reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kuchnia Listopadówek

Sernik z malinami:
Ciasto
10dag margaryny
2 szkl mąki
1jajko
2 żółtka
1/2szkl cukru
1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżka kakao
Masa serowa
1kg twarogu w wiaderku
2jajka
4 żółtka
1szkl cukru
1/2 szkl oleju
budyń waniliowy
1 i 1/2 szkl mleka
Piana:
6 białek
1/2szkl cukru
budyń waniliowy
20dag wiórków kokosowych

oraz 50dag malin.

Ciasto z podanych składników zagniatamy ciasto. wykładamy na blachę 40x25.
Masa żółtka i jajka miksujemy z cukrem. dodajemy twaróg i budyń, a następnie mleko i olej. Miksujemy na jednolita, rzadka masę. Wylewamy na ciasto, układamy maliny. Pieczemy ok 50 min w temp 180 st( ja piekłam ok 65min).
Piana białka ubijamy z cukrem i budyniem, mieszamy z wiórkami. wykładamy na ciasto. Pieczemy aż piana nabierze złotego koloru ( u mnie tak ok 20-25min).

Ps. Bunny jak chcesz to mogę systematycznie wrzucać moje najciekawsze przepisy na ciasta, najwięcej za jednym razem upiekłam 14 ciast, same przekładańce ( na chrzciny siostrzeńca). z powołania lekarz, jako hobby cukiernik i kucharka:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moje leczo:-)
Piszę tak, jak robię, wychodzi cały gar, starcza spokojnie na 6-8 porcji.
Składniki:
cebula (duuużo cebuli, mniaaam:rofl2:)- 4-6 sztuk
3 papryki
2 laski kiełbasy (polecam podwawelską)
6 pomidorów
mała cukinia

Cebulę kroimy w paski, podsmażamy na niewielkiej ilości oleju. Paprykę i kiełbasę kroimy w kostkę, dorzucamy do cebuli.Dusimy do momentu, aż papryka będzie al dente. Gdy już bedzie takowa dorzucamy do tego pomidory pokrojone w kostkę. Cukinie obieramy i wydrążamy i wyrzucamy środek. kroimy jak resztę, czyli kostkę ;) Dorzucamy do całości i gotujemy na małym ogniu, aż cukinie zmięknie. Doprawiamy wegetą i pieprzem. Najlepiej smakuje po chwilowym odstaniu, np. po 2-ch godzinach (przynajmniej mi wtedy bardziej smakuje). Smacznego:happy2:
 
MAŁE DROŻDŻÓWECZKI

ok. 3 szklanek mąki
3/4 szklanki mleka
3 łyżki cukru
rozczyn z z drożdży (1/4 drożdzy zalać letnio ciepłym mlekiem -jakieś 1/4 szklanki + cukier ok. 2 łyżek rozmieszać, odstawić)
1 całe jajo
1 zółtko (białko zostawić przyda sie do posmarowania brzegów)
pół łyż soli
60 g roztopionego masła

wszystko zagnieść, odstawić w cepłe miejsce ( miałam w piekarniku na niecałe 50 stopni) około 40 min
uformować małe kuleczki, rozwałkowac lekko, w srodku zrobić dziurki na owoce, rozłożyc na papierze do pieczenia, połozyc owoce, posypać owoce lekko cukrem, połozyc kruszonke

piec 22-25 minut w piekarniku na 190 stopni

kruszonka:
pol szklanki maki
5 lyzek cukru
60 g masła roztopionego
DSC02214.jpg
 

Załączniki

  • DSC02214.jpg
    DSC02214.jpg
    41,5 KB · Wyświetleń: 163
Szarlotka sypana, prosta szybka i smaczna :-)

szklanka mąki
szklanka cukru
szklanka kaszy mannej
pół kostki masła
kg obranych jabłek
cynamon

Cukier, mąkę i kaszę mannę mieszamy dokładnie. Jabłka trzemy na dużych oczkach i doprawiamy cynamonem. Tortownicę wysmarować tłuszczem, wysypujemy do niej szklankę mieszanki, na to wykładamy kilka cienkich plasterków masła, na to połowę jabłek, znowu szklankę mieszanki, masło resztę jabłek, szklankę mieszanki i masło. Z wierzchu można posypać cukrem trzcinowym. Pieczemy 60 minut w 180 stopniach :-) zostawić do ostygnięcia, bo ciepła może jeszcze pływać.. później można ją podgrzać i podawać z lodami i bitą śmietaną.

DSCN2699.JPG
 

Załączniki

  • DSCN2699.JPG
    DSCN2699.JPG
    137,4 KB · Wyświetleń: 178
Widziałam, że niektóre z Was mają fazę na przetwory więc coś Wam polecę

Nutella ze śliwek (ja już mam zrobione, bo u mnie są wczesne śliwki regionalne tzw. bojanówki a jak węgierki się pojawią to zrobię drugą turę :-)

2,5 kg śliwek
1 kg cukru
2 cukry waniliowe
kakao gorzkie 1 op. (200g) takie z wiatrakami Deco Morenno czy jakoś tak, ale z Biedronki też jest dobre

śliwki przekręcić przez maszynkę (ja je potraktowałam blenderem :-p) i smażyć razem z cukrem przez około 2 godziny, dużo odparuje. Dodać cukry waniliowe i kakao, porządnie wymieszać, przesmażyć, gorące wkładać do słoików, zakręcić, odwrócić słoiki żeby zaciągnęły. Super do naleśników :-D
 
kluski leniwe;-)

3 jajka
cukier waniliowy
10 dag masła
1/2 kg twarogu
mąka
sól

ser utrzec z żóltkami i cukrem waniliowym
białka ubic mikserem na sztywną pianę + sól
dodać roztarty serek, miksować
dodawać mąke - ugniatac reka aż bedzie pulchniutkie i da sie robić wałeczki do ciecia ;-)
kroimy w kosteczki lub paseczki jak kto woli
gotujemy w osolonej wodzie

ja podaje z masełkiem i cynamonem i cukrem
a czasami z masłem i cebulką i skwarkami ;-)

bon apetit
 
reklama
Moje racuchy:

Składniki: na ciasto:
1,5 szklanki mąki
1 szklanka mleka
1 duże jajko
1 łyżka oleju (dodana do ciasta)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
2 łyżki cukru waniliowego
0,5 łyżeczki soli
1 łyżeczka cynamonu


na nadzienie:
1-2 jabłka


Składniki dokładnie wymieszać w misce. Ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
Jabłka obrać i drobno pokroić. Dodać do ciasta. Na patelni rozgrzać olej. Racuchy smażyć na złocisty kolor.
Podawać posypane cukrem.


racuch.jpg
 

Załączniki

  • racuch.jpg
    racuch.jpg
    32,1 KB · Wyświetleń: 162
Do góry