reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kubek niekapek ,bidon czy coś innego dla 6 miesiecznego Dziecka ?

Michalina1993

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
169
Moje Dziecko jest karmione piersią ,a w przyszłym miesiącu chcę zacząć go uczyć pić coś innego niż mleko z cycka. Niestety maluszek nie toleruje wogóle ani smoczka ,ani butelki. Może jakieś propozycje ?
 
reklama
My korzystaliśmy z kubka 360, bidonu z rurką lub zwykłego kubka. Niekapki nie są polecane. Za to zwykły kubek czy rurka bardzo ok.
 
U nas bidon (taki zwykły za 10 zł z Canpola ;)) doskonale sie sprawdził, dzieciaki błyskawicznie załapały o co kaman. Jeśli podasz bidon zwróć uwagę, zeby dziecko nie trzymało rurki miedzy dziąsłami/ zębami, tylko zeby wokół rurki zrobiło ładny dziubek.
Najmłodsza piła również ładnie z kubeczka doidy; też dobra opcja do nauki samodzielnego picia, polecam :)
 
u nas biednie bo biednie to idzie ale- bidon ogarnięty i daje radę. Na początku tylko szklanka ją interesowała ale baliśmy się że pogryzie i będzie ambaras. Teraz ogarnia kubek z ikei (choć z niekapkiem to on ma nie wiele wspólnego jak dla mnie). Nauczyły ją tego panie w żłobku i wydaje jej się pasować. Myślę że to jakiś pomysł na start :)
Kupiłam kubek 360 i jeden bidon z gumową rureczką ,zobaczymy co Paniczowi spasuje [emoji23]
 
U nas :
- 360 się niesprawdza. Młoda kręci nim i rzuca a co za tym idzie - kałuża
- Doidy niby ok, ochoczo pije jezorkiem jak piesek, ale... moczy nosek i się podtapia
- niekapek Nuk. Super, ale... smoczek od gryzienia ząbkami do wymiany co kilka dni

Pozostał jeszcze bidon ze słomką do przetestowania.
 
Tez polecam bidón. Bbox jest drogi przez nazwę. Mu Chin ma to samo od lat za połowę ceny. U nas sprawdził się u kilkorga dzieci w rodzinie więc mogę z czystym sumieniem polecić.
 
reklama
Polecam bidon. Miałam Tommy tipee, a później canpola i uważam, że jest lepszy. Za pierwszym razem woda i nieee, więc dolalam tam soku jabłkowego przycisnelam i w tej chwili zaczęła ciągnąć. Smakowało to załapała migiem. Oczywiście jesteśmy tylko na wodzie. Więc to są jednorazowe akcje, które działały, żeby tylko się nauczyła. Miała lovi 360 i podobna sytuacja, jednak rurka sprawdza się dużo lepiej jak dla mnie.
 
reklama
Do góry