reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

reklama
Cześć kobietki

U nas szaro, buro i ponuro... Budują nowy blok za naszym i od 6 rano jeżdzą koparki, ciężarówki- dudni tak, że ściany drżą,nawet mała rysa na suficie się pojawiła lecz nie wiem kiedy-może była już dawno, ale dopiero ją zauważyłam. W każdym razie drażni mnie ten rwetes i punkt 6 rano nie śpię, bo już mi się zegar nastawił, że od tej godziny się zaczyna jazda i budzę się samoistnie od tygodnia...
Lepiej już z naszym zdrowiem, nawet zrobiliśmy sobie kilkudniowy wypad na Mazury, było fajnie, poodwiedzaliśmy rodzinkę, pooddychaliśmy świeżym powietrzem i wróciliśmy. Ale małemu chyba się to nie spodobało, bo kopał, szalał podczas jazdy samochodem, aż miałam wyrzuty sumienia. Uwierała mnie nawet gumka w majtkach więc... od pasa pozwoliłam sobie wszystko ściągnąć w dół.

Gratuluję udanych wizyt, widzę, że dziewczynek przybywa...Poczytam Was zaraz, bo mam straszne zaległości-taki to ze mnie leń ostatnio.
 
Ostatnia edycja:
Witam się po weekendzie :)

od soboty do dzisiaj cały czas miałam gości, a dzisiaj byliśmy jeszcze z M. w kinie. Także weekend minął mi bardzo przyjemnie i tak normalnie- odwykłam już od tej normalności. Jutro niestety powrót do codzienności :(

Brzuch czasem mnie jeszcze pobolewa, ale mniej i mam nadzieję, że tak zostanie. Jedyne co to chyba zaczyna mnie brać przeziębienie- boli gardło. Znacie jakieś sprawdzone sposoby na ból gardła poza płukaniem szałwią?
To co męczy mnie wyjątkowo to cały czas infekcja pochwy. Najlepsze jest, że brałam już Nystatynę, aktualnie leczę się Macmirorem (nota bene kosztował 50 zł), a i tak czuję dyskomfort i mam wrażenie, że jest gorzej niż było :(

zauważyłam w ogóle, że mnie wybrzuszyło! :) ale teraz tak ciążowo, bo do tej pory to raczej brzuch powiększał mi się wieczorem i był cały taki wypukły (wzdęcia też mnie męczyły), a od kilku dni jest od rana wypukły jakby od pępka w dół ;)))

to chyba tyle z najważniejszych rzeczy, które miałam napisać

aha- dziękuję za życzenia! i do jutra!

mitaginka
- gardło można jeszcze płukac azulanem, który rozcieńczasz wodą. Byle nie za często. Polecam tez tabletki na gardło propolis forte i tymianek z podbiałem. Przy przeziębieniu zaleciła mi to moja lekarka. Pomogło migiem.

Co do wydzielin, infekcji, upławów -ze mnie tez leci czasem jakz kranu,ale przewaznie biała, więc to normalne. Rozmawiałam z ginką obejrzała i stwierdziła że prawie ok. Z wymazu wyszło trochę grzybka, ale zaleciła irygacje TantumRosa i smarowanie się Clotrimazolem w maści.(wszystko bez recepty) No i Lactacyd do mycia.
Powiem ci Mitaginko, że ta kuracja mam wrażenie odnosi lepszy skutek niż ładowanie się globulkami. Kiedyś moja poprzednia lekarka tez co chwilę dawała a to Nystatynę, a to Macmiror,a to Clotrimazol i jeszcze jakiś trzydniowy Pimafucin i wszystko o kant szło.A kasy wydawałam na maksa. Ta moja obecna ginka jest z tych,co wolą nie dawać za dużo leków, bo to nieraz bardziej szkodzi niż pomaga.

Gratuluję córeczek! Ja już się nie mogę doczekać potwierdzenia za 2tyg. Nastawiłam się na dziewczynkę, ale mój mężulo uparciuch mówi cały czas "Niunio" :)

Z tymi miesiącami są różne szkoły, a tu jest zestawienie: http://www.erodzina.com/forum/jak-liczy-miesice-w-ciy-vt1632.html
Z powodu tych rozbieżności stosuje się liczenie tygodniowe :)

Co do ciuszków zimowych - ja jeszcze nic nie kupiłam. Też się ledwie mieszczę, ale mamy taki kryzys finansowy że szok. Masakra jakich dawno nie było.

Pozdrawiam Was wszystkie. Jestem kompletnie nieprzytomna. Nie mogę w nocy spać. Zasnę jest ok. I potem wstaję do wc i po śnie.... Chyba zacznę w nocy się kulinarnie spełniać, innego wyjścia nie widzę.
 
Kurcze, to jestem w 5 miesiącu... Jakoś myśląc o wieku swojej ciąży zawsze operuję tygodniami i gdy ktoś mnie zapyta w którym miesiącu jestem, to długo się zastanawiam, bo przeliczam tygodnie na miesiące.
Acronka-irygacje pochwy to chyba w ciązy niewskazane, w każdym razie mój gin nie zalecał.
 
nati - choleres, ja nie wiem.Ale tez jak nasze posty czytam,to widzę te wiszące chmury.... U nas masakra,bo ja mam pracę po znajomości i muszę sobie sama zus płacić, żeby potem od zusu dostawać. Jeszcze miesiąc i się odwróci ale na razie jest czkawka. A mój mąż na zasiłku rehabilitacyjnym po złamaniu kręgosłupa,a wiadomo jak zus płaci - raz pół,raz całość. Z oszczędności sie wypstrykaliśmy i jest dramatycznie.
Mąż mojej siostry własnie stracił pracę, nie przedłużyli mu umowy,a ona na wychowawczym, do swojej firmy nie wróci,bo jest pierwsza do zwolnienia. Zasiłek wychowawczy jej się nie należy (400zł notabene),bo za ubiegły rok osiągnęli za duży dochód - o 20 zł więcej na osobę, niż minimum. Tyle, że teraz potrzebują pomocy,bo teraz nie mają.Co ma ubiegły rok do teraz? Jak mieli,choć niewiele to się nie prosili... I zyjemy w państwie prorodzinnym. żesz f..ck.

Ale mnie wzięło się wkurzyłam....
 
Dzień dobry!

Przyszłam się tylko przywitać, mam nadzieje że później będę miała trochę więcej czasu dla Was:-)Tyle piszecie że zdążę wejść nadrobić i już muszę biec dalej:-)

Mimo paskudnej pogody miłego dnia kwietnióweczki!
 
reklama
Hej finansistki!
U nas jedna pensja, więc też ciężko z kasą. Najczęściej to nam do 15 starcza a potem to jakoś ciągniemy....ale nic za bardzo ekstra nie można kupić:-(chyba że się zaporzyczamy u męża w firmie. Ale przez to ma coraz mniejszą pensję...

Co do smaków to ja wczoraj jadłam można powiedzieć kiszoną kapustę
z chałwą bo gotowałam kapuśniak to przegryzałam a że chciało mi się słodkiego to co chwila kawałek chałwy;-) Nieźle!
Pozdrawiam wszystkie kwieciste mamy:-)
 
Do góry