reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Heloł!!!

Melduję,że u mnie wsio ok.,ale czasu brak na cokolwiek,może jutro wrzucę parę fotek-cobyście o nas nie zapomniały;-)

Wszystkim 5-miesięczniakom-wczorajszym,jutrzejszym-sto latek i zdrówka:tak:

Uciekam,nawet nie mam czasu Was poczytać,o odpi:zawstydzona/y:sywaniu już nie mówiąc
 
reklama
dzień doberek

lenka
- wszystko na raz oznaczało że ugotowałam zupkę warzywną ( ziemniak, pietruszka, marchewka, fasolka szparagowa, zielona pietruszka i dodałam odrobinę szpinaku) a nie pojedyncze warzywa.
sonia- baby była ja zamierzam ale jakoś wybrać się nie mogę :(
nela- kciukasy zaciśnięte

ja mam podejście jak Morgaine czyli blues luz ale śpi z nami bo mi tak wygodniej. czasami odkładam i do 4 śpi w łóżeczku. tzn zawsze po zaśnięciu odkładam i budzi się koło 23-24 i jak wtedy odłożę to pobudka ok 2 i jak odłożę to ok 4. jak nie odłożę o tej 23-24 to ok 3 pobudka.

dzisiaj w nocy gorzej myślałam, że ma temp cała gorąca była ale nie marudziła tylko się ciągle budziła jak ją odkryłam to już ok więc po prostu gorąco jej było
 
No witam z rańca!


U mnie noc też ok – wstałam 3 razy potem misia do mnie na wyrko i spała prawie do 8 :szok: Przestala śpiewać koło 6 (arie miałam drobre 2 tygodnie) – zudziło się czy jak nie wnikam. Wyspana jestem nie powiem. A nati – jak śpisz z małą w łóżku to zawsze na boku żeby ją widzieć?? bo ja czasami się do małej odwracam (bo cierpnę) i wyrzuty mam że jej nie widzę.. ale czujna jestem :-) jak śpi ze mną młody to musze na niego uważać bo on czujki na Milkę nie ma.. My mamy to takie radary mamy - przez to czuwanie na każde kwęknięcie się nie wysypiamy...


sania – ambitnie zapisałam misie na naukę pływania ale godziny nam nie pasują.. akurat jak takie niemowlaki mają naukę (3 szkoły takie mam w mieście) to albo będę w pracy albo młody ma kungfu. Ubolewam i chyba pójdę z nią sama ale bez instruktora to lipa trochę.. w sobotę mam plan żeby z nią iść
 
hej, baby moje.

mnie od wczoraj Felek chce wykonczyc, normalnie marudzi jak kargul GRRRR, nic mu nie pasuje, po 2 min wszystko mu sie nudzi (rece, mata, bujak, zabawka, lozeczko, karuzelka). no GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR to malo powiedziane! jojczy i jojczy. chyba rozwydrzyl sie przez wesele, gdzie wszyscy po kolei go zabawiali, nauczyli skakac (odbija sie jak nie wiem co) i teraz mam za swoje!

nati
i reszta dziewczyn, mnie tez dziwi wprowadzanie wszystkiego naraz, przeca sa jakies tabele, kiedy co mozna wprowadzac, a na poczatku tylko jednoskladnikowe posilki, potem dwu i potem dopiero szalenstwo... ja niedlugo zaczynam, na start marchewka 2 dni, potem jabco i potem razem, a oddzielnie jeszcze kaszencja na mleku mm lyzeczka podawana. obiady (te najpierwsze) po tygodniu pewnie zaczne dopiero.

i wlasnie zapisalam nas na zajecia SOCATOTS, bedziemy z dziecmi razem chodzic, Felek z nami, haha, nie wiem, jak to bedzie wygladac, troche droga impreza, ale warto :-) ogolnie to zabawy z pilka i pilka nozna :-)
 
reklama
no wlasnie, i tam pisze: "Składnikiem tłuszczowym zup jarzynowych może być wysokiej jakości masło, oliwa z oliwek lub niskoerukowy olej rzepakowy.
Nowe produkty - np. owoce, warzywa, kasze, mięso - należy wprowadzać kolejno i osobno, obserwując reakcję dziecka. Wprowadzając posiłki uzupełniające zaczynać od małych ilości, np. 3-4 łyżeczki. Posiłek inny niż karmienie mlekiem kobiecym podawać po zakończeniu karmienia piersią - w sytuacji, kiedy dziecko odmawia jedzenia / próbowania posiłków uzupełniających można odwrócić tę kolejność. "

ja rozumiem, ze przecier jarzynowy rowna sie np zmiksowana marchewka, dynia, ziemniaczek, nie wiem, cos takiego. tu np pisza, kiedy co wprowadzic. np pietruszka jest dosc mocno alergizujaca. ale mnie nie chodzi o alergie - nie spodziewam sie, zeby mlody byl alergikiem - tylko o obciazenie ukladu pokarmowego dziecka. przeca ono dopiero jadlo wylacznie jednoskladnikowe mleko ;-) a tu nagle tyle rozmaitosci. chodzi o to, zeby bylo stopniowo, zeby kolejne organy (watroba, nerki, jelita itp) podejmowalo prace z nowymi produktami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry