reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

reklama
U mnie w mieście w czerwcu miała miejsce cesarka.................... Dziewczyna dostała zatoru płucnego - cały ciężar z brzucha został wyjęty szybko i coś sie stało, coś sie cofneło. Nie będę tworzyć, bo nie wiem jak to działa. Do sierpnia dziewczyna się nie obudziła........................
 
Szczerze mowiac nie chce mi sie wierzyc by udalo sie wprowadzic zakaz cesarek, ogladalam wczoraj rozmowe na temat w tv i nie sadze by to weszlo w zycie. No ale jesli do tego kiedykolwiek dojdzie to brak mi juz slow w jakim kraju zyjemy ( a juz najlepsze by bylo jakby mezczyzni o tym zadecydowali:laugh2::laugh2: )
Nie wiem ja sie chyba juz zrobilam wygodna i wydaje mi sie jednak ze cesarka niesie za soba mniejsze bole. Ja po cieciu krocza przez miesiac nie moglam normalnie usiasc i ciagnelam za soba noge. Oprocz tego miesnie tez przez dluzszy czas do siebie wracaja, nie moglam na poczatku wogole utrzymac moczu, mam nieladna blizne no i strach przed seksem... Ale zebyscie nie myslaly ze strasze te ktore rodza pierwszy raz. W cale nie mialam ciezkiego porodu. Mi sie zwyczajnie nie chce juz tego drugi raz przechodzic i uwazam ze mam do tego pelne prawo.
 
Z tego co ja zrozumiałam wczoraj p. minister Kopacz to nie ma być zakazu jako takiego tylko "cięcie cesarskie na życzenie" ma być zabiegiem nie refundowanym przez NFZ. - pełna odpłatność - ciekawe jakie wtedy będą ceny.
 
U mnie w mieście w czerwcu miała miejsce cesarka.................... Dziewczyna dostała zatoru płucnego - cały ciężar z brzucha został wyjęty szybko i coś sie stało, coś sie cofneło. Nie będę tworzyć, bo nie wiem jak to działa. Do sierpnia dziewczyna się nie obudziła........................

Takie rzeczy sie pewnie tez zdarzaja ale to sa pojedyncze przypadki. Zreszta nie wszystkie porody naturalne koncza sie powodzeniem. Znam dziewczyne ktorej odeszly wody ale dalej nie mogla urodzic, za pozno sie zdecydowali lekarze na cesarke i teraz jej corka ma padaczke. Dlatego absolutnie nie mozna sie tym sugerowac.
 
Mi po nacieciu krocza zakładali szwy nowym eksperymentalnym sposobem.
Skutek był taki, że supełki wpijały się w mięśnie tworząc ropnie i gorączkę ponad 41stopni. Karetką zabrali mnie do szpitala i żywcem wycinali te szwy. Przyznam, że darłam się w niebogłosy z tego bólu. Potem każde opróźnianie się przezywałam prawie jak poród oblana potem z bólu. O normalnym siedzeniu można było zapomnieć, wszystko na jednym półdupku.
Tak wiec z jednej strony marzę o cesarce i mam nadzieję, że będę mogła wybierać, czy chcę cc, czy nie.
To w końcu moje ciało i jeżeli chcę je pociąc to moja sprawa a nie jakiegoś urzędasa w ministerstwie zdrowia wrrrrrrrrr
 
Dla odmiany cos Wam smiesznego napisze. Wczoraj jak sie kolezanka dowiedziala ze jestem w ciazy to mowi zebym odslaniala brzuch bo dziecko sobie patrzy i sie oswaja ze swiatem. I twierdzila ze swoim narzeczonym ze dziecko widzi swiatlo i kontury ludzi. Nie wiem skad takie pomysly ludzie biora bo nawet jesli dziecko mialoby tak wyostrzony wzrok to i tak ze wzgledu na ulozenie ma oczy skierowane w przeciwnym kierunku do brzucha.:happy:
 
co do skóry to u mnie od pierwszych tygodni ciazy...tyle pryszczy mi wyskoczyło,ze szok....nigdy tylu nie mialam
Ja też tak mam. Jeszcze zanim się dowiedziałam, że jestem w ciąży.
Zawsze gładka buzia, a teraz :wściekła/y: Nawet w okresie dojrzewania tak nie miałam.

A i moze to oznaczac ze bedziesz miec dziewczynke.Bo jak kobieta ma takie "objawy"to si mowi ze corka wysyssa cala urode z matki.U mnie sie prawdzilo.

U mnie się nie sprawdziło, w ciąży z Anią kwitłam. Wszyscy mnie komplementowali jak dobrze wyglądam. Nawet mój M ostatnio wspominał jak pięknie wyglądałam w ciąży z ANią (u niego trudno o komplement), a stwierdził za to, że moja bratowa wygląda fatalnie - jest w 7 miesiącu i będzie miała chłopca.

Hihi Są juz MAJÓWKI 2009:-) To niesprawiedliwe, bo my długo czekałyśmy na swoją kolej!!!!!!!!!!!!!!!;-)
Myślę, że akurat tak długo czekałyśmy z powodu wakacji - sezon urlopowy. Może Administratorki akurat nie było.

Czy wam się też chce tak strasznie spać??? Ja dzisiaj właczyłam młodemu bajki i położyłam się na godzinkę ( o ile można się zdrzemnąć ze skaczącym po głowe 2,5 latkiem) bo inaczej nie byłamby w stanie funkcjonować.
Da się spać przy dwulatku :-) Wczoraj zasnęliśmy oboje z M. na godzinkę, a ANia się grzecznie i cicho bawiła obok nas w sypialni ;-) Ja już spałam i nie wiem kiedy nawet mój M też się postanowił przespać. Zapominając o córce. Faceci! :wściekła/y:

(uczę angielskiego w gimnazjum)
Ja też uczę angielskiego ;-)

posty usunelam zeby nie bylo juz wiecej pytan .... sprawa zamknieta z nikosia doszlysmy o porozumienia. moze jeszcze alka usunie swoje i bedzie czysto :-)
No właśnie. Nie było mnie dwa dni i nie wiem o co chodziło. eraz faktycznie jest czysto :-)

Witam! Dopiero dzisiaj znalazłam te forum. Mam termin na 3 kwietnia:-). Ciążę znosze super żadnych dolegliwości ani zachciewajek:tak:
Witam nową mamusię!

sny sa odwrotnoscia rzeczywistosci wiec bedzie dobrze :-)
Mam nadzieję, bo mojemu M się ostatnio śniło, że urodziłam dziewczynkę, a teraz chcemy chłopca ;-):-)
 
reklama
Ale walnęłam posta :zawstydzona/y:Wybaczcie. Przez dwa dni się tego nazbierało.
Ja dzisiaj kończę 10 tydzień, czyli 1/4 ciąży za nami. A dzisiaj jest 5, więc termin ma dokładnie za 7 miesięcy :tak::-)
 
Do góry