reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia Listopadówek

reklama
A ja dzisiaj na obiad robiłam:
PATELNIA Z MIĘSEM MIELONYM

50 dag mięsa mielonego
puszka czerwonej fasoli
10 dag ryżu
2 czerwone papryki
2 cebule
3 łyżki koncentratu pomid
sól, pieprz, papryka, olej


Cebule i apryki pokroić w kostkę. Olej rozgrzać, podsmażyć mielone, dodać cebulę, paprykę, fasolę, suchy ryż i koncantrat, podlać szkl wody. Smażyć ok 20 min, przyprawić do smaku.


MI smakuje bardzo... No i przede wszystkim, szybki obiad.:cool:
 
Na piknik polecam udka upieczone-można je zjeść na zimno,bagietka, masełko czosnkowe, do tego przygotuj sałatkę(np.sałata lodowa, pomidor, feta lub co tam lubisz) w pojemniku a sos do salatki weź oddzielnie, w jakimś słoiczku i polej przed podaniem.
 
zaproponujecie mi dziś coś na obiad ? bo nie mam kompletnie na nic ochoty.. jazdy żywieniowe chyba odeszły :) moze jak zaproponujecie cos smacznego albo coś co tez robicie dzis na obiada, to mi smaka narobicie ? :D
 
My dziś robimy pierogi ruskie :-) miało być leczo ale już wczoraj zniknął cały garnek, teraz się luby rekompensuje robieniem farszu :-)
 
oo narobiłąś mi smaka na pierogi :D ale to jutro mniamu mniamuuuuuuu dzieki wielkie :) bo dzis nas tesciówka zaporsiła na gołąbki :) a jutro pierogii mniamuuuu
 
Muffinki - baza :)

1 szklanka mleka, pół szklanki oleju, 2 jajka - mieszamy razem w jednej misce

w drugiej misce mieszamy: 250 g mąki, szklankę cukru oraz łyżeczkę proszku do pieczenia

piekarnik nagrzewamy do 190-200 stopni, gdy już piekarnik będzie nagrzany, krótko przed wstawieniem mieszamy produkty suche z mokrymi dość szybko, nie musi być dokładnie, po prostu kilka razy przemieszać łyżką i wlać do foremek, do pełna. Z podanych składników wyjdzie 12 szt dorodnych muffinek :-)

Jeśli chodzi o dodatki, to w zależności czy są "suche" czy "mokre", dodajemy je do odpowiedniej miski, ja dodaję np. takie - pół szklanki maku suchego, albo pół szklanki wiórek kokosowych, albo płatki migdałów plus aromat migdałowy, orzechy, rodzynki, kakao (ale jeśli dodajemy kakao np. 3 łyżki, o tyle mniej dajemy mąki), robiłam też cytrynowe z sokiem z jednej cytryny i startą skórką, z kawałkami czekolady, cynamonem, jabłkami.. co kto lubi :-D

Pieczemy 20 minut
 
reklama
Do góry