reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Który to tydzień???

Dołączył(a)
18 Czerwiec 2015
Postów
3
Mam pewien problem. Dwa dni temu test ciążowy pokazał wynik pozytywy. Na drugi dzień zrobiłam beta hcg - wynik 1056. Od razu zapisałam się na prywatną wizytę do ginekologa, który stwierdził, że jest to pierwszy tydzień ciąży i trochę się pośpieszyłam z tymi wynikami. Jednak nie daje mi spokoju wynik hcg. Dlaczego jest tak wysoki, skoro lekarz twierdzi, że to pierwszy tydzień? Zrobił mi usg, na którym był widoczny pęcherzyk 41mm.
Proszę o odpowiedzi :)
 
reklama
Nie rozumiem skąd ten pośpiech u mam ;) A lekarz dziwny, pierwszy tydzień wg lekarzy to tydzień ostatniej miesiączki. Skoro robiłaś test to obstawiam 4/5tc. Może miał na myśli 1 miesiąc? 1 tydzień po zapłodnieniu? Któż to wie. Teraz cierpliwie czekaj ;-) Dzidziuś będzie rósł. Gratuluję.
 
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Skoro według lekarza to pierwszy tydzień to jakim cudem test wykonany w domu trzy dni temu pokazał wynik pozytywny? Myślałam że takie testy wychodzą dopiero po 2 tygodniach :)
 
Testy wychodzą najwcześniej 2 tygodnie po zapłodnieniu czyli w dniu spodziewanej miesiączki i wtedy jesteś już w 4tc! lub licząc od zapłodnienia 2 tydzień ciąży, jednak wielu kobietom testy wychodzą dopiero tydzień po spodziewanej co jest zależne od wielu czynników.
Trochę znajomości własnego cyklu a i podstaw biologii:
pierwsze 2 tygodnie ciąży to miesiączka, potem faza pęcherzykowa no i owulacja (przy idealnym cyklu 14dni)

24h po owulacji masz zapłodnienie, po zapłodnieniu zarodek się rozwija w macicy ale zacznie się implantować około 6-7 dnia po owulacji lub zapłodnieniu, za około 3 dni zaczyna być produkowane bhcg. Czyli jeżeli w tym dniu zrobisz bhcg to będzie ona na poziomie 20, a nie 1000. Na początku bhcg powinno się podwajać lub nawet potrajać, natomiast minimalny przyrost 66% tez rokuje zdrową ciaze co 48h.
Poza tym przez pierwsze 3 tygodnie ciąży, albo tydzień od zapłodnienia nie pojawia się bhcg bo zarodek jeszcze "nie podłączył" się do twojego krwioobiegu. No i obraz tu przedstawiony jest na idealnym 28dniowym cyklu, z idealnie rozwijającym i implantującym się zarodkiem i w ogóle idealnie...

Co do za wysokiej bety, nie ma takiego terminu każda kobieta ma inna betę w tym samym czasie, bo jest to zależne od przyrostu w ciągu 48h, tak jak pisałam minimalny przyrost 66% maksymalny to podwojenie lub potrojenie wartości. Jeżeli Cię coś niepokoi to zbadaj ten przyrost.
poza tym jeżeli już był widoczny pęcherzyk z ciałkiem żółtym to jest to najprawdopodobniej skończony 5tc. Jak na 4-5tc to twój wynik mieści się w medianach, w tym czasie kobiety potrafią mieć bete 10 000 i to jest niepokojące.
Moje pytanie brzmi kiedy miałaś ostatnia miesiączkę? teraz to już powinnaś sama sobie policzyć który to tydzień, dla mnie w chwili usg byll to skończony 5tc.
 
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 23 Maja. Wszystko wskazuje na ten4~5 tydzień. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. We wtorek umowie się na wizytę do swojego sprawdzonego lekarza ( ten co twierdzi ze to pierwszy tydzień był prywatnie, chciałam potwierdzić ciąże i sprawdzić, czy wszystko jest ok)
Pozdrawiam :)
 
Do góry