muszę się wybrać do innego).
Na ten moment wpadłam na pomysł zmiany mleka na jakies bardziej kaloryczne. Co sądzicie?
Jest takie mleko? Czy wszystkie podobne?
A jak z centylami stoicie? Większość mlek ma podobną kaloryczność a różnice są minimalne, Nan optipro ma 280 kcal w 100ml mleka, Hipp minimalnie mniej, Humana jeszcze mniej (275).
 
Syn ma prawie 10msc a wazy 7.3kg...
Caly lipiec-wrzesien jadl obiadki i kaszki, a od października się na wszystko obraził i pije tylko mleko :(
Nie umiem go z powrotem przekonać :(
Jak widzi łyżeczkę to juz płacze, a jak ma w buzi jedzenie to wypluwa, albo trzyma tak długo, az naciągnie go na wymioty.

Żelazo w porządku.
Myślę, ze sie zraził do jedzenia przez lekarstwo w granulkach (syn przewlekle chory). Teraz zmienione jest na syrop, ale on dalej nie chce jeść. Chyba to siedzi w jego psychice. Próbowałam juz go zagadywać, puszczac bajki, pokazywac zabawki ale ciagle to samo :(

A wiadomo na samym mleku dłużej byc nie może. Jestem załamana.
 
reklama
Syn ma prawie 10msc a wazy 7.3kg...
Caly lipiec-wrzesien jadl obiadki i kaszki, a od października się na wszystko obraził i pije tylko mleko :(
Nie umiem go z powrotem przekonać :(
Jak widzi łyżeczkę to juz płacze, a jak ma w buzi jedzenie to wypluwa, albo trzyma tak długo, az naciągnie go na wymioty.

Żelazo w porządku.
Myślę, ze sie zraził do jedzenia przez lekarstwo w granulkach (syn przewlekle chory). Teraz zmienione jest na syrop, ale on dalej nie chce jeść. Chyba to siedzi w jego psychice. Próbowałam juz go zagadywać, puszczac bajki, pokazywac zabawki ale ciagle to samo :(

A wiadomo na samym mleku dłużej byc nie może. Jestem załamana.
Może sproboj blw skoro na widok łyżeczki ucieka ?
 
reklama
Do góry